Ιταλία Διαμονή σε πύργο και αγροτουριστικά καταλύματα!

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
εψαξα εψαξα αλλα δε βρηκα κατι ....εκτος μιας κ μονο αναφορας σε καποιο καταλυμα σε ενα roadtrip στην τοσκανη!!
ενοψει λοιπον ταξιδιου ψαχνω καποιες πιο συγκεκριμενες πληροφοριες για ξενωνες τετοιου τυπου στην περιοχη της τοσκανης κ κυριως κοντα στην Φλωρεντια,στην Πιζα κ τη Λουκα......
αν βεβαια υπαρχουν κ αλλου κ γνωριζει καποιος λεπτομερειες ευπροσδεκτες γτ θα περασουμε απο διαφορα μερη αυτες τις 2 εβδομαδες που θα διαρκεσει το ταξιδι μας!
κυριως αγροτοσπιτο με αμπελωνες κλπκλπ αλλα κ πυργος δε θα με χαλαγε εδω που τα λεμε!!!χαχαχα!!!:p
εχει μεινει κανεις σε καποιο καταλυμα που αξιζει να σημειωθει?;)
site εχω βρει αλλα θα ηθελα εμπειριες κ κριτικη απο συμφορουμιτες κυριως πριν κανω καποια κινηση!:)
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
εψαξα εψαξα αλλα δε βρηκα κατι ....εκτος μιας κ μονο αναφορας σε καποιο καταλυμα σε ενα roadtrip στην τοσκανη!!
ενοψει λοιπον ταξιδιου ψαχνω καποιες πιο συγκεκριμενες πληροφοριες για ξενωνες τετοιου τυπου στην περιοχη της τοσκανης κ κυριως κοντα στην Φλωρεντια,στην Πιζα κ τη Λουκα......
αν βεβαια υπαρχουν κ αλλου κ γνωριζει καποιος λεπτομερειες ευπροσδεκτες γτ θα περασουμε απο διαφορα μερη αυτες τις 2 εβδομαδες που θα διαρκεσει το ταξιδι μας!
κυριως αγροτοσπιτο με αμπελωνες κλπκλπ αλλα κ πυργος δε θα με χαλαγε εδω που τα λεμε!!!χαχαχα!!!:p
εχει μεινει κανεις σε καποιο καταλυμα που αξιζει να σημειωθει?;)
site εχω βρει αλλα θα ηθελα εμπειριες κ κριτικη απο συμφορουμιτες κυριως πριν κανω καποια κινηση!:)
μόλις γύρισα από την Τοσκάνη ,έμεινα σε αγροτουριστικό στην περιοχή της Σιένα και μου άρεσε πολύ! κατα τη γνώμη είναι η καλύτερη επιλογή τοποθεσίας για διαμονή σε αγροτουριστικό.Στη Λούκα πιστεύω πως αξίζει να μείνεις μέσα στο κέντρο (αυτό έκανα και εγώ και δεν το μετάνιωσα)
 

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
στη διαδρομη απο Φλωρεντια για Πιζα δεν παίζει κανενας??:p
γραψε μου κ αυτον που εμεινες αν μπορεις εδω!
Σ'ευχαριστω!:)
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη

Ulysses

Member
Μηνύματα
114
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Ζυρίχη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Μεξικό
Έχω μείνει σε αγροτουριστικο στο San Gimignano, σου ρχεται ανάποδα μάλλον :cool:
 

fotpan

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
για αγροτουρισμο καλυτερα στην περιοχή της Σιένα και στα γύρω χωριά. Εγώ έμεινα πριν από μία εβδομάδα σ΄ αυτό http://www.torredellachiocciola.it/. Πολύ όμορφο, κοντά στη Σιένα, λίγο δύσκολο να το βρεις αλλά με ένα τηλέφωνο σε παραλαμβάνει ο ιδιοκτήτης από τον κεντρικό δρόμο.
 

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
κ οι δυο προτασεις ενδιαφερουσες....φοβαμαι πως δε με βολευει η περιοχη της Σιενα γτ το ταξιδι ειναι η ιταλο-γαλλικη ριβιερα κ οχι τοσκανη οποτε...:)
παρολαυτα καλα κανετε κ τα γραφετε αφου το θεμα ειναι γενικο!
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Το 2010 είχα μείνει σε αυτό http://www.booking.com/hotel/it/rel...1b438f226c7bbab939dc746b1b9X1;highlight_room=

Στη μέση της διαδρομής Φλωρεντία-Πίζα, πάνω από το χωριό Monsumanno Terme. Είναι ένα κάστρο στην κορυφή ενός λόφου με απίστευτη θέα και έχει και εστιατόριο με καλό φαγητό (τότε). Μείναμε 4 μέρες και ήμασταν πολύ ευχαριστημένοι. Το χωριό κάτω δε λέει και πολλά αλλά η Lucca είναι κοντά (κανά 20λεπτο) όπως και η Πίζα, η Φλωρεντία κλπ.
 

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
πραγματικα το να βρεις πυργο για να μεινεις ειναι δυσκολο αν δε σε κατευθυνει καποιοςγια την εμπειρια πιο πολυ ηθελα να κανω εκπληξη στον καλο μου!:)ανελαβα να κλεισω τα ξενοδοχεια στο ταξιδι κ θα κανει αισθηση το κατι διαφορετικο!!ευχαριστω πολυ!δεν ειχα σκεφτει το Monsumanno Terme να σου πω την αληθεια!εχει πολλα καταλυματα εκει κ αυτο που μου εστειλες εχει εξαιρετικη τιμη για αυτα που προσφερει!!

η διαδρομη απο Φλωρεντια-Lucca εχει περισσοτερς επιλογες απο ότι η διαδρομη που αρχικα σκεφτηκαμε Φλωρεντια-Πιζα!πολλα καταλυματα κ χαμηλες τιμες !ευχαριστω κ παλι!
εχει πολλη αναβαση?πως ειναι ο δρομος γενικα εκτος autobahn?
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.726
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom