Σαντορίνη Σαντορινη

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Above Blue Suites - Imerovigli Santorini
πολύ καλό εστω και αν δωσεις λιγακι παραπανω. Εχει λιγα δωματια, το Σεπτεμβρη λογικα πεφτουν οι τιμες οπότε μπορει να κατεβουν στο 200ρι
 

deadstars

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετια Λοζανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα
πραγματικα θαυμασια καταλυματα..αλλα ανεβαινω πολυ ψηλα..θα τα χω υποψιν, θα τηλεφωνησω μπας και σεμτεμβριο υπαρχει καμια ευκαιρια!!σευχαριστω παντος..
 
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
κρητη
Ονειρεμένο Ταξίδι
γυρος του κοσμου
Τι τιμες ψαχνεις? εργαζομαι σε τουριστικο γραφειο πες μας περιπου ποσα θες να διαθεσεις μηπως μπορω να σε βοηθησω. παντως η Σαντορινη ειναι τρελα! εαν εχετε αμαξι σκεψου και την εναλλακτικη λυση να μεινετε περιβολο η στο χωριο πυργος!
 

deadstars

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετια Λοζανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα
θα ειμαι με μηχανη..θελω να μεινω 4 μερες σε καποιο οικονομικο Booking.com: ξενοδοχείο Villa Danezis, Μεσαριά, Ελλάδα - 28 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! ωστε απλα να γυρισω την σαντορινη και μετα θα κατσω αλλες 3 σε ενα καλυτερο με θεα και ιδιωτικη πισινα με οριο 300 ευρω Booking.com: ξενοδοχείο Agali Houses, Φηροστεφάνι, Ελλάδα - 71 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! μπορει και να ζηταω πολλα..αλλα με προσωπικη γνωμη καποιου που εχει παει θαταν το καλυτερο γιατι ολες οι φωτο γραφιες ειναι ψιλο απατη και δεν θα δωσω 900 ευρω απλος απο φωτο μεσο διαδικτυου..στα περισσοτερα ξενοδοχεια του booking .com αν κανω καταθεση πανω απο το 50% της κρατησης μεσο τηλεφωνου μου κανουν τις ιδιες τιμες που εχει το site!!
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
-μόνο η Ανάφη συμφέρει τελικά

Eleva μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις αν τον Σεπτέμβρη μπορώ να πάω μονοήμερη (αν δεν είναι οργανωμένη εκδρομή ακόμα καλύτερα) από Σαντορίνη - Ανάφη? Διότι στο ίντερνετ που κοίταξα είδα ότι με συμβατικό πλοίο δεν γίνεται. Αξίζει η Ανάφη?
 

mistiriotreno

Member
Μηνύματα
6
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΒΟΥΡΓΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ
Πήγα στη Σαντορίνη με μια φιλη μου 19 Ιουλίου και εμεινα 7 διανυκτερευσεις.ας ξεκινησω απο τα ασχημα του ταξιδιου!!λοιπον κλείσαμε 6 μηνες νωρίτερα 225 ευρω το θεωρήσαμε ευκαιρία το λέγαμε παντου και καμαρώναμε για αυτή την μοναδική προσφορά!! o_Oόταν λοιπον έφτασε η ώρα να πάμε στην σαντορινη και φτασαμε στο λιμανι μας πλησίασε ο ιδιοκτητης του ξενοδοχειου ,να μας πάει στο ξενοδοχείο του με 15 ευρώ λεγοντας μας οτι ειναι ευκαιρία γιατι αμα παρουμε ταξι θα πληρωσουμε 20 ευρω!φυσικά αρνηθήκαμε και πήγαμε με το λεωφορείο και πληρώσαμε περίπου 2 ευρω! (στο λιμάνι υπαρχουν λεωφορεια τα οποια πηγαινουν σε ολα τα χωρια της σαντορινης φτηνα)φτανοντας λοιπον στο ξενοδοχειο μεσα στη τρελη χαρα μας ειπαν στην ρεσεψιον οτι λογω οτι ηρθε ενα γκρουπ τουριστων δεν εχουν δωματιο για εμας και ετσι θα πρεπει να μας μεταφερουν σε αλλο ξενοδοχειο!εδειξα την κρατηση μου οτι εχω κλεισει το συγκεκριμενο δωματιο πριν 6 μηνες αλλα δεν τους ενδιαφερε επεμεναν οτι επρεπε να αλλαξω ξενοδοχειο για μια μερα και μετα να ξανα επιστρεψω στο δικο τους!οπως καταλαβαινετε αρχισα να τσακωνομαι μαζι τους οτι μας ταλαιπωρησαν οτι γυρνωντας θα εκθεσω το ξενοδοχειο αλλα δεν τους ενδιεφερε..μου απαντησαν ειρωνικα δεν μπορουν να κανουν κατι διοτι γκρουπ ξενων τουριστων που εξυπηρετουν!:mad:πηγαμε στο αλλο ξενοδοχειο που μας εστειλαν μειναμε εκει ενα βραδυ και την επομενη μερα επιστρεψαμε στο ξενοδοχειο που καναμε την κρατηση και μας εδωσαν τετρακλινο δωματιο αντι δικλινο που κλεισαμε πιθανον φοβηθηκαν την δυσφημηση!περα απο το ξενοδοχειο αντιμετώπισα σοβαρο πρόβλημα με το άσθμα μου! πριν παω Σαντορινη είχα ασθμα ηπιας μορφής!πηγα λοιπον σε ενα τουριστικο γραφειο εκλεισα μια ημερισια κρουαζιερα για το ηφαιστειο, παλαια καμενη και την θηρασια.στο τουριστικο γραφειο παρελειψαν να μου πουν οτι οσοι εχουν ασθμα δεν πρεπει να πλησιασουν στα παραπανω που ανεφερα .. μας προειδοποιησε η ξεναγος οταν εφτασα στο ηφαιστειο οτι το θειαφι ειναι πολυ βλαβερο γι αυτους που εχουν ασθμα..δεν μπορουσα να κανω κατι ηταν πλεον αργα!!γυρνωντας λοιπον στο ξενοδοχειο το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω υπεφερα διοτι δεν μπορουσα να αναπνευσω..εχουν περασει σχεδον 2,5 μηνες απο τοτε που ημουν στην Σαντορινη και ακομα ειμαι με κορτιζονες και βηχω συνεχεια πηγα σε πνευμονολογο και μου ειπε οτι πλεον εχω χρονιο ασθμα και θα αργησω πολυ να συνελθω..!παρολα αυτα το ηφαστειο ειναι κατι που αξιζει να δει ο καθε Ελληνας ειναι κατι πολυ εντυπωσιακο εμενα μου αρεσε πολυ ασχετα με το προβλημα που μου δημιουργησε..οποιος δεν εχει ασθμα το συστεινω ανεπιφυλακτα!το τουριστικο γραφειο ειναι DAKOYTROS σας το συστεινω γιατι βρηκα την ημερισια κρουαζιερα μονο 20 ευρω σε σχεση με αλλα τουριστικα που ειδα ηταν το πιο φτηνο.ενα αλλο που μας ζορισε στην σαντορινη ήταν το θέμα του φαγήτου!!δεν λεω για τους γυρους που ηταν πολυ νοστιμοι και φτηνοι γυρω στα 2 ευρω!καθε μερα τρωγαμε και σε διαφορετικο μαγαζι!παντου ηταν πανακριβα οι μεριδες γυρω στα 8 εως 9 ευρω και υπερβολικα μικρες!ειχαμε απελπιστει με αυτο το θεμα σε σημειο που το ειχαμε παρει στην πλακα!!μια μερα πριν φυγουμε ανακαλυψαμε μια ταβερνα με φτηνο φαγητο 7 ευρω η μεριδα με 500 γραμαρια κρεας οτι και να επερνες!τεραστιες μεριδες..ΚΡΗΤΙΚΟΣ λεγεται η ταβερνα πρεπει να πατε οπωσδηποτε εκει για να χορτασετε!βρισκεται στο χωριο Βοθωνας!ενα αλλο που δεν μου αρεσε ηταν οτι οι περισσοτεροι κατοικοι του νησιου που ειχαν μαγαζια και τουριστικες επιχειρησεις μου φανηκαν πολυ αγενεις και οτι το μονο που τους ενδιαφερει ειναι το χρημα..ενα αλλο που πρεπει να δωσει προσοχη καποιος στην Σαντορινη ειναι η οδήγηση!οδήγαν πολυ επικυνδηνα ολοι ,πεταγονται στα stop τρεχουν πολυ για τα δεδομενα των δρομων του νησιου κανουν επικυνδινες προσπερασεις στριβουν χωρις φλας..εγω ειχα νοικιασει μηχανακι 50αρι πειραγμενο 15 ευρω την μερα!αν θυμηθω απο που το νοικιασα θα σας το γραψω...ηταν καλη ευκαιρια το μηχανακι γιατι οπου αλλου και να ρωτησα το ειχαν 25 την μερα!γενικως βρισκεις καλες τιμες στην Σαντορινη αν ψάξεις!sorry αν σας μαυρισα την ψυχη!!θεωρησα χρεος μου να σας τα πω για να οργανωσετε σωστα το ταξιδι σας να μην την πατησετε!!ηρθε η ωρα λοιπον να σας πω τα θετικα!!η επιλογη στα φηρα ηταν πολυ καλη γιατι μιας και ειμαστε πολυ της διασκεδασης μας βολεψε πολυ η διαμονης μας εκει..!ολα ετα κλαμπ βρισκονται στα φηρα!το νησι εχει πολυ διασκεδαση εμενα προσωπικα μου αρεσε πολυ το koo club! επισης επισης περασα πολυ ομορφα στην περισσα και στο meltemi coctail bar σε πιο χαλαρους ρυθμους το οποιο ειχε καλες τιμες .. μου αρεσε πολυ ο οικισμος της οιας αν και θα προτιμουσα να μην εχει τοσο κοσμο,μου αρεσε η κοκκινη παραλια σου δημιουργειτε δεος κοιταζωντας την.ωραιες παραλιες εχει στον περιβολο και στο καμαρι..σε πολλους δεν αρεσουν οι παραλιες της Σαντορινης γιατι οι περισσοτερες εχουν βοτσαλα.. εγω μιας και μενω στην Κρητη ομολογω οτι μου αρεσε ηταν κατι διαφορετικο!μου αρεσαν οι βολτες στα στενακια!!αα επισης αξιζει να επισκεφθειτε το μουσειο κρασιου.ειναι ιδιωτικο του κουτσουγιανοπουλου 7 ευρω ειναι το εισιτηριο..σε γενικες γραμμες περασα πολυ καλα οχι μονο επειδη ειχα καλη παρεα,επειδη ειναι ενα πανεμορφο νησι..και οχι μονο για ερωτευμενους..;)αυτα ελπιζω να μην σας κουρασα με την φλυαρια μου :p
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom