Γεωργία Η Αμπχαζία και τα απομεινάρια του πολέμου

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για τα σχόλια. Με ευχαρίστησαν ιδιαίτερα κυρίως για τον απλό λόγο ότι η περιγραφή δεν αφορά Ρώμη ή Λονδίνο, αλλά εναν μη δημοφιλή και γνωστό προορισμό, ο οποίος μπήκε στην καρδιά μου πριν ακόμα παω.
Το καλωσορισμα ενός τετοιου προορισμού αποδεικνυει τον χαρακτηρα του φόρουμ: πολυπολιτισμικός και πλουρεαλιστικός με αναγνωστες ειδικού και μη ενδιαφεροντος, και με πάντα ανοιχτούς ταξιδιωτικους ορίζοντες. Και πάλι ευχαριστω.

υγ Πρωτη φορά τελειώνω ιστορία σε χρόνο σχεδόν μηδενικό. Δικαούμαι κάτι? Ενα δώρο ίσως? Ενα αεροπορικό για Ντακα? ένα τελάρο μπύρες έστω? Τίποτε?
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Ταπεινή και συγκινητική μα μεγαλειώδης ιστορία από μια αγαπημένη πένα.Α, ρε Θεούλα πόσα ξέρεις!
Οι μπύρες από μένα.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.473
Likes
7.936
υγ Πρωτη φορά τελειώνω ιστορία σε χρόνο σχεδόν μηδενικό. Δικαούμαι κάτι? Ενα δώρο ίσως? Ενα αεροπορικό για Ντακα? ένα τελάρο μπύρες έστω? Τίποτε?
Aναβαθμιση απο απλο σε gold member στη γνωστη υπερπολυτελη αλυσιδα ξενοδοχειων "Το Γκρεμιδι" της οποιας, οπως ολοι γνωριζουμε, εισαι φαν!!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Vario! Οποία τιμή!!! Και ποιός ξερει? Κάποτε μπορεί απο Το Γκρεμίδι, να αναβαθμιστώ σε κανονικό κεραμίδι, γιατί μέχρι τώρα έχω μια κλίση προς "τρώω κεραμίδα στο κεφάλι".
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σε ευχαριστούμε πολύ αγαπητή dim...
Αυτό που λες είναι η αλήθεια. Έχεις βάλει προορισμούς στο μυαλό μας που ούτε τους είχαμε φανταστεί.
Και οι φωτογραφίες προκαλούν ανατριχίλα...
Έχεις και από μένα κερασμένες μπύρες όταν αποφασίσεις να κάνεις πιο λουσάτα ταξίδια στις Αγγλίες :p
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
κασονια μπυρες καλη μου κασονια!!!!!!!!!!!! η μεταφορα μας στο χθες ηταν τοσο ζωντανο και θλιβερο μαζι αλλα μοναδικο.....σε ευχαριστω..
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Μια μασρούτκα μπύρες κι ό,τι άλλο τραβάει η όρεξή σου! (μήπως του χρόνου Ναγκόρνο Καραμπάχ;)

υ.γ. Αναρρωτιέμαι πότε προστέθηκε το "παράσημο" στην πρόσοψη του καμμένου κτιρίου του πρώην Ανώτατου Σοβιέτ. Πάντως πέρσυ τον Ιούνη δεν υπήρχε. Ιδού και η απόδειξη:
a051.JPG
 

Ulysses

Member
Μηνύματα
114
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Ζυρίχη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Μεξικό
Τι ιστορία... και τι φωτογραφίες!
Θα ντραπώ πολύ να ξαναγράψω για τα πεζά μου ταξίδια.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Απολογισμός: Ο Babaduma πάντα large και πάντα ποιοτικός. Αγαπάμε Βιρμανία.
Η Φιόνα ανοιχτοχέρα επίσης. Αναμενόμενο απο την συζυγο του Σρεκ.
Η Vario λόγω διασυνδέσεων με τουριστικούς πρακτορες στυλ Τακη, πρωτοτυπεί και το πάει ένα βήμα παραπερα.
Η Ισαβέλλα , γνωστή: Γενναιόδωρη σε τουριστικές πληροφορίες αλλά και σε αλκοολ.
Η Kanel? Χμμμ... Μάλλον υπεκφεύγει, αν κρίνω απο τους εξοντωτικούς -κι ας το παραδεχτούμε- απίθανους όρους που έβαλε για ενα τελάρο μπύρες. Εθεσε απίθανα πράγματα ως προυποθέσεις, προκειμένου να γλιτώσει 5 ευρώ. Αν βάλει για δημοτικός συμβουλος , μάλλον δεν θα την ψηφίσω. Ας είναι... Εγω έχω την Λούλου μου, που δεν φειδεται, και είναι και πάντα φερεγγυα.
Ulysses: Πιστεψε με, οι δικές σου ιστορίες είναι πιο χρηστικές και περισσότερο βοηθητικές στα μέλη. Μια ιστορία για την Αμπχαζία απλά θα διαβαστεί, αλλά δεν θα βοηθήσει πάνω απο 1/2 άτομο. Αρα εσυ γραφεις, εμείς διαβάζουμε. Ολα χρειάζονται.
 
Last edited:

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.473
Likes
7.936
Θελω να ξεκινησεις ενα μπλογκ και να γραφεις καθημερινα... δε με νοιαζει ο,τι να 'ναι... ακομα και τι φαγητο θα μαγειρεψεις... ακομα και η συνταγη οπως θα την περιγραφεις θα μου φτιαχνει τη διαθεση!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.757
Μέλη
38.881
Νεότερο μέλος
Pavlosvalia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom