ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
  • Το Intrepid, αν σε ενδιαφέρει το συγκεκριμένο θέμα φυσικά. Πάντως είναι πολύ καλοφτιαγμένο, πιστεύω ότι όλοι θα το απολαύσουν.
Για πες περισσότερα γιατί η σελίδα τους είναι σχεδιασμένη απο 80χρονο και γραμμένη απο 10χρονο και δεν διαβάζεται.
Μπαίνεις μέσα στο shuttle;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Για πες περισσότερα γιατί η σελίδα τους είναι σχεδιασμένη απο 80χρονο και γραμμένη απο 10χρονο και δεν διαβάζεται.
Μπαίνεις μέσα στο shuttle;
Οχι μεχρι προσφατα τουλαχιστον. Εκει πας καταρχην για το πλοιο, οχι για τα λοιπα...και το πλοιο ειναι σουπερ, αψογη η κατασταση, λεπτομερεις περιγραφες, αξιζει το εισητηριο ακομα και μονο του να ηταν. Αν πας για τα υπολοιπα πετας τα χρηματα. Αξιοποιησετα αλλου. Υπαρχουν κι αλλα μερη με ωραια θεα κ με πολυ καλυτερα εκθεματα αεροπορικα...
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Ευχαριστώ !
Συμφωνώ για το πλοίο αλλά είμαι πιο εξοικειωμένος με δαύτα (πολεμικά κυρίως) οπότε τα πετούμενα μου κάνουν μεγαλύτερη εντύπωση :)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ευχαριστώ !
Συμφωνώ για το πλοίο αλλά είμαι πιο εξοικειωμένος με δαύτα (πολεμικά κυρίως) οπότε τα πετούμενα μου κάνουν μεγαλύτερη εντύπωση :)
Τοτε keep the money για νοτιοδυτικη Γερμανια, Barbados...;)
 

pxanth

Member
Μηνύματα
109
Likes
75
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μπαίνεις μέσα στο shuttle;
Όπως είπε και ο Samion, όχι δεν μπαίνεις μέσα στο Shuttle. Μπαίνεις στο υποβρύχιο ("Growler") και σε τέσσερα επίπεδα στο πλοίο. Στο κατάστρωμα εκτός από τα αεροπλάνα και τα ελικόπτερα υπάρχει ένα υπόστεγο στο οποίο φυλάσσεται το Enterprise. Είναι πολύ ωραία διαμορφωμένος χώρος, με μπόλικες πληροφορίες για τα διαστημικά λεωφορεία και τις πτήσεις τους γενικότερα. Πιστεύω ότι αν σε ενδιαφέρει το θέμα "Διάστημα" θα το βρεις ενδιαφέρον. Επίσης, έχουν εκεί και ένα δορυφόρο (Soyuz TMA-6), ο οποίος είναι και σχετικά πρόσφατος (2005).

Αφού σου κάνουν εντύπωση τα πετούμενα, υπάρχει ένα Concorde στο κατάστρωμα, το οποίο μπορείς να επισκεφτείς αν πάρεις το σχετικό guided tour. Εκεί μπαίνεις μέσα και στην καμπίνα και στο cockpit. Εμείς επιλέξαμε το συγκεκριμένο τουρ και μας άρεσε πάρα πολύ. Ο ξεναγός ήταν πολύ ωραίο τυπάκι, πολύ καταρτισμένος και με πολύ χιούμορ!
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
399
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Καλησπέρα σε όλους!!!

Τον ερχόμενο Ιούνιο (30/6 συγκεκριμένα) θα ταξιδέψω για γαμήλιο ταξίδι στη Νέα Υόρκη για 13 ή 14 ημέρες!
Σχετικά με τα εισητήρια σε διάφορες μηχανές αναζήτησεις εισητήριων στις ώρες που με βολεύουν μου δίνουν επιλογές από:
Alitalia,
Air France και
KLM.
Δεν έχω ταξιδέψει με καμία από αυτές και θα είναι το πρώτο μου υπεραντλαντικό ταξίδι.
Ποια από αυτές να διαλέξω?
Βρήκα και πτήσεις από La Guardia και Newark που με βολέυουν οι ώρες να τις προτιμήσω?
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
όποια και να διαλέξεις είναι καλή..το LGA είναι σίγουρα το πιο κοντινό..από Newark έχω μόνο μια εμπειρία αλλά είχα δικό μου αμάξι να με περιμένει οπότε δεν ξέρω να σου πω πως είναι χωρίς δικό σου μεταφορικό..LaGuardia και ταξί να πάρεις δεν θα σου κοστίσει πάνω από 30$
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπέρα σε όλους!!!
Alitalia,
Air France και
KLM.
Βρήκα και πτήσεις από La Guardia και Newark που με βολέυουν οι ώρες να τις προτιμήσω?
Οχι. Γιατι θα πας με Delta. Προτιμησε Alitalia απο τις 4. Μετα Air France, Delta, KLM.
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
399
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Οχι. Γιατι θα πας με Delta. Προτιμησε Alitalia απο τις 4. Μετα Air France, Delta, KLM.
Για ποιο λόγο να αποφύγω την Delta? Βρήκα μία πτήση για την επιστροφή που θα με αφήσει στο Παρίσι για 11 ώρες και έλεγα να πεταχτώ να μύρισω λίγο Γαλλία.....
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Οχι. Γιατι θα πας με Delta. Προτιμησε Alitalia απο τις 4. Μετα Air France, Delta, KLM.
Με τους γειτονες της turkish με τα κανουρια αεροπλανα, τις καλες τιμες, τα ωραια φαγητα, τις 2 βαλιτσες και τις καλες ανταποκρισεις(που αν στην τελικη εχεις και χρονο σου κανουν και δωρεαν ξεναγηση στην πολη);
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Με τους γειτονες της turkish με τα κανουρια αεροπλανα, τις καλες τιμες, τα ωραια φαγητα, τις 2 βαλιτσες και τις καλες ανταποκρισεις(που αν στην τελικη εχεις και χρονο σου κανουν και δωρεαν ξεναγηση στην πολη);
Μπαααα ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.753
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom