Ερωτηση για προγραμμα οαεδ κοινωνικου τουρισμου

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΑΠΟ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΟΝΟ Ο ΕΝΑΣ ΠΗΡΕ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ? ΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ?
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του. Όταν θέλετε να τονίσετε κάτι χρησιμοποιήστε bold χαρακτήρες. Eκτός του ότι είναι κουραστικό για αυτόν που διαβάζει το post με τους κεφαλαίους χαρακτήρες, γενικότερα ο συγκεκριμένος τρόπος γραφής στον χώρο του Internet σημαίνει ότι "φωνάζετε", οπότε η άσκοπη και συνεχή χρήση τους είναι δυνατόν να προκαλέσει παρεξηγήσεις.
http://www.travelstories.gr/community/help/terms
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΑΠΟ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΟΝΟ Ο ΕΝΑΣ ΠΗΡΕ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ? ΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ?
Κανονικά, ο άλλος πληρώνει κανονικά στο κατάλυμα που θα επιλέξετε, κατόπιν συννενόησης με τον υπεύθυνο εκεί. Εκτός αν, και πάλι κατόπιν συννενόησης, κανονίσετε να μείνετε και οι δύο πληρώνοντας τη συμμετοχή μόνο, αλλά για το μισό διάστημα από αυτό που ορίζουν τα κουπόνια. Δηλαδή το ξενοδοχείο θα πληρωθεί έτσι κι αλλιως τα ίδια λεφτά, εσείς θα μείνετε τις μισές μέρες πληρώνοντας ουσιαστικά συμμετοχή ενός ατόμου για όλες τις μέρες. Πιστεύω να έγινα κατανοητός. Όλα αυτά αν θέλετε κι εσείς βέβαια, και αν συμφωνήσει ο ξενοδόχος. Εγώ το έκανα μία φορά στα Γιάννενα, έμεινα τρεις μέρες μαζί με τη γυναίκα μου.
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
Σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του. Όταν θέλετε να τονίσετε κάτι χρησιμοποιήστε bold χαρακτήρες. Eκτός του ότι είναι κουραστικό για αυτόν που διαβάζει το post με τους κεφαλαίους χαρακτήρες, γενικότερα ο συγκεκριμένος τρόπος γραφής στον χώρο του Internet σημαίνει ότι "φωνάζετε", οπότε η άσκοπη και συνεχή χρήση τους είναι δυνατόν να προκαλέσει παρεξηγήσεις.
http://www.travelstories.gr/community/help/terms
ενταξει καλε δεν το ειχα δει!! συγγνωμη! χαχα

Κανονικά, ο άλλος πληρώνει κανονικά στο κατάλυμα που θα επιλέξετε, κατόπιν συννενόησης με τον υπεύθυνο εκεί. Εκτός αν, και πάλι κατόπιν συννενόησης, κανονίσετε να μείνετε και οι δύο πληρώνοντας τη συμμετοχή μόνο, αλλά για το μισό διάστημα από αυτό που ορίζουν τα κουπόνια. Δηλαδή το ξενοδοχείο θα πληρωθεί έτσι κι αλλιως τα ίδια λεφτά, εσείς θα μείνετε τις μισές μέρες πληρώνοντας ουσιαστικά συμμετοχή ενός ατόμου για όλες τις μέρες. Πιστεύω να έγινα κατανοητός. Όλα αυτά αν θέλετε κι εσείς βέβαια, και αν συμφωνήσει ο ξενοδόχος. Εγώ το έκανα μία φορά στα Γιάννενα, έμεινα τρεις μέρες μαζί με τη γυναίκα μου.
Να σου πω την αληθεια θα προτιμουσα λιγοτερα ημερες ωστε να καλυφτουμε κ οι 2 με το δικο μου εισητηριο! απο κει και περα ειναι στην κριση του ξενοδοχου και μονο..αν και ακουσα οτι πολλοι αν παρεις να κλεισεις για καλοκαιρι σου λενε ψεμματα οτι ειναι γεματοι γιατι δεν τους συμφερει να πας τον Αυγουστο! Ευχαριστω παντως!!
 
Last edited by a moderator:

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Εγώ μία φορά που πήγα να χρησιμοποιήσω του κοινωνικού τουρισμού απογοητεύτηκα.Πήρα σε Σκόπελο,Σκιάθο,Πάρο,Νάξο το Μάιο και όλοι είχαν την ίδια απάντηση.Μετά τις 15 Σεπτεμβρίου έχουμε διαθέσιμα.Μέχρι που κουράστηκα και έκλεισα κανονικά.Μετά πήρα μπας και το χρησιμοποιήσω Χριστούγεννα αλλά και εκεί η ίδια απάντηση.Μετά τις 7-8 Ιανουαρίου.Έκτοτε,φυσικά και δεν μπήκα στον κόπο να ξαναπάρω εισιτήρια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom