Κίνα Σήκωσε Τα Κόκκινα Φανάρια!!!

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Απο Αμπχαζία πετάγομαι Νότια Κίνα και σε 2 λεπτά φευγω για Κιργιστάν Μα ποιός είμαι? Ο Σούπερμαν?

υγ Τζουσις έχεις τίποτα να πεις?
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Κι ελεγα οτι μονο σε μενα συμβαινουν τα στραβα στα ταξιδια. Αδελφη ψυχη!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Εγώ να πω, νιώθεις καλά αυτή την περίοδο;
Μα γιατί ! τι σε κάνει να το λες αυτό? Αλλωστε διάβασα και την ημερομηνία λήξης στο κουτί: 13-08-1997.

Κι ελεγα οτι μονο σε μενα συμβαινουν τα στραβα στα ταξιδια. Αδελφη ψυχη!
Μαζί θα πορευτούμε μιά ημέρα αγαπημένο γουρούνι. Διάλεξε προορισμό εσύ κι εγω καταλυματα.
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Μα γιατί ! τι σε κάνει να το λες αυτό? Αλλωστε διάβασα και την ημερομηνία λήξης στο κουτί: 13-08-1997.
Καμία σχέση, απλά πατάω νέα μηνύματα και μου βγάζει τρεις πρώτες ιστορίες dim kyr και είπα μήπως έχει καμια παρενέργεια ή δεν ξέρω και γω τι άλλο μπορεί να έχει συμβεί, μετάλλαξη, εξωγήινοι κτλ κτλ!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
το αλλο που μπορεις να παθεις εσυ μετα ΟΛΑΑΑΑΑΑΑ αυτα ειναι να σεβαλουν να καθισεις σε μια ξαπλωστρα σε 5αστερο και να σου κανουν μασαζζζζζζζζζζζζζζζζ .....αυτο θα ειναι κακοπερασηηηηηηη
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Ο "Φου Μαντσού" σου πάντως είναι μεγάλο αλάνι. Δωρεάν διαμονή σε prive θέρετρο-φέρετρο, σε αυθεντική μεσαιωνική πόλη (με black death ινκλούντεντ στο πακέτο), ζωντανή παρέα (κυριολεκτικά) και σε στρατηγική τοποθεσία στο κέντρο της αγοράς ώστε να μην χρειάζεται μέσα μεταφοράς. Και όχι τόσο καλά στην υγεία του - νομίζω βρήκες τον μοναδικό άνθρωπο που κατάφερε να σε ξεπέρασει..
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Οχι..οχι..οχι... Αν και εχω μεγάλη εκτίμηση στις κριτικές σου ικανοτητες καλέ μου φίλε, εν προκειμένω κανεις ενα μεγάλο σφάλμα και δεν λαβαίνεις υπ' οψην σου εναν πολύ βασικό παράγοντα: Το κόστος.
Εξηγούμαι. Η αγορά ενος φερετρου στην Κίνα , όσο φτηνο κι αν είναι, κάτω απο 70-80 ευρώ δεν κάνει. Εμείς μείναμε με 6 ευρώ το δωμάτιο ίσως και λιγότεο. Αρα με απλά μαθηματικά 4ης Δημοτικού καταλαβαίνεις ότι τίθεται θέμα ποιοτικής συναρτησης.
Και δεν ειναι μόνο αυτό. Ο Φου Μαντσού, μιά χαρά περναγε τα νερα της Στυγός, σένιος και παιδί τζιμάνι, εμείς πάλι καθόλου. Οι λόγοι? εξηγούνται στην συνέχεια της ιστορίας.

Επίσης το μέσο μεταφοράς σε αυτή την περιπέτεια, είναι η ουσία κι ο Φου Μαντσού είχε απωλέσει αυτό το προνόμιο, αφού είχε καθαρίσει με δυό νομίσματα στα μάτια για τον βαρκάρη. Αρα? Ουχί. Εφαγε την σκόνη μου.
Ο Φου ΔΕΝ με ξεπέρασε.
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
εγω αναρωτιεμαι ..ποτε θα ερθει η επομενη δοση..δεν ξερει κανεις απο που να προφυλαχτει..θεματα συνεχεια απο διαφορετικα σημεια..σιγουρα δεν αποτελει ο διακτινισμος δικο σου copyright?
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλα
Και δεν ειναι μόνο αυτό. Ο Φου Μαντσού, μιά χαρά περναγε τα νερα της Στυγός, σένιος και παιδί τζιμάνι, εμείς πάλι καθόλου. Οι λόγοι? εξηγούνται στην συνέχεια της ιστορίας.

Καλησπέρα @dim kyr :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom