Ανέκδοτα

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.674
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Ένας Έλληνας και ένας Αιγύπτιος συζητούν σήμερα για το ποιος τον έχει πιο μεγάλο, τον πολιτισμό:

- Εμείς έχουμε τις Πυραμίδες.
- Κι εμείς έχουμε την Ακρόπολη.
- Ναι, αλλά εμείς σκάψαμε κάτω από τις πυραμίδες και βρήκαμε καλώδια.
- Και τι σημαίνει αυτό;
- Σημαίνει πως οι αρχαίοι Αιγύπτιοι είχαν τηλέφωνα!
- Σιγά τα λάχανα, εμείς σκάψαμε κάτω από την Ακρόπολη και δεν βρήκαμε τίποτα.
- Και τι σημαίνει αυτό;
- Σημαίνει πως οι αρχαίοι Έλληνες είχαν κινητή τηλεφωνία!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Κάποιο βράδυ ένας λοχαγός των ΛΟΚ κάνει έφοδο σε ένα φυλάκιο και δεν βρίσκει κανεναν.
Παίρνει τον κατήφορο προς το κοντινό χωριό, βλέπει ένα καφενεδάκι ανοιχτό, μπαίνει μέσα και βλέπει όλους τους στρατιώτες με τα πολιτικά, να είναι αραχτοί και άλλοι να φουμάρουν άλλοι να παίζουν χαρτιά και άλλοι ταβλάκι.
Βάζει τις φωνές λοιπόν και τους στήνει όλους στην σειρά.
Πάει στον πρώτο και τον πιάνει από τα αρ….ια και του τα ζουλάει με όλη του τη δύναμη και φωνάζει:
-Πονάς ρε;
-Οχι!!!!
-Γιατί;!!!!
-Γιατι ΄μαι λοκατζής!!!!
Πάει στον δεύτερο, του ζουλάει κι αυτουνού τα αρ…..δια.
-Πονάς ρε;
-Οχι!!!!
-Γιατί;!!!!
-Γιατι ΄μαι λοκατζής!!!!
Πάει στον τρίτο, τα ίδια.
-Πονας ρε;
-Οχι!!!!
-Γιατί;!!!!
-Γιατι ΄μαι λοκατζής!!!!
Πάει στον τέταρτο, τα ίδια.
-Πονας ρε;
-ΝΑΙΙΙΙΙΙ!!!!
-ΓΙΑΤΙΙΙΙΙ;!!!!

-ΓΙΑΤΙ ΄ΜΑΙ Ο ΚΑΦΕΤΖΗΗΗΗΗΣ!!!!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Μιά φωνακλού. κακάσχημη, κακιά και ξυνή γυναίκα μπαίνει στο Wal-Mart με τα δύο παιδιά της, φωνάζοντάς τους διαρκώς με δυσάρεστο τρόπο από την είσοδο. Ο επί της υποδοχής του Wal-Mart της λεει χαρούμενα: "Καλή σας μέρα και καλώς ήλθατε στο Wal-Mart. Χαριτωμένα παιδάκια έχετε. Δίδυμα είναι;"

Η απαίσια γυναίκα σταμάτησε να φωνάζει ίσα-ίσα για να πεί, "Διάολε δεν είναι δίδυμα. Το μεγαλύτερο είναι 9 και το άλλο είναι 7. Πως σούρθε ότι είναι δίδυμα; Τυφλός είσαι ή χαζός;"

"Ούτε τυφλός είμαι ούτε χαζός κυρία μου" απάντησε ο επι της υποδοχής. "Αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι κάποιος θα σε πήδαγε 2 φορές."
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Ένας μαύρος κατάδικος στην Καλιφόρνια, 1.95, 140 κιλά με ξυρισμένο κεφάλι και μούσι, καταφέρνει να αποδράσει από τη φυλακή που τον κρατούσαν για 10 χρόνια.
Είχε φάει ισόβια για ληστεία με φόνο που είχε κάνει με τα χέρια του.
Καθώς έτρεχε στα χωράφια για να ξεφύγει, βρίσκει ένα σπίτι και μπαίνει μέσα σπάζοντας την πόρτα.
Βρίσκει ένα νεαρό ζευγάρι που κοιμόταν στο κρεβάτι του.
Πιάνει τον σύζυγο, τον πετάει από το κρεβάτι και τον δένει σε μία καρέκλα.
Δένει και τη γυναίκα στο κρεβάτι και πέφτει από πάνω της.
Τη φιλάει στον λαιμό και στη συνέχεια σηκώνεται και μπαίνει στο μπάνιο.
Ο άνδρας δεμένος στην καρέκλα λέει φοβισμένος στην γυναίκα του:
-Κοίτα, αυτός ο τύπος είναι εγκληματίας, πρέπει να την έχει κοπανήσει από τη φυλακή, είδες τα ρούχα του; Είναι ρούχα φυλακισμένου. Πιθανό να μην έχει δει γυναίκα πολλά χρόνια. Τον είδα πως φίλαγε το λαιμό σου!
Αν σου ζητήσει σεξ, μην αντισταθείς, μη πεις όχι, μη παραπονεθείς, γιατί μπορεί να μας σκοτώσει και τους δύο. Δώσ' του ότι σου ζητήσει. Δωσ' του ικανοποίηση, μη κινδυνέψουμε. Μη τον θυμώσεις! Να φανείς δυνατή γλυκιά μου. Σ' αγαπάω πολύ!
Και η γυναίκα του απαντάει:
-Δε φίλαγε το λαιμό μου. Ψυθίριζε στο αυτί μου... Μου είπε ότι σε βρίσκει πολύ σέξυ και με ρώτησε αν έχουμε βαζελίνη στο μπάνιο. Να φανείς δυνατός χρυσέ μου.
Και εγώ σ' αγαπάω πολύ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.691
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom