Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
παιδια καλημερα και παλι μπηκα και ειδα καιρο μαλλον θα μας βρεξει λιγακι στη Ρωμη ποιο θεωρειτε ποιο αξιοπιστο σαιτ για καιρο ρωμης;; θερμοκρασιες ειδα ανεβασμενες δεν ξερω τι ρουχα να παρω καμια προταση;; να παρω καλοκαιρινα και απλα και κανενα ζακετακι, σιγουρα απο κλειστα παπουτσια θα παρω αθλητικα, σορτσακια να παρω η θαχει ψυχρα;; εχει κλιμα Αθηνας ασπουμε, γιατι εμας εδω στα νησια εχει πιασει απο τωρα λιγη ψυχρουλα.

το μετεο στη ρωμη την εβγαλε την βροχη την εβαλε δευτερα μονο...μια ετσι τοχουνε μια αλιως αλλα αποτι καταλαβα βρεχει και σταματαει δεν ειναι συνεχωμενες βροχες..
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γεια σας! Είμαι καινούρια στην παρέα σας, αν και σας παρακολουθώ καιρό. Ετοιμάζω ένα ταξίδι με μια φίλη μου στη Ρώμη και έχω θέμα με τα ξενοδοχεία, καθώς το budget που διαθέτουμε είναι ιδιαίτερα χαμηλό σε σχέση με τις τιμές των ξενοδοχείων που βλέπω, και δεν το διανοούμαι για πρώτο ταξίδι να μείνω σε hostel. Θα ήθελα τα φώτα σας αν υπάρχει κάποιο ξενοδοχείο ή bed & breakfast ή κάτι παρόμοιο τέλος πάντων κοντά στο κέντρο που να μην ξεπερνά τα 100 ευρώ τη βραδιά. Επίσης σας παραθέτω δύο ξενώνες που έχω ήδη κλείσει, μήπως τους έχει πάρει το μάτι σας και μπορείτε να μου πείτε καμιά γνώμη. Ευχαριστώ!!

http://www.booking.com/hotel/it/ros...2014-9;no_rooms=1;req_adults=2;req_children=0

http://www.booking.com/hotel/it/ang...2014-9;no_rooms=1;req_adults=2;req_children=0
Από τα δυο κράτα το δεύτερο. Βρίσκονται στην ίδια ακριβώς περιοχή, αλλά έχουν αντιδιαμετρικές βαθμολογίες.
Για ποιες ημερομηνίες ενδιαφέρεσαι και για πόσα βράδια;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.673
Από αύριο πιο ακριβή η Ρώμη.

please note that from 1st September 2014 the fees for Rome city tax will increase as follows:

€7.00 PER PERSON PER NIGHT for stays in 5 star hotels (charged up to 10 nights)
€6.00 PER PERSON PER NIGHT for stays in 4 star hotels (charged up to 10 nights)
€4.00 PER PERSON PER NIGHT for stays in 3 star hotels (charged up to 10 nights)
€3.00 PER PERSON PER NIGHT for stays in 2 and 1 star hotels (charged up to 10 nights)
All bookings made prior to this date with arrivals from 1st September 2014 will not be exempt from these changes.

This tax is to be paid by the guests directly at the hotel before the end of the stay.
 

ayreonliv

Member
Μηνύματα
67
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Μετα απο ψαξιμο βρηκα τα εξης ξενοδοχεια..medici hotel, brasil, modigliani και hiberia. Μηπως εχει μεινει καποιος σε αυτα να μου πει μια γνωμη;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μετα απο ψαξιμο βρηκα τα εξης ξενοδοχεια..medici hotel, brasil, modigliani και hiberia. Μηπως εχει μεινει καποιος σε αυτα να μου πει μια γνωμη;
Βάλε links για να βοηθήσεις τα μέλη να σε βοηθήσουν;)
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
http://www.booking.com/hotel/it/alb...eckout_monthday=12&checkout_year_month=2014-9

Μια χαρά ξενοδοχείο. Μην φανταστείς τίποτα πολυτέλειες αλλά αξιοπρεπές. Ειδικά αν πρόκειται να πηγαίνεις για έναν ύπνο. Έμεινα εκεί τον Φλεβάρη.
Και είναι και απέναντι από το Τέρμινι.

(Στο τέλος θα νομίζει κανείς ότι παίρνω προμήθεια από το Αlbergo Marechiaro)
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
καλησπέρα στην travel παρέα!! τέταρτη φορά Ρώμη ( γιούπιιιιιι) και αναρωτιέμαι, υπάρχει να δώ κάτι που δεν το έχω δεί?????? οποις έχει να προτείνει κάτι out of the box ευπρόσδεκτο!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

malinka

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Από τα δυο κράτα το δεύτερο. Βρίσκονται στην ίδια ακριβώς περιοχή, αλλά έχουν αντιδιαμετρικές βαθμολογίες.
Για ποιες ημερομηνίες ενδιαφέρεσαι και για πόσα βράδια;
είναι για τώρα κοντά, 25-30 Σεπτέμβρη..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom