Μαυρίκιος Διαμονή στο Μαυρικιο..τι προτείνετε;;

jupiter

Member
Μηνύματα
74
Likes
11
Καλησπέρα,
Αποφασίσαμε με το σύζυγο φέτος αντί για καλοκαιρινές διακοπες στην Ελλάδα να επισκεφτούμε τον Οκτωβριο το Μαυρικιο! Κλείσαμε ηδη τα εισητηρια μας για 8-16/10 (7 διανυκτερεύσεις) με emirates και τωρα ειμαστε στην αναζήτησή του ξενοδοχείου.. Δεν θελουμε να μείνουμε σε 4& 5 αστέρα καθώς βλέπω οτι ειναι αρκετα ακριβά κ εμείς δεν σκοπεύουμε να μείνουμε κλεισμένοι μέσα -τύπου all inclusive.
Ο προβληματισμός μου ειναι ποια περιοχή να διαλέξουμε για να μείνουμε.. Ειναι καλυτερα να ψάξω κοντα σε κάποια συγκεκριμένη παραλία και αν ναι ποια θα μου προτείνατε; Ή ειναι καλυτερα στο grand baie; Βασικά με ενδιαφέρει να ειμαι σε ενα μερος να μπορω να βρίσκω φαγητο κ κανενα ποτο το βραδυ αλλα κ να το εχω κ σαν ορμητήριο για να μπορέσω να δω οσο πιο πολλα μέρη μπορω στο νησί.
Εννοειται πως οποία αλλη συμβουλή-πρόταση έχετε για το ταξιδι μας ειναι εύπροσδεκτη!!
Ευχαριστω!
 

vastsak

Member
Μηνύματα
46
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Beau rivage φυσικά !!!!! Φανταστικό !
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Καλησπέρα,
Αποφασίσαμε με το σύζυγο φέτος αντί για καλοκαιρινές διακοπες στην Ελλάδα να επισκεφτούμε τον Οκτωβριο το Μαυρικιο! Κλείσαμε ηδη τα εισητηρια μας για 8-16/10 (7 διανυκτερεύσεις) με emirates και τωρα ειμαστε στην αναζήτησή του ξενοδοχείου.. Δεν θελουμε να μείνουμε σε 4& 5 αστέρα καθώς βλέπω οτι ειναι αρκετα ακριβά κ εμείς δεν σκοπεύουμε να μείνουμε κλεισμένοι μέσα -τύπου all inclusive.
Ο προβληματισμός μου ειναι ποια περιοχή να διαλέξουμε για να μείνουμε.. Ειναι καλυτερα να ψάξω κοντα σε κάποια συγκεκριμένη παραλία και αν ναι ποια θα μου προτείνατε; Ή ειναι καλυτερα στο grand baie; Βασικά με ενδιαφέρει να ειμαι σε ενα μερος να μπορω να βρίσκω φαγητο κ κανενα ποτο το βραδυ αλλα κ να το εχω κ σαν ορμητήριο για να μπορέσω να δω οσο πιο πολλα μέρη μπορω στο νησί.
Εννοειται πως οποία αλλη συμβουλή-πρόταση έχετε για το ταξιδι μας ειναι εύπροσδεκτη!!
Ευχαριστω!
Καλησπερα!
Δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω πολυ απλως τσεκαρε εδω μηπως βρεις καμια προσφορα.
www.mauritius-seychelles.com
 

jupiter

Member
Μηνύματα
74
Likes
11
Beau rivage φυσικά !!!!! Φανταστικό !
απο οτι ειδα αυτο ειναι ξενοδοχειο στην περιοχη belle mare. κοιτα οντως φαινεται τελειο αλλα ειναι λιγακι ακριβο για τα δεδομενα μας.. βασικα απο οτι εγραψα δεν ενδιαφερομαι για το σουπερ 5αστερο ξενοδοχειο αλλα για μια περιοχη που να καλυπτει τις αναγκες που περιεγραψα παραπανω.. γενικοτερα θεωρεις οτι ειναι καλυτερα να ψαξω ξενοδοχειο σε αυτην την περιοχη; ειχα την εντυπωση οτι η αλλη πλευρα του νησιου ειναι καλυτερα για να μεινουμε.
μπορω να πω οτι εχω μπερδευτει!!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πόσο σας ήρθαν τα εισιτήρια παρεμπιπτόντως;
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
εμείς μείναμε Grand Baie γι αυτό το λόγο! Και ζωή έχει για βράδυ και πολλά εστιατόρια αλλά και κοντά σε αρκετές παραλίες όπως η Troux Aux Beaches για μένα μια από τις καλύτερες του νησιού. Όσο για ξενοδοχεία η περιοχή διαθέτει αρκετά budget!
 

jupiter

Member
Μηνύματα
74
Likes
11
καλησπερα και παλι!
τελικα κλεισαμε ξενοδοχειο στο grand baie, το "grand bay suites" και ηδη κλεισαμε και ενοικιαζομενο απο το αεροδρομιο! (για να δουμε πως θα τα παμε με την οδηγηση απο τα δεξια!!!)
θα ηθελα τη βοηθεια σας σε μερικα θεματακια που προκυπτουν καθως πλησιαζουν οι μερες να φυγουμε..
1. σχετικα με το ρευμα, εχουν πριζες απο οτι καταλαβα αγγλικου τυπου.. ειναι συμβατες και με τις δικες μας; να κραταμε ανταπτορες;
2. συναλλαγμα. καποιοι συμφορουμιτες εγραψαν οτι συναλλαγμα θα βρουμε μονο στο αεροδρομιο και στην πρωτευουσα. επισης διαβασα σε καποιο site οτι καλυτερες τιμες θα βρουμε στις τραπεζες του αεροδρομιου. εαν γνωριζετε απαντηστε μου κατα ποσο ισχυει κατι τετοιο γιατι μου κανει εντυπωση αφενως το γεγονος οτι σε ολοκληρο νησι δεν υπαρχουν ανταλλακτηρια και αφετερου το οτι στο αεροδρομιο ειναι πιο καλη ισοτιμια αφου συνηθως εκει βρισκει κανεις τη χειροτερη...

αυτα προς το παρον! ευχαριστω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom