Νέο design στο φόρουμ

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Είχες προλάβει τον προηγούμενο; Επέτρεπε να δει κανείς με τη μία όλες τις χώρες που είχε πάει ο κάθε συνομιλητής. Ο σημερινός εκτός ότι πρέπει να διαθέτεις μερικούς μήνες για να τον συμπληρώσεις, είναι και οπτικό χάος, αδύνατον να βρεις εκεί μέσα κάτι με μια, δυο, τρεις ή πολλές ματιές.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Παιδιά σας παρακαλώ θερμά μη μετατρέψουμε το τόπικ σε κουβέντα για τον χάρτη - υπάρχει αντίστοιχο θέμα αν θέλετε να γράψετε την άποψή σας εκεί. Εδώ μιλάμε μόνο για το νέο design. :)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.703
Likes
11.141
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Με λίγο που το κοίταξα μπορώ να πω ότι μου αρέσει πολύ το νέο design! Πολύ πιο εύχρηστο και λειτουργικό! :)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Οι ειδοποιήσεις δεν μου εμφανίζονται σε real time αλλά πρέπει να κάνω refresh.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
Υπάρχει μεγάλο θέμα στο άνοιγμα της σελίδας από λειτουργικό android.Μόνο το πρώτο μήνυμα εμφανίζεται κανονικά και θα πρέπει να πατάς στα επόμενα για να εμφανίζονται με κανονικά γράμματα. Επίσης, αυτά εμφανίζονται άλλοτε με δύο τρία γράμματα ανά σειρά και άλλοτε με ένα, γεγονός που κάνει πρακτικά αδύνατη την παρακολούθηση των θεμάτων από το κινητό. Τέλος, παρατηρώ ότι δεν μπορώ να γράψω με ελληνικούς χαρακτήρες, ενώ με λατινικούς μου το επιτρέπει.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.428
Likes
7.805
Να πω κι εγω...
Με κουραζει στο ματι
(1)η πολυ "πληροφορια" που βλεπω σε καθε ποστ. Πολλες σειρες: μια η παραθεση, μια η απαντηση, μια η υπογραφη, μια η σειρα για τα "Like", μια η ημερομηνια/ωρα που ανεβηκε το ποστ.... θα μου πεις και παλια τα ειχε αυτα, παρολ' αυτα με κουραζει στο ματι θες γιατι ειναι διαφορετικες γραμματοσειρες? θες γιατι εχει πολλα χρωματα? δεν ξερω...
(2)για το οτι εχει μικρυνει το πλατος του πεδιου κειμενου, οπως ειπωθηκε και παραπανω.

Αυτα... :)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Υπάρχει μεγάλο θέμα στο άνοιγμα της σελίδας από λειτουργικό android.Μόνο το πρώτο μήνυμα εμφανίζεται κανονικά και θα πρέπει να πατάς στα επόμενα για να εμφανίζονται με κανονικά γράμματα. Επίσης, αυτά εμφανίζονται άλλοτε με δύο τρία γράμματα ανά σειρά και άλλοτε με ένα, γεγονός που κάνει πρακτικά αδύνατη την παρακολούθηση των θεμάτων από το κινητό. Τέλος, παρατηρώ ότι δεν μπορώ να γράψω με ελληνικούς χαρακτήρες, ενώ με λατινικούς μου το επιτρέπει.
Κανένα από αυτά τα προβλήματα που περιγράφεις δεν έχουν παρατηρηθεί, ούτε βλέπω εγώ κάτι τώρα που το δοκιμάζω από δύο διαφορετικά κινητά. Τι browser χρησιμοποιείς στο android σου;

Να πω κι εγω...
Με κουραζει στο ματι
(1)η πολυ "πληροφορια" που βλεπω σε καθε ποστ. Πολλες σειρες: μια η παραθεση, μια η απαντηση, μια η υπογραφη, μια η σειρα για τα "Like", μια η ημερομηνια/ωρα που ανεβηκε το ποστ.... θα μου πεις και παλια τα ειχε αυτα, παρολ' αυτα με κουραζει στο ματι θες γιατι ειναι διαφορετικες γραμματοσειρες? θες γιατι εχει πολλα χρωματα? δεν ξερω...
Παρότι καταλαβαίνω τι θες να πεις, δεν άλλαξαν οι γραμματοσειρές πάντως, το μόνο που άλλαξε είναι το χρώμα στα λινκ που από μπλε έγινε πορτοκαλί για να δώσουμε λίγο παραπάνω χρώμα. Αν δούμε ότι ενοχλεί θα το αλλάξω πάλι :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.939
Likes
40.786
Ήθελα να παρατηρήσω ότι το "στένεμα" της σελίδας κάνει τις ταξιδιωτικές ιστορίες να μοιάζουν με τεράστια "σεντόνια" και είναι κάπως αποθαρρυντικό στην ανάγνωση πλέον.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Θα το λύσουμε και αυτό είπαμε, λίγο υπομονή, γίνονται κάποιες δοκιμές :)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εμένα πάντως το πορτοκαλί δε με χαλάει στις επιλογές κάτω από τα ποστ, μάλλον με βοηθάει να τα βλέπω πιο εύκολα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom