Ιταλία Αεροδρόμιο Treviso (Τρεβίζο)

antoniabarba

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Καλημερα..
Εχει παει καποιος προσφατα βενετια μεσω τρεβιζο?
Ποσο κοστιζει το τρενο 'η το ταξι για βενετια ξερετε?
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλημερα..
Εχει παει καποιος προσφατα βενετια μεσω τρεβιζο?
Ποσο κοστιζει το τρενο 'η το ταξι για βενετια ξερετε?
Εξω απο αεροδρομιο παιρνεις το λεωφορειο και σε αφηνει ακριβώς εξω απο το σταθμο του τραινου για να πας Βενετια. Εμεις μαλιστα μειναμε στο Τρεβιζο αντι για Μεστρε που ειναι χαλια ή Βενετια που ειναι πιο ακριβα... κ πηγαμε 2 μερες Βενετια νομιζω 20 λεπτα κανει με 3,5 ευρώ... θα το βρω κ θα σου πω ακριβώς αργοτερα και 2 μερες Παντοβα και Βερονα
 

antoniabarba

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Σε ευχαριστω για τα link ηταν οτι επρεπε..με βοηθησες πολυ!!

Εξω απο αεροδρομιο παιρνεις το λεωφορειο και σε αφηνει ακριβώς εξω απο το σταθμο του τραινου για να πας Βενετια. Εμεις μαλιστα μειναμε στο Τρεβιζο αντι για Μεστρε που ειναι χαλια ή Βενετια που ειναι πιο ακριβα... κ πηγαμε 2 μερες Βενετια νομιζω 20 λεπτα κανει με 3,5 ευρώ... θα το βρω κ θα σου πω ακριβώς αργοτερα και 2 μερες Παντοβα και Βερονα
Ξενοδοχειο δεν εχω κλεισει ακομα..ελεγα για mestre για να ειμαι στη μεση της διαδρομης..και να ειναι πιο οικονομικα..
 
Last edited by a moderator:

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Ξενοδοχειο δεν εχω κλεισει ακομα..ελεγα για mestre για να ειμαι στη μεση της διαδρομης..και να ειναι πιο οικονομικα..
Εμεινα στο CONTINENTAL ακριβως απεναντυ απο το σταθμο τρενων και 5 λεπτα με τα ποδια απο το κεντρο του Τρεβιζο.... που δεν εχει καμμια σχεση με το Μεστρε, εμεις ειμασταν ολη μερα Βενετια Γυρνουσαμε αργα το βραδυ στο Τρεβιζο κ βγαιναμε για φαγητο κ ποτο και ηταν υπεροχα...
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.034
Ξενοδοχειο δεν εχω κλεισει ακομα..ελεγα για mestre για να ειμαι στη μεση της διαδρομης..και να ειναι πιο οικονομικα..
Για να δεις τη Βενετια,πρεπει να μεινεις μεσα στη Βενετια.Τωρα,αν θελεις να δεις και το Τρεβιζο,που φαινεται γλυκουλι,μπορεις να κανεις μια διανυκτερευση,πριν φυγεις.Ποτε πας;
 

antoniabarba

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Για να δεις τη Βενετια,πρεπει να μεινεις μεσα στη Βενετια.Τωρα,αν θελεις να δεις και το Τρεβιζο,που φαινεται γλυκουλι,μπορεις να κανεις μια διανυκτερευση,πριν φυγεις.Ποτε πας;
Εχω κλεισει 16-19 οκτωμβρη..στη παλαια πολη ειναι πολυ ακριβα τα ξενοδοχεια..παρολο που το ψαχνω απο τοσο νωρις..
 
Last edited by a moderator:

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
το να μεινεις στη Βενετια ειναι πολυ ακριβη επιλογη!ακομη κ τα εστιατορια εκει κοστιζουν κατα πολυ περισοοτερο απο το Μεστρε κ το Τρεβιζο!κ αν δε διαθετεις αρκετα χρηματα μπορεις να την απολαυσεις κ σε ημερησια μεχρι αργα το βραδυ που φευγει το πλοιαριο για Μεστρε....κ τα μουσεια βλεπεις κ ολα τα σοκακια της γυριζεις κ βολτα με γονδολα κανεις κ ο,τι τραβαει η ψυχη σου!:)
η δικη μου αποψη ειναι 1. να φερεις το ταξιδι κοντα στα δικα σου μετρα απο οικονομικης αποψης κ 2. προτιμησε Τρεβιζο απο Μεστρε!:)
 

antoniabarba

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
το να μεινεις στη Βενετια ειναι πολυ ακριβη επιλογη!ακομη κ τα εστιατορια εκει κοστιζουν κατα πολυ περισορο απο το Μεστρε κ το Τρεβιζο!κ αν δε διαθετεις αρκετα χρηματα μπορεις να την απολαυσεις κ σε ημερησια μεχρι αργα το βραδυ που φευγει το πλοιαριο για Μεστρε....κ τα μουσεια βλεπεις κ ολα τα σοκακια της γυριζεις κ βολτα με γονδολα κανεις κ ο,τι τραβαει η ψυχη σου!:)
η δικη μου αποψη ειναι 1. να φερεις το ταξιδι κοντα στα δικα σου μετρα απο οικονομικης αποψης κ 2. προτιμησε Τρεβιζο απο Μεστρε!:)
Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες..τελικα εκλεισα στο κεντρο της
βενετιας..υπολογισα οτι θα ηταν πιο βολικο να ειμαι εκει απο ο να
πηγαινοερχομαι... Εχει κατι να μου προτεινεις να δω εκει???
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες..τελικα εκλεισα στο κεντρο της
βενετιας..υπολογισα οτι θα ηταν πιο βολικο να ειμαι εκει απο ο να
πηγαινοερχομαι... Εχει κατι να μου προτεινεις να δω εκει???
Έχεις διάβασμα! :)
http://www.travelstories.gr/community/search/1090221/?q=Βενετία&t=post&o=date&g=1&c[node]=57&c[prefix]=21
Οι ιστορίες αυτές θα σε βοηθήσουν να φτιάξεις ένα πρόγραμμα στο ταξίδι σου, με τη συντροφιά ενός χάρτη βεβαίως. Επιπλέον, διαθέτουμε και ταξιδιωτικό οδηγό:
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικοί-Οδηγοί.203/?prefix_id=480
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.161
Μηνύματα
882.476
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom