Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

zer_raiden

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδια
Καλησπερα, θελω να κατεβω Αθηνα απο Θεσσαλονικη με ryanair το απογευμα και να γυρισω το αλλο πρωι με τη πρωτη πτηση και για αυτο κοιταω ryanair. Το θεμα μου ειναι οτι επειδη θα κουβαλαω μαζι μου μια μεγαλουτσικη βαλιτσα στην οποια εχω επαγγελματικο εξοπλισμο, φωτογραφικο, δεν θελω να τα βαλω κατω με τις υπολοιπες αποσκευες, δεν το διακινδυνευω. Τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση?
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
Θα κανονίσετε αυτή η τσάντα να χωρέσει στη χειραποσκευή σας. Αλλη επιλογή δεν υπάρχει. Φυσικά θα πρέπει κ τα υλικά να είναι τέτοια που να επιτρέπεται να περάσουν με χειραποσκευή. Αν έχετε δηλαδή τίποτα αιχμηρά αντικείμενα ίσως ζοριστείτε.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Η πτήση υπάρχει και τον χειμώνα ε; Το είδες και είσαι σίγουρη, μην είναι κάποια εποχιακή. Γενικά υπάρχει κάποιος ''κανόνας'' σύμφωνα με τον οποίο κανένα μήνα νωρίτερα με δύο θα βρεις τις καλύτερες τιμές. Οπότε υπομονή!
δηλαδή jimp να μην κλείσω από τώρα για Νοέμβριο για Ρώμη που έχει 45 ευρώ? Λες να μειωθεί και άλλο?
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
δηλαδή jimp να μην κλείσω από τώρα για Νοέμβριο για Ρώμη που έχει 45 ευρώ? Λες να μειωθεί και άλλο?
Μην το σκέφτεστε καθόλου. Ναι είναι πιθανό να είναι χαμηλότερη τιμή. Αλλά δεν νομίζω ότι αξίζει για 10 ευρώ να μπείτε σε αυτή τη διαδικασία πολύ περισσότερο όταν είστε μια παρέα. Γιατί να πέσει στα 10 ευρώ αποκλείεται.
 
Last edited:

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Ναι θα πέσει κι άλλο, στο τέλος θα σας πληρώνουν για να πετάξετε στη Ρώμη... ρε παιδιά πάτε καλά? Σας χαρίζουν γάιδαρο, Ρώμη 45€ με επιστροφή, κι εσείς τον κοιτάτε στα δόντια? τι να σας πω τώρα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ναι θα πέσει κι άλλο, στο τέλος θα σας πληρώνουν για να πετάξετε στη Ρώμη... ρε παιδιά πάτε καλά? Σας χαρίζουν γάιδαρο, Ρώμη 45€ με επιστροφή, κι εσείς τον κοιτάτε στα δόντια? τι να σας πω τώρα...
Σωστα...κλειστε χτες! Οι κρατησεις του λιγδη (οπως ολων) πατωσαν κ ξεπουλαει. Συντομα θα αποχωρησει καποιος, θα μειωθουν πτησεις κ θα ανεβουν κατακορυφα οι τιμες.
Μου θυμισε μια φιλη που με ρωτησε αν η προσφορα της Air One για Πιζα θα μειωνοταν κι αλλο..(ηταν στα 15Ε με επιστροφη...)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
sofianaxos είπα γενικα τι μπορει να ισχύει, αν μπορούμε να πούμε κάτι τέτοιο, απλά και μόνο με μία απλή παρακολούθηση τιμών ή από την προσωπική εμπειρία.
π.χ όταν τον ιούλιο κοιτούσα για Λονδίνο οι τιμές για νοέμβρη ήταν ακριβότερες από τα 67 ή 71 ευρώ που βρήκα πριν μία εβδομάδα.
 

zer_raiden

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδια
Θα κανονίσετε αυτή η τσάντα να χωρέσει στη χειραποσκευή σας. Αλλη επιλογή δεν υπάρχει. Φυσικά θα πρέπει κ τα υλικά να είναι τέτοια που να επιτρέπεται να περάσουν με χειραποσκευή. Αν έχετε δηλαδή τίποτα αιχμηρά αντικείμενα ίσως ζοριστείτε.
Αιχμηρα αντικειμενα δεν υπαρχουν απλα η τσαντα μου ειναι τερας, στην καλυτερη θα ζυγισει 30+ κιλα. Με αυτη κανω ταξιδια αλλα με την ομαδα οποτε δεν με λεει κανεις τιποτα, τωρα που θελω να κανω ταξιδι μονος μου εχω το προβλημα γιατι δεν θα περασω αερα πατερα. Χμμμ...
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Αιχμηρα αντικειμενα δεν υπαρχουν απλα η τσαντα μου ειναι τερας, στην καλυτερη θα ζυγισει 30+ κιλα. Με αυτη κανω ταξιδια αλλα με την ομαδα οποτε δεν με λεει κανεις τιποτα, τωρα που θελω να κανω ταξιδι μονος μου εχω το προβλημα γιατι δεν θα περασω αερα πατερα. Χμμμ...
Στο αεροδρόμιο θα ενημερώσεις στο baggage drop off counter οτι έχεις ευαίσθητα αντικείμενα. Λογικά θα σε παραπέμψουν στον υμάντα που είναι για τέτοια αντικείμενα. Στο Βενιζέλος το έχω κάνει. Το μόνο που με προβληματιζει είναι το γεγονός ότι η βαλίτσα σου είναι 30 κιλά . Με τη Ryanair θα πληρώσεις αρκετά. Σκέψου το ξανά για Aegean.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.701
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom