Τα καλά τα στραβά και τα ανάποδα που συμβαίνουν σ΄αυτή τη χώρα.....

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Δεν συμφωνω με το αρθρο και για τον εξευτελισμο της χωρας. Απλα ηθελες αποδειξεις πως μπορει καποιος να πεσει σε πενταστερο φολα. Θα μου πεις ετυχε. Αλλα πως συμβαινει και δεν τυχαινει σχεδον ποτε σε μικρα οικογενειακα καταλυματα;
Μα δεν έπεσαν σε κανένα πεντάστερο φόλα, απλά έπεσαν στην περίπτωση μαζικής γαστρεντερίτιδας, πράγμα που μπορεί να συμβεί και στις καλύτερες οικογένειες, βλέπε να πάθεις το ίδιο και στο σπίτι σου... τι σχέση έχει αυτή η άτυχη στιγμή με τις υποδομές ενός πεντάστερου ξενοδοχείου μόνο εσύ υποθέτω το γνωρίζεις?

Τώρα για το άλλο που λες οτι ποτέ δεν συμβαίνει σε μικρά οικογενειακά καταλύματα υποθέτω ότι κάνεις πλάκα...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
http://news247.gr/eidiseis/politiki...oi_giwrgo_gera_na_pesei_h_deksia.3003371.html

Τους ψεκάζουν, λοβοτομή τους έκαναν, δεν ξέρω, πάντως δεν πάμε καθόλου καλά: "Γιώργο γερά να πέσει η δεξιά" και αποθέωση στο Γιωργάκη, τι άλλο θα ζήσουμε Θεέ μου.

Πάντως μερικά από τα σχόλια από κάτω είναι απείρου κάλλους, από χρυσαυγίτες που μας προστατεύουν από Εβραίους μέχρι το τσιτάτο: Μετα απο αυτο το "Γιώργο γερά να πέσει η Δεξιά" νομιζω οτι ο γιωργακης μπορει να επανελθει στην ενεργο πολιτικη με το συνθημα "Ηλιθιοι υπαρχουν".
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.163
Ομολογώ ότι όταν διάβασα το post σου δεν το εξέλαβα κυριολεκτικά (δεν είχα δει και ειδήσεις χθες βράδυ). Λέω μπα, δεν μπορεί, κάτι άλλο θα εννοεί, για κάποια πλάκα θα πρόκειται. Και όμως... Κατόπιν αυτών, τύφλα να' χουν οι ελληνοφρένειες και τα ράδιο αρβύλα. Η ζωή ρε, η ζωή, είναι πέρα από κάθε φαντασία.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ομολογώ ότι όταν διάβασα το post σου δεν το εξέλαβα κυριολεκτικά (δεν είχα δει και ειδήσεις χθες βράδυ). Λέω μπα, δεν μπορεί, κάτι άλλο θα εννοεί, για κάποια πλάκα θα πρόκειται. Και όμως... Κατόπιν αυτών, τύφλα να' χουν οι ελληνοφρένειες και τα ράδιο αρβύλα. Η ζωή ρε, η ζωή, είναι πέρα από κάθε φαντασία.
Ω ναι. Το πλήθος κραύγαζε ενώ εκείνος ατάραχος διάβαζε την έκθεση ιδεών του. Μου έδωσε δε την εντύπωση ότι έπεσε κι ένα σχετικό μακιγιαζ να μη δείχνει πια ότι η μούρη του έγινε σαν του αστακού από τις καλοκαιρινές του διακοπές.
Στο ακροατήριο ο νυν με άκρως θανατηφόρο βλέμμα δίκην ηφαιστείου Αίτνας έτοιμο προς έκρηξη (όλα τα λεφτά).
Δυστυχώς οσφυοκάμπτες και χειροκροτητές με κενά μνήμης θα υπάρχουν πάντα.
Εγώ βέβαια έχω την απορία: ποια ιδρύματα, οργανισμοί κλπ κλπ τον καλούν ως ομιλητή. Να πεί τι;
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Διακοπές στο Αστυνομικό Τμήμα Κερατέας
Αστυνομικοί συνέλαβαν δύο παιδιά από την Αλβανία που ήρθαν στην Ελλάδα ως τουρίστες, επειδή έκαναν το λάθος και μίλησαν στη γλώσσα τους

http://left.gr/news/diakopes-sto-astynomiko-tmima-kerateas
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
http://news247.gr/eidiseis/politiki...oi_giwrgo_gera_na_pesei_h_deksia.3003371.html

Τους ψεκάζουν, λοβοτομή τους έκαναν, δεν ξέρω, πάντως δεν πάμε καθόλου καλά: "Γιώργο γερά να πέσει η δεξιά" και αποθέωση στο Γιωργάκη, τι άλλο θα ζήσουμε Θεέ μου.

Πάντως μερικά από τα σχόλια από κάτω είναι απείρου κάλλους, από χρυσαυγίτες που μας προστατεύουν από Εβραίους μέχρι το τσιτάτο: Μετα απο αυτο το "Γιώργο γερά να πέσει η Δεξιά" νομιζω οτι ο γιωργακης μπορει να επανελθει στην ενεργο πολιτικη με το συνθημα "Ηλιθιοι υπαρχουν".
Κάτσε γιατί οι εκπλήξεις ίσως συνεχιστούν.
Γιατί δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει, αλλά εδώ και πολύ καιρό ένας ακόμη πετυχημένος πρώην πρωθυπουργός τηρεί σιγήν ιχθύος! Ίσως να ετοιμάζει και αυτός ένα δυναμικό come back. Τύφλα να έχει η Άντζελα.

Για όσους δεν κατάλαβαν ποιον εννοώ να δώσω Hints. Έχει πολλά ρεκόρ στο πλέι στέισον και η γυναίκα του είναι μεγαλοχειρουργός. (Ο Θεός να μας φυλάει).
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Πρώην πετυχημένος πρωθυπουργός ;; πλησιάζει και το ανέκδοτο...όσο και να :bash: δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιον ούτε καν να υποπτευθώ...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Ζητείται βοήθεια... ας μου εξηγήσετε παρακαλώ την διαφορά της εθνοκάθαρσης από την γενοκτονία και επί συγκεκριμένου, γιατί η εξόντωση των Εβραίων από τους Ναζί λογίζεται γενοκτονία και αυτή των Αρμενίων από τους Τούρκους εθνοκάθαρση?
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ανατρίχιασα!!!!
Πες μου ότι κάνεις πλάκα.
Η σοβαρότητα και η βαρύτητα των hints (που είναι πραγματικά βέβαια!) δείχνει και την σοβαρότητα των υπολοίπων!
Αν πάντως γίνει θα γελάσουμε πολύ!

Αλήθεια, ρωτάς αν κάνω πλάκα για την πιθανή επιστροφή, ή για το επιτυχημένος?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Φέρτε πίσω τον Κωστάκη τώρα. Να του πει κι ο επικοινωνιολόγος του πάλι ότι είναι καλό για το προφίλ του να παίζει μπάλα στις κάμερες και να καταφέρει να πάθει διάστρεμμα και στα δύο πόδια στην ίδια φάση (δεν έχει ξαναγίνει) ενώ τη δεύτερη φορά να σκάνει με τον κώλο σαν καρπούζι πάνω στη μπάλα. (εννοείται πως έχουν γίνει αυτά κι ελπίζουμε να ξαναγίνουν). Προσωπικά με το Σαμαρά δε γελάω καθόλου, ο Γιωργάκης είναι επικίνδυνα βλάκας, άρα φέρτε Κωστάκη τώρα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.711
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom