Σαν τη Χαλκιδική...ΔΕΝ έχει???

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλα
Γιατί δεν αφήνετε τις ανούσιες αντιπαραθέσεις, να πιάσετε δυο μπύρες και να σχολιάσετε την κλήρωση του Europa League, καλύτερα;
Σε άλλους αρέσει η Χαλκιδική, σε άλλους όχι, το εμπεδώσαμε.
Όχι, να συνεχίσουν, απλά σε κόσμιο επίπεδο. Ξέρεις πόσοι το διαβάζουμε και σπάμε πλάκα ;
Επειδή δεν γράφουμε δεν σημαίνει οτι δεν έχει την πλάκα του.
Ειδικά η τελευταία τροπή έχει ενδιαφέρον.

Επίσης, θέλω η επόμενη κατασκευαστική μελέτη είναι μια τριπλή γέφυρα Γύθειο - Κύθηρα - Αντικύθηρα - Κίσσαμος γιατί βαριέμαι απίστευτα το καράβι.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Δηλαδή τώρα εσύ, σοβαρά, διαβάζεις αυτά που έγραψες προηγουμένως και βρίσκεις ότι δεν τους ταιριάζει ο χαρακτηρισμός που τους έκανα και συνεχίζεις; Τέλεια, μπορείς να θριαμβολογείς όσο θες, ο καθένας μας είναι υπεύθυνος για όσα λέει και κάνει.
Μας έχεις μπερδέψει όμως.Είπες θα αποχωρήσεις από την συζήτηση και συνεχίζεις να γράφεις.
Είπες ότι έκανες μ...... που ασχολήθηκες και συνεχίζεις να ασχολείσαι.
Είπες ότι υπήρχε μαθηματικό λάθος και δεν μου το λες μετά από τόσες παρακλήσεις.
Και πιστεύεις παρόλα αυτά ότι γράφεις σοβαρά και ότι εγώ γράφω π......
οκ τι να πω.
Αγαπητέ babaduma πρωσοπικά ούτε θριαμβολόγησα ούτε χαρακτηρίζω απαξιωτικά οτιδήποτε γράφει ο άλλος και δεν συμφωνώ .Δεν θεωρώ ότι είναι απαραίτητο κάτι τέτοιο και ούτε πιστεύω ότι θα με χαρακτηρίσει σαν ανώτερο άνθρωπο εμένα το να χαρακτηρίσω απαξιωτικά οτιδήποτε δεν συμφωνώ.Πιστεύω θα με χαρακτήριζε ακριβώς το αντίθετο πράγμα μια τέτοια κίνηση.

Όχι, να συνεχίσουν, απλά σε κόσμιο επίπεδο. Ξέρεις πόσοι το διαβάζουμε και σπάμε πλάκα ;
Επειδή δεν γράφουμε δεν σημαίνει οτι δεν έχει την πλάκα του.
Ειδικά η τελευταία τροπή έχει ενδιαφέρον.

Επίσης, θέλω η επόμενη κατασκευαστική μελέτη είναι μια τριπλή γέφυρα Γύθειο - Κύθηρα - Αντικύθηρα - Κίσσαμος γιατί βαριέμαι απίστευτα το καράβι.
Ναι αλλά σε άλλο θέμα αυτά μάλλον :)
 
Last edited by a moderator:

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κένυα
Αντε και έμπαιναν ράγες και είχαμε τρένο. Χωρίς υπεραστική συγκοινωνία, που θα πηγαίναν όλοι αυτοί που ήρθαν χωρίς το αμάξι τους? Πως θα μετακινούνταν? Πιστεύετε οτι θα υπήρχε οργάνωση? Γιατί εγώ βλέπω εδώ και 20 χρόνια το ίδιο έργο κάθε καλοκαίρι με τις συγκοινωνίες (ευτυχώς που δεν χρειάζεται να τις χρησιμοποιώ η ίδια, γιατί θα είχα ανεβάσει πίεση).

Είναι ανίατη η περίπτωσή μας σας λέω.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Συγνώμη αλλά το έχω απορία...Γιατί πάντα μα πάντα μια συζήτηση με όποιες διαφωνίες και να υπάρχουν να καταλήγει σε χαρακτηρισμούς, τσακωμούς,ειρωνίες,εγωισμούς,εξυπνάδες κτλ κτλ να χαλάει το θέμα και μετά να κλειδώνεται;;;
Διότι το φόρουμ είναι στην ελληνικήν κι άρα συμμετέχουν κυρίως Έλληνες. Με τα καλά και και τα κακά τους.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Βασικα δεν νομιζω οτι στο 1ο ποδι γινεται τετοιος χαμος λογω καλυτερου οδ. δικτυου.
Απλα
1. εχουν εκει σχεδον ολοι τα εξοχικα τους
2. πανε πολλοι ηλικιας 18-25 που πανε κυριως για ξεσαλωμα.
Συνεπως λογικο ειναι να μαζευεται πιο πολυ κοσμος

Αθυτος κατα την αποψη μου ηταν το ωραιοτερο μερος στο 1ο ποδι. Τουλαχιστον πριν καπου 10 χρονια που ειχα παει τελευταια φορα. Δεν ξερω τι παιζει τωρα
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
πράγματι, η Άφυτος και η μαρίνα του Σάνη είναι για μένα τα ομορφότερα μέρη για σουλάτσο και ωραία ατμόσφαιρα. τις προάλλες όμως που πήγα στην Νικήτη εντυπωσιάστηκα από την ομορφιά της παραλίας της.(είχα πολλά χρόνια να πάω).
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κένυα
Όχι μόνο η παραλία αλλά και το χωριό της Νικήτης έχουν γίνει απίστευτα τα τελευταία χρόνια. Πλακόστρωτα παντού, όλα τα σπίτια αναπαλαιωμένα, με όμορφες αυλές, γραφικά σοκάκια και πλατείες. Είναι must στο δεύτερο πόδι.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.085
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Με εκπλήσετε ευχάριστα. Μακάρι να αποτελέσει αυτό παράδειγμα και για άλλα χωριά της Χαλκιδικής.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
εντυπωσιάστηκα από την ομορφιά της παραλίας της...
!!!:shock: ...Τέτοια αλλαγή μέσα σε 2 χρόνια; Πρέπει να ξαναπεράσω γιατί μου ακούγεται απίστευτο! (και ν'ανέβω και στο χωριό - από 'κει έχω 3 χρόνια να περάσω - τέτοιες κοσμογονικές αλλαγές; )
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
ναι, από πέρσι άρχισε η αλλαγή και ολοκληρώθηκε φέτος.
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κένυα
Γίνεται μεγάλη προσπάθεια, η οποία όμως δεν μένει μόνο στα χαρτιά, αλλά αποτυπώνεται στον τόπο. Αν και πολλά από τα σπίτια στο παλιό χωριό, έχουν περάσει σε χέρια Γερμανών, το παράδειγμα της Νικήτης εύχομαι να μιμηθούν κι άλλοι Δήμοι.

Σημ: Ο Δήμαρχος της Νικήτης στις περασμένες εκλογές υπερίσχυσε με ποσοστό 80%. Τυχαίο?
http://ekloges.ypes.gr/may2014/dn/public/#{"page":"level","params":{"level":"dhm_d","id":9060}}
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.533
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom