Φθηνό (έως πολύ φθηνό) φαγητό στη Ρώμη

malinka

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Γειααααα σας!!! Πλησιάζουν οι μέρες να πετάξω για την όμορφη Ρώμη (25 Σεπτεμβρίου) και όπως είναι λογικό ψάχνομαι για τα πάντα!! Ήθελα να ρωτήσω εσάς που όπως φαίνεται την έχετε επισκεφτεί πάνω από μια φορά, αν μπορείτε να μου πείτε εστιατόρια, τραττορίες, φαστ φουντ με χαμηλές τιμές σε σχέση με τα standars που βλέπω στα υπόλοιπα θέματα, γιατί είμαι φοιτήτρια και το μπάτζετ είναι μικρό... Τουλάχιστον να έχω υπόψη μου ότι το τάδε φθηνό μαγαζί που θα μπω είναι δοκιμασμένο, μην πάω τελείως ψαχτά και φάω τα μούτρα μου..!!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Θα σου πρότεινα το Pasta Imperiale στην Via dei Coronari για φρέσκα ζυμαρικά.
Διαλέγεις μεταξύ 5 τύπων ζυμαρικών και 5 σαλτσών (εναλλάσσονται καθημερινά) και σε ένα 10λεπτο τα έχεις μπροστά σου (σε πλαστικό πιάτο) ή εναλλακτικά take away... 5€/πιάτο, όχι σούπερ χορταστικό, αλλά ικανοποιητική ποσότητα και εξαιρετική ποιότητα... Πολύ καλό value for money...
http://www.tripadvisor.com.gr/Resta...39264-Reviews-Pasta_Imperiale-Rome_Lazio.html
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αν κάνεις μια αναζήτηση στο φόρουμ (φαγητό Ρώμη ή εστιατόριο/α Ρώμη) θα βρεις προτάσεις για όλα τα βαλάντια.
Πίτσα στο χέρι θα πρέπει να είναι η πρώτη σου επιλογή. Μια άλλη ιδέα είναι η αγορά τυριών, prosciutto και άλλων αλλαντικών, κρασιού και άλλων γκουρμεδιάρικων ειδών από alimentari ή έστω από σούπερ-μάρκετ και η κατανάλωση τους στο δωμάτιο :)
 

malinka

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
ευχαριστώ για τις προτάσεις σας!! δυστυχώς πρώτα έψαξα πολύ και δε βρήκα απάντηση, τώρα αν είναι γραμμένο σε κάποιο θέμα με καμιά 60αρια σελίδες είναι αδύνατο να τις δω όλες..
 

p@n

Member
Μηνύματα
65
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Θα σου πρότεινα το Pasta Imperiale στην Via dei Coronari για φρέσκα ζυμαρικά.
Διαλέγεις μεταξύ 5 τύπων ζυμαρικών και 5 σαλτσών (εναλλάσσονται καθημερινά) και σε ένα 10λεπτο τα έχεις μπροστά σου (σε πλαστικό πιάτο) ή εναλλακτικά take away... 5€/πιάτο, όχι σούπερ χορταστικό, αλλά ικανοποιητική ποσότητα και εξαιρετική ποιότητα... Πολύ καλό value for money...
http://www.tripadvisor.com.gr/Resta...39264-Reviews-Pasta_Imperiale-Rome_Lazio.html
Έμαθα κι εγώ από εδώ αυτό το μαγαζάκι και πραγματικά ξετρελάθηκα όταν πήγα!Αξίζει να το δοκιμάσει κανείς ιδιαίτερα μετά από την πολύωρη επίσκεψη στο Βατικανό που βρίσκεται πολύ κοντά. Ευθεία μετά τη γέφυρα Sant angelo και έπειτα αριστερά ξεκινά η coronari και θα το βρείτε στα αριστερά σας με κατεύθυνση προς navona.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.209
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom