Ταξίδι το Νοέμβριο

fofi32

Member
Μηνύματα
83
Likes
224
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Καλησπέρα σε όλους...
Το Νοέμβριο είναι καλή εποχή για Ταιλάνδη? Κάπου διάβασα οτι είναι περίοδος μουσώνων. Ισχύει?
Η 2η εναλλακτική μου είναι το Μαρόκο? Γνωρίζετε αν θα έχω πρόβλημα με χιόνια στο να διασχίσω τον Άτλαντα?
Σας ευχαριστώ.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.965
Likes
9.361
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το Νοέμβριο είναι καλή εποχή για Ταιλάνδη?
Συγκεκριμένα για ποιά περιοχή? Η χώρα είναι πολύ μεγάλη και δεν έχει παντού τον ίδιο καιρό.
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Όλο το χρόνο είναι καλή εποχή για Ταϊλάνδη.
Το καλοκαίρι πας ανατολικά, στον κόλπο της Ταϊλάνδης (Κο Σαμούι κλπ)
και το χειμώνα δυτικά, στη θάλασσα του Άνταμαν (Πούκετ κλπ).
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλησπέρα σε όλους...
Το Νοέμβριο είναι καλή εποχή για Ταιλάνδη? Κάπου διάβασα οτι είναι περίοδος μουσώνων. Ισχύει?
Οι μουσσώνες έχουν τελειώσει τότε. Μια χαρά εποχή είναι - θά'χει και λιγότερους τουρίστες απ'ότι 1-2 μήνες αργότερα.
 

fofi32

Member
Μηνύματα
83
Likes
224
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια σας. Θα κλείσω τελικά για Ταιλάνδη. 3 μέρες Πανγκόγκ, 3 phi phi, 3 Σαμούι, 3 Κράμπι και άλλες 3 που ακόμα δεν έχω αποφασίσει.. Και πάλι ευχαριστώ
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια σας. Θα κλείσω τελικά για Ταιλάνδη. 3 μέρες Πανγκόγκ, 3 phi phi, 3 Σαμούι, 3 Κράμπι και άλλες 3 που ακόμα δεν έχω αποφασίσει.. Και πάλι ευχαριστώ
Αρκετές έχεις βάλει σε νησιά και παραλίες. Τις 3 που σου μένουν να τις βάλεις στην Τσιάνγκ Μάι. Είναι κρίμα να πας Ταϋλάνδη και να μη δεις την πιο όμορφη πόλη της.
 

fofi32

Member
Μηνύματα
83
Likes
224
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Ειναι κοντα στο πουκέτ η Τσιάνγκ Μάι?

Α το βρήκα που είναι. Είπα να αφήσω την περιοχή πάνω απο την Πανγκόγκ για άλλο ταξίδι. Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας.
 
Last edited by a moderator:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.965
Likes
9.361
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Θα κλείσω τελικά για Ταιλάνδη. 3 μέρες Πανγκόγκ, 3 phi phi, 3 Σαμούι, 3 Κράμπι και άλλες 3 που ακόμα δεν έχω αποφασίσει.. Και πάλι ευχαριστώ
Τις άλλες 3 πήγαινε koh Phangan ή koh Tao.
Άλλη ιδέα θα ήταν να αφήσεις έξω το Σαμούι και τον κόλπο της Ταυλάνδης και από Κράμπι- Πι πι να πας νοτιότερα προς Κο Λάντα μέχρι κο Λίπε.
Κοινώς η Andaman route
 

fofi32

Member
Μηνύματα
83
Likes
224
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Κοιτούσα τα συνηθισμένα, κλασικά η αλήθεια είναι. Σε ευχαριστώ για την ιδέα σου.
Έχω άλλες δύο ερωτήσεις αν δεν σας έχω κουράσει ήδη.
1. Ίσως είναι αφελή η ερώτηση μου αλλα απο νησάκι σε νησάκι πώς μετακινούμαι?
2. Γνωρίζετε αν μπορώ να κάνω το boat trip στο Phang Nga απο το Κράμπι ή πρέπει να πάω στο Phang Nga?
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
538
Likes
2.750
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
1.Η μετακινηση γινεται πολυ ευκολα απο τα longtail boats , τις ξυλινες παραδοσιακες βαρκες τους...
2.Αν θυμαμε καλα μπορεις με καποιο ταχυπλοο και απο το krabi. Ομορφα μερη ,με πολυ κοσμο ομως...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.965
Likes
9.361
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
2. Γνωρίζετε αν μπορώ να κάνω το boat trip στο Phang Nga απο το Κράμπι ή πρέπει να πάω στο Phang Nga?
Δε θυμάμαι να υπάρχε boat trip, οι εκδρομές από Κράμπι προς Phang Nga ήταν με βανάκι εως εκεί και μετά έπαιρνες βάρκα. Κοίτα το όμως γιατί δεν το'ψαξα και πολύ φανατικά γιατί είχαμε νοικιάσει αυτοκίνητο και οδηγήσαμε ως εκεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom