Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

marina kater

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
παιδια θελω βοηθεια!!!εχω ταυτοτητα με λατινικους χαρακτηρες ομως τα γραμματα ειναι χειρογραφα θα εχω προβλημα στο ταξιδι για Αγγλια?
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
παιδια θελω βοηθεια!!!εχω ταυτοτητα με λατινικους χαρακτηρες ομως τα γραμματα ειναι χειρογραφα θα εχω προβλημα στο ταξιδι για Αγγλια?
Οχι κανενα και γω την ιδια εχω και εχω παει 2 φορες Λονδινο 2013-2014
 

marina kater

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Οχι κανενα και γω την ιδια εχω και εχω παει 2 φορες Λονδινο 2013-2014
ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!

επειδή θέλω να εχω το κεφαλι μου ησυχο λεω να παω να βγαλω διαβατηριο. Στο εισητηριο της ryanair εχω δωσει τα στοιχεια της ταυτοτητας μου( με τους χειρόγραφους λατινικους χαρακτηρες) λετε να μου δημιουργησουν προβλημα αν κραταω και το διαβατηριο!!
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!

επειδή θέλω να εχω το κεφαλι μου ησυχο λεω να παω να βγαλω διαβατηριο. Στο εισητηριο της ryanair εχω δωσει τα στοιχεια της ταυτοτητας μου( με τους χειρόγραφους λατινικους χαρακτηρες) λετε να μου δημιουργησουν προβλημα αν κραταω και το διαβατηριο!!
Έχεις κάνει τσεκ ιν; Αν ναι φαντάζομαι έχεις βάλει τον αριθμό της ταυτότητας σου. Αν όχι τότε δεν θα έχεις πρόβλημα, απλά όταν θα κάνεις τσεκ ιν θα βάλεις τον αριθμό διαβατηρίου.
Αλλά γιατί να πας να δώσεις 85 αφού έχεις ταυτότητα; Καλύτερα να πας να βγάλεις μία καινούρια μπαμ μπαμ.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!

επειδή θέλω να εχω το κεφαλι μου ησυχο λεω να παω να βγαλω διαβατηριο. Στο εισητηριο της ryanair εχω δωσει τα στοιχεια της ταυτοτητας μου( με τους χειρόγραφους λατινικους χαρακτηρες) λετε να μου δημιουργησουν προβλημα αν κραταω και το διαβατηριο!!
Μα τι λες κοπελιά μου τωρα..αφου σου λεω οτι ειδικα Λονδινο ταξιδεψα το Πασχα και ξαναπαω Δεκεμβρη και κανω ενα ταξιδι καθε μηνα..με την χειρόγραφη ταυτοτητα .... Αφου θες να βγαλεις διαβατηριο..τι ρωτας τοτε...:eek:

Έχεις κάνει τσεκ ιν; Αν ναι φαντάζομαι έχεις βάλει τον αριθμό της ταυτότητας σου. Αν όχι τότε δεν θα έχεις πρόβλημα, απλά όταν θα κάνεις τσεκ ιν θα βάλεις τον αριθμό διαβατηρίου.
Αλλά γιατί να πας να δώσεις 85 αφού έχεις ταυτότητα; Καλύτερα να πας να βγάλεις μία καινούρια μπαμ μπαμ.
αφου ετσι και αλλιώς δεν εχει Κανενα!! προβλημα με τη χειρογραφη...
 
Last edited by a moderator:

marina kater

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Έχεις κάνει τσεκ ιν; Αν ναι φαντάζομαι έχεις βάλει τον αριθμό της ταυτότητας σου. Αν όχι τότε δεν θα έχεις πρόβλημα, απλά όταν θα κάνεις τσεκ ιν θα βάλεις τον αριθμό διαβατηρίου.
Αλλά γιατί να πας να δώσεις 85 αφού έχεις ταυτότητα; Καλύτερα να πας να βγάλεις μία καινούρια μπαμ μπαμ.
δεν εχω κανει τσεκ ιν αλλα εχω συμπληρωσει το πεδιο με τα εγγραφα
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Δεν σου εχει ζητησει αριθμο ταυτοτητας ομως ή διαβατηριου.Αν θυμαμαι καλα θα σου το ζητησει στο τσεκ ιν.οποτε αφου δεν θα αλλαξεις ονομα μπορεις να βγαλεις οτι θες αλλα οπως λεει και η κοπελια απο πανω δεν θα εχεις προβλημα με την ταυτοτητα που εχεις ηδη.
 

marina kater

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Δεν σου εχει ζητησει αριθμο ταυτοτητας ομως ή διαβατηριου.Αν θυμαμαι καλα θα σου το ζητησει στο τσεκ ιν.οποτε αφου δεν θα αλλαξεις ονομα μπορεις να βγαλεις οτι θες αλλα οπως λεει και η κοπελια απο πανω δεν θα εχεις προβλημα με την ταυτοτητα που εχεις ηδη.
πηγα να κανω τσεκ ιν μου ζητησε να συμπληρωσω τα εγγραφα τα συμπληρωσα εβαλα τον αριθμο ταυτοτητας επειδη ομως μου ζητησε να πληρωσω θεση πατησα chec in αργοτερα
 

john23

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Παιδιά Καλησπέρα! Έχω και εγώ τα θέματά μου...Έκανα κράτηση με ελληνικούς χαρακτήρες! 2 εισητήρια μάλιστα..Ελλάδα-Αγγλία, και ένα ανάμεσα σε δυο πόλεις του ΗΒ. ΝΑΙ!!, και στα δυο έβαλα ελληνικούς χαρακτήρες, Δεν έχω κάνει online check-in, πρώτη φορά θα το κάνω δε ξέρω! Ζητάει όνομα? Αν όχι τι κάνω? παίρνω τα τηλ στέλνω mail από αυτά που είδα? Αν ναι μπορώ να τα γράψω με λατινικούς και βα τελειώνω? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
εντός Ελλαδας δεν θα ειχες προβλημα αλλα για εξωτερικό σιγουρα θα εχεις , να παρεις τηλ να αλλαξουν το ονομα σε Αγγλικα. Οταν κανεις check-in σου βγαζει το ονομα οπως το εγραψες στη κρατηση δεν μπορεις να διορθώσεις τιποτα.
 

john23

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
εντός Ελλαδας δεν θα ειχες προβλημα αλλα για εξωτερικό σιγουρα θα εχεις , να παρεις τηλ να αλλαξουν το ονομα σε Αγγλικα. Οταν κανεις check-in σου βγαζει το ονομα οπως το εγραψες στη κρατηση δεν μπορεις να διορθώσεις τιποτα.
χίλια ευχαριστώ! πήρα τηλέφωνο (Αγγλία), είπα ότι έχω ελληνικούς χαρακτήρες και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα...Λέω δεν θα έχω πρόβλημα από μια πόλη στην άλλη στην Αγγλία και μου λέει όχι...Δεν τον πολυεμπιστεύτηκα η αλήθεια είναι..Να το αφήσω έτσι ή να ξαναπάρω και να ζητήσω κατευθείαν αλλαγή σε λατινικούς?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.780
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom