Ταϊλάνδη Προς τους λάτρεις της Ταυλάνδης

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
δεν εχω σκοπο να κλεισω ακομη, απλα ηθελα να εχω ενα μετρο συγκρισης οσον αφορα τις τιμες..... ποια δηλ, θεωρειται καλη τιμη για αυτον τον προορισμο
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Νομίζω τα 700 ευρώ είναι καλή τιμή για turkish, emirates, qatar. Δύσκολα θα βρεις πιο κάτω.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
εδω ειμαι παλι...... ειδα γα Ιουλιο πτησεις Αθηνα-BKK στα 596 ευρω (δεν αναφερομαι σε ωρες αναμονης,δεν ειναι το ζητουμενο μου αυτη τη στιγμη). Ειναι βεβαια με Egypt:eek: αλλα η ερωτηση μου ειναι αν αυτη η τιμη θεωρειται καλη για τον συγκεκριμενο προορισμο, τη συγκεκριμενη χρονικη περιοδο (σιγουρα δεν προκειται να κανω καποια κρατηση ακομη,θεωρω οτι ειναι απελπιστικα νωρις)Ευχαριστω
Μπορείς σίγουρα να βρεις σ' αυτά τα επίπεδα τιμών και με τους Τούρκους - που δεν συγκρίνονται με τους Αιγύπτιους. Με τους δεύτερους μπορείς να βρεις κοντά στα 500. Αλλά μην βιαστείς να κλείσεις - εκτός αν η τιμή είναι προκλητικά χαμηλή (ας πούμε, με τους Τούρκους κάτω από 500).
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Μπορείς σίγουρα να βρεις σ' αυτά τα επίπεδα τιμών και με τους Τούρκους - που δεν συγκρίνονται με τους Αιγύπτιους. Με τους δεύτερους μπορείς να βρεις κοντά στα 500. Αλλά μην βιαστείς να κλείσεις - εκτός αν η τιμή είναι προκλητικά χαμηλή (ας πούμε, με τους Τούρκους κάτω από 500).
θα το κοιταζω συστηματικα, σευχαριστω πολυ
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Έψαχνα από το Δεκέμβριο για το φετινό Αυγουστο και οι τιμές δεν έπεσαν από τα 700.
@babaduma βρήκες φθηνότερα;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Έψαχνα από το Δεκέμβριο για το φετινό Αυγουστο και οι τιμές δεν έπεσαν από τα 700.
@babaduma βρήκες φθηνότερα;
Φυσικά, με Turkish. Τον Μάιο, για Ιούλιο (2 μήνες μετά) ήταν στα 569 και κάποια στιγμή έπεσε στα 549 (από Θεσ/νίκη). Ακόμη προχθές έκλεισε φίλος για αρχές Νοεμβρίου με λιγότερα από 600 (πάντα με Turkish, πάντα από Θεσ/νίκη). Επίσης, η Qatar είχε προσφορά από IST για ΒΚΚ τον Γενάρη για Ιούλη, στα 606 αλλά εξαφανίστηκε σε 2 μέρες και δεν ξαναφάνηκε κάτι αντίστοιχο. Η Turkish είναι η καλύτερη περίπτωση γιατί έχει συχνές προσφορές και εξαιρετικές ανταποκρίσεις.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.771
Likes
18.147
Κοιταξε και την Gulf Air, κανει προσφορες συχνα, δεν ειναι λουξ αλλα π.χ. τη βρηκα με 524, δε το λες και ασχημο.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Φυσικά, με Turkish. Τον Μάιο, για Ιούλιο (2 μήνες μετά) ήταν στα 569 και κάποια στιγμή έπεσε στα 549 (από Θεσ/νίκη). Ακόμη προχθές έκλεισε φίλος για αρχές Νοεμβρίου με λιγότερα από 600 (πάντα με Turkish, πάντα από Θεσ/νίκη). Επίσης, η Qatar είχε προσφορά από IST για ΒΚΚ τον Γενάρη για Ιούλη, στα 606 αλλά εξαφανίστηκε σε 2 μέρες και δεν ξαναφάνηκε κάτι αντίστοιχο. Η Turkish είναι η καλύτερη περίπτωση γιατί έχει συχνές προσφορές και εξαιρετικές ανταποκρίσεις.
εγω πεταω απο Αθηνα. Θα βρω τετοιες τιμες ?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
εγω πεταω απο Αθηνα. Θα βρω τετοιες τιμες ?
"Κάνε με μάντη, να σε κάνω πλούσιο" λέει μια παροιμία... :)
Πάντως, πριν συνδεθεί η Turkish με Θεσ/νίκη, το εισιτήριο μας έβγαινε μέχρι και δυο καταστάρικα ακριβότερο - ορισμένες φορές. Όπως σου είπε και ο GTS υπάρχουν κι άλλες εταιρίες που κάνουν προσφορές. Επίσης, η ίδια εταιρία (π.χ. η Emirates) μπορεί ένα ναύλο να στο δίνει φτηνότερο αν υπάρχει επιπλέον ενδιάμεσος σταθμός. Μου έτυχε προσωπικά το Αθήνα - Σιγκαπούρη σχεδόν 200 ευρώ φτηνότερο αν έκανα επιπλέον στάση στο Κολόμπο.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.771
Likes
18.147
Μπορείς να βρεις και κάποια κουλά, π.χ. από Γενεύη με 350, αλλά πρέπει να πας ως εκεί και να γυρίσεις βέβαια. Πάντως 600 για καλοκαίρι είναι πολύ καλή τιμή, ιδίως με καλή εταιρεία τύπου Κατάρ.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
"Κάνε με μάντη, να σε κάνω πλούσιο" λέει μια παροιμία... :)
Πάντως, πριν συνδεθεί η Turkish με Θεσ/νίκη, το εισιτήριο μας έβγαινε μέχρι και δυο καταστάρικα ακριβότερο - ορισμένες φορές. Όπως σου είπε και ο GTS υπάρχουν κι άλλες εταιρίες που κάνουν προσφορές. Επίσης, η ίδια εταιρία (π.χ. η Emirates) μπορεί ένα ναύλο να στο δίνει φτηνότερο αν υπάρχει επιπλέον ενδιάμεσος σταθμός. Μου έτυχε προσωπικά το Αθήνα - Σιγκαπούρη σχεδόν 200 ευρώ φτηνότερο αν έκανα επιπλέον στάση στο Κολόμπο.
δεν εχω προβλημα για επιπλεον στασεις, αν ειναι να βγει φθηνοτερος ο ναυλος. Επομενως πρπει να εχω υπο στενη παρακολουθηση το skyscanner.
Μπορείς να βρεις και κάποια κουλά, π.χ. από Γενεύη με 350, αλλά πρέπει να πας ως εκεί και να γυρίσεις βέβαια. Πάντως 600 για καλοκαίρι είναι πολύ καλή τιμή, ιδίως με καλή εταιρεία τύπου Κατάρ.
θα κοιταξω και αυτη την περιπτωση.Μπορει να βρω προσφορα και για Γενευη πχ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.827
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom