Χριστουγεννα που?

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ονειρεμένο Ταξίδι
μεξικο
εγω φιλε μου με το μπατζετ που διαθετεις θα πηγαινα χωρις κουβεντα εξωτερικο.δεν θα πληρωνουμε εμεις καθε χρονο τα γουστα και τις αρπαχτες πολλων ''επαγγελματιων'' του κλαδου.αλλα αν επιμενεις ελλαδα εννοειτε και εγω ψηφιζω πηλιο ή ζαχοροχωρια.τρομερα τοπια,ωραιες ταβερνες και κλιμα χριστουγεννιατικο,οχι κιτς.και κατι τελευταιο.απορω πως γινεται και ολοι σχεδον οχι μονο εδω αλλα γενικος του αρεσει πολλυ η καστορια.υπερεκτιμημενη οσο δεν παει.μια λιμνη εχει και μια παραλια που εχει γεμισει μπαρακια της πλακας.αν κανεις το λαθος και πας περιμετρικα της πολης σε ακτινα 5 χλμ παθαινεις ενα ταρακουλο.χαλια μαυρα
 

Nektarios87

Member
Μηνύματα
99
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Φολεγανδρος
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Εχω δει στην Αριστη το Ταξιαρχες,εχω δει και στο Παπιγκο κανα δυο αλλα ειναι πιο ψηλα και θα ειναι χειροτερα αν πετυχουμε χιονια...Για 4-5 βραδια ψαχνω,μεχρι 250 με 300 ταβανι,ωστε να μου βγει ολο το ταξιδιμε διαμονη βενζινες και οτι φαμε κανα χιλιαρικο...Θα κοιταξω και αυτα που εβαλες παραπανω να δω τι παιζει!!!
 

Nektarios87

Member
Μηνύματα
99
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Φολεγανδρος
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
εγω φιλε μου με το μπατζετ που διαθετεις θα πηγαινα χωρις κουβεντα εξωτερικο.δεν θα πληρωνουμε εμεις καθε χρονο τα γουστα και τις αρπαχτες πολλων ''επαγγελματιων'' του κλαδου.αλλα αν επιμενεις ελλαδα εννοειτε και εγω ψηφιζω πηλιο ή ζαχοροχωρια.τρομερα τοπια,ωραιες ταβερνες και κλιμα χριστουγεννιατικο,οχι κιτς.και κατι τελευταιο.απορω πως γινεται και ολοι σχεδον οχι μονο εδω αλλα γενικος του αρεσει πολλυ η καστορια.υπερεκτιμημενη οσο δεν παει.μια λιμνη εχει και μια παραλια που εχει γεμισει μπαρακια της πλακας.αν κανεις το λαθος και πας περιμετρικα της πολης σε ακτινα 5 χλμ παθαινεις ενα ταρακουλο.χαλια μαυρα
Δεν το εχω ψαξει καθολου για εξω φιλος,αν και μια Βουδαπεστη δεν θα με χαλουσε η μια Πραγα αλλα αντε να ψαχνεις εισητιρια κτλ....καποια αλλη στιγμη....Καστορια οντως την παινευουν πολλοι αλλα δεν εχω παει κ ετσι δεν εχω γνωμη...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Και τα 3 φαίνονται πολύ καλα με πολύ καλές κριτικές στα 2 απ 'τα 3 καθως το αλλό είναι καινούριο.

Σαν περιοχή η Αριστη είναι ένα κομβικό σημείο απ ' τα υπόλοιπα χωριά και πιο βολικό.

Σαν χωριό προτιμώ το Πάπιγκο κι ας είναι πιο απομονωμένο.

Πάντως πιο παραδοσιακά στην αρχιτεκτονική της περιοχής απ' τα 3 που παρέθεσες φαίνονται να ειναι αυτά του Παπιγκου.
 

Nektarios87

Member
Μηνύματα
99
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Φολεγανδρος
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Κι εγω για Παπιγκο ψηνομαι αδερφε αλλα εχω στο μυαλο μου και τον καιρο οποτε με βλεπω πιο χαμηλα και την Αριστη!Αναλογως τον καιρο μπορουμε να κανουμε καμια βολτα στο Παπιγκο και εκει γυρω...
 

Nektarios87

Member
Μηνύματα
99
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Φολεγανδρος
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Ζαγοροχώρια - Ασπράγγελοι: Hotel Ντοβρά
Ζαγοροχώρια - Μονοδένδρι: Hotel Vikos
Ζαγοροχώρια - Μονοδένδρι: Hotel Archondisa

ξερει καποιος τιποτα για αυτα τα ξενοδοχεια??
 

Nektarios87

Member
Μηνύματα
99
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Φολεγανδρος
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
επειδη καπως μπερδευτηκα με το google earth,πηγαινω γιαννενα και μετα ζαγοροχωρια η εχει καμια εξοδο στην εγνατια?
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
καλησπερα σε ολους μολις επεστρεψα απο την πανεμορφη ρωμη..ηταν τελειααα!!! θα σας τα πω τις επομενες μερες. Θα ηθελα τα φωτα σας για να παμε καπου τα χριστουγεννα αλλα επειδη εξωτερικο μαλλον δυσκολο καπου Ελλαδα. Καποια ιδεα;; δεν θελω να παω καπου που ναχει τρελω χιονι απλα ναναι ετσι γραφικα και ομορφα για τα χριστουγεννα.

καλημερα καμια ιδεουλα κανεις;
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλημέρα. Για πόσες μέρες λες;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.812
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom