Ινδία Από την… Αλαπούτσα στο Μουνάρ (by hydronetta & Rosa)

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μας πεταξατε εκει ενα κομματι τουριστικου ενδιαφεροντος με σπηλαια και ναους για να ξεχασουμε τις πομπες σας? Ε οχι...
Επανέφερα τη τάξη στο ζητούμενο διότι σε λίγο θα καταντούσαμε espresso…
H μέρα δεν είχε πομπές. Παρολίγον παρα-πομπές σε κλινική για αφυδάτωση και θερμοπληξία είχε… :haha:
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Καλά είναι εκεί αλλά σαν την Αμφίπολη... Άσε που όταν αυτοί τρωγανε ωμά χόρτα εμείς είχαμε χοληστερίνη.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
χωρίς να θέλω να υποβαθμίσω τη σοβαρότητα της ιστορίας νομίζω ότι τέτοιο γέλιο σε προλογο δεν έχω ξαναρίξει εδώ μέσα!
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165


Ολη η ιστορία ξεκίνησε απο κάποιο συγκεκριμένο δείπνο , το οποίο παρέθεσε γνωστή προαγωγός της Τρούμπας εις την οικία της , κα Ισαβέλλα. Από εκεί ξεκίνησε και η σκανδαλώδης αυτή ιστορία, με ροζ αποχρώσεις.

Η κα Ισαβέλλα , μάλλον ενορχηστρωτης της όλης υποθεσης, με γνωστά κολπα και μεθόδους κατάφερε και εφερε τις Μεσσαλίνες και τους Μεσσαλίνους σε επαφη και ετσι καταστρωθηκε το αήθες απο όλες τις απόψεις αυτό σχέδιο, το οποιο ηταν πλήρους συνειδήσεως και άριστα καλοσχεδιασμένο.
Το τι συντροφικά μαχαιρώματα πέφτουν στο και καλά αγνό τούτο φόρουμ ούτε που λέγεται! Λίγες μέρες έλειψα, και νά σου, τσουπ, πετάχτηκε στο μεταξύ από το πουθενά η Αμπχαζοκιργιζοκορίνθια και με έδωσε στεγνά και ολογράφως ως νταβατζού της Αλαπούτσας και της Μουνάρ. Και όλα αυτά, ενώ την ίδια στιγμή, (προφανώς) δωροδοκημένη αδρά, αποσιωπά επιμελώς την ταυτότητα της πέτρας του σκανδάλου, της ξεμυαλισμένης κυρία Χ, η οποία ξεδιάντροπα παράτησε σύζυγο κι ανήλικο παιδί για ν' ακολουθήσει , άκουσον άκουσον, ένα ... γουρούνι (ινδικό χοιρίδιο εν προκειμένω). Και είμαι, λέει, υπόλογος γι αυτό. Ποιος; Εγώ!
Εγώ ρε μια Βολιβία σας φώναξα να δείτε σπίτι μου, αχάριστοι όλοι, και όχι μόνο συνωμοτήσατε ανάρμοστα και ύπουλα κάτω από την γαλλική μου μύτη, αλλά επιπλέον αντί τουλάχιστον να παραδειγματιστείτε και να αναζητήσετε την Ινδία στα δυτικά ως οφείλατε από τον δρόμο του Κολόμβου, εσείς χωρίς ίχνος ταξιδιωτικής φαντασίας τραβήξατε ρουτινιάρικα ανατολικά από τον συμβατικό δρόμο. Και τολμάτε να μου την λέτε από πάνω! Φτου σας, και ξανά φτου σας!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Το τι συντροφικά μαχαιρώματα πέφτουν στο και καλά αγνό τούτο φόρουμ ούτε που λέγεται! Λίγες μέρες έλειψα, και νά σου, τσουπ, πετάχτηκε στο μεταξύ από το πουθενά η Αμπχαζοκιργιζοκορίνθια και με έδωσε στεγνά και ολογράφως ως νταβατζού της Αλαπούτσας και της Μουνάρ. Και όλα αυτά, ενώ την ίδια στιγμή, (προφανώς) δωροδοκημένη αδρά, αποσιωπά επιμελώς την ταυτότητα της πέτρας του σκανδάλου, της ξεμυαλισμένης κυρία Χ, η οποία ξεδιάντροπα παράτησε σύζυγο κι ανήλικο παιδί για ν' ακολουθήσει , άκουσον άκουσον, ένα ... γουρούνι (ινδικό χοιρίδιο εν προκειμένω). Και είμαι, λέει, υπόλογος γι αυτό. Ποιος; Εγώ!
Εγώ ρε μια Βολιβία σας φώναξα να δείτε σπίτι μου, αχάριστοι όλοι, και όχι μόνο συνωμοτήσατε ανάρμοστα και ύπουλα κάτω από την γαλλική μου μύτη, αλλά επιπλέον αντί τουλάχιστον να παραδειγματιστείτε και να αναζητήσετε την Ινδία στα δυτικά ως οφείλατε από τον δρόμο του Κολόμβου, εσείς χωρίς ίχνος ταξιδιωτικής φαντασίας τραβήξατε ρουτινιάρικα ανατολικά από τον συμβατικό δρόμο. Και τολμάτε να μου την λέτε από πάνω! Φτου σας, και ξανά φτου σας!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Επιτέλους! Ξεκίνησε... Ευχαριστώ που μου τα ξαναθυμίσατε. Τώρα πρέπει να ψάξω να βρω τ' αρνητικά και τις φωτογραφίες μου για να κάνω συγκρίσεις με τις δικές σας! :bleh:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Το τι συντροφικά μαχαιρώματα πέφτουν στο και καλά αγνό τούτο φόρουμ ούτε που λέγεται! Λίγες μέρες έλειψα, και νά σου, τσουπ, πετάχτηκε στο μεταξύ από το πουθενά η Αμπχαζοκιργιζοκορίνθια και με έδωσε στεγνά και ολογράφως ως νταβατζού της Αλαπούτσας και της Μουνάρ. Και όλα αυτά, ενώ την ίδια στιγμή, (προφανώς) δωροδοκημένη αδρά, αποσιωπά επιμελώς την ταυτότητα της πέτρας του σκανδάλου, της ξεμυαλισμένης κυρία Χ, η οποία ξεδιάντροπα παράτησε σύζυγο κι ανήλικο παιδί για ν' ακολουθήσει , άκουσον άκουσον, ένα ... γουρούνι (ινδικό χοιρίδιο εν προκειμένω). Και είμαι, λέει, υπόλογος γι αυτό. Ποιος; Εγώ!
Εγώ ρε μια Βολιβία σας φώναξα να δείτε σπίτι μου, αχάριστοι όλοι, και όχι μόνο συνωμοτήσατε ανάρμοστα και ύπουλα κάτω από την γαλλική μου μύτη, αλλά επιπλέον αντί τουλάχιστον να παραδειγματιστείτε και να αναζητήσετε την Ινδία στα δυτικά ως οφείλατε από τον δρόμο του Κολόμβου, εσείς χωρίς ίχνος ταξιδιωτικής φαντασίας τραβήξατε ρουτινιάρικα ανατολικά από τον συμβατικό δρόμο. Και τολμάτε να μου την λέτε από πάνω! Φτου σας, και ξανά φτου σας!
Τι τρέχει Ισαβέλλα? Μόλις καθιερωθηκε νεο νομικό πλαισιο για τις δραστηριότητές σας, βγάζετε και γλώσσα?
http://www.ithacanet.gr/article/άρε...ι-κλειστό-επάγγελμα-πουτάνες-στα-κρεβάτια-σας
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Βρε δεν αφήνεις τα σάπια. Για την ταμπακιέρα του αήθους καρφώματός μου και της διαπλεκόμενης συγκάλυψης της κυρία Χ. έναντι αδρής πληρωμής (σε αεροπορικά εισιτήρια εννοείται) τουμπεκί, ε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom