Κουβαλάτε πολλά στα ταξίδια σας;

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγώ πριν από κάθε μου ταξίδι κάνω πάντα μια λίστα με τα ρούχα που θα πάρω μαζί μου και κοιτάω να τα συνδυάζω.Έτσι ώστε αν μια μέρα έχει πολύ περπάτημα το πρόγραμμα προτιμώ να φοράω άνετα ρούχα και παπούτσια.Επίσης κοιτάω να ταιριάζουν χρωματικά αυτά που θα πάρω έτσι ώστε αν λερωθεί κάτι να μην με πιάσει πανικός!!
Νιώθω υπέροχα όταν κοντά στο ξενοδοχείο που μένω τυχαίνει να υπάρχει κάποιο καθαριστήριο!!
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Από το να πλενετε τα πάντα γιατί δεν βάζετε τα άπλυτα σε σακούλες; Μια για κάλτσες και εσώρουχα και μια για τα υπόλοιπα. Σιγά μην πλυνουμε ξανά και τα καθαρά
Δεν φέρνω πίσω αφόρετα/καθαρά ρούχα, αλλά αν τύχει καμιά φορά, δεν μου κάνει κόπο να βάλω και αυτά στο πλυντήριο που θα μπει έτσι κι αλλιώς.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Και φετος επισης,2 μερες πριν φυγω,πηγα στο αγαπημενο μου ταχυδρομειο στη οδο Λουβρου(ανοιχτο ολες τις ωρες και μερες του χρονου,δεν κλεινει ΠΟΤΕ)σερνοντας τη βαλιτσα γεματη,αγορασα κουτια και στριμωξα μεσα τα παντα,και κρατησα τα τελειως απαραιτητα για την επιστροφη και οτι αγορασα..το εφαρμοζω παντα και βολευει πολυ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.656
Likes
50.445
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Kι εγώ ζαλίστηκα με αυτά που διαβάζω.... Φτιάχνω την αποσκευή μου περίπου 5 λεπτά πριν πάω στο αεροδρόμιο... εδώ βλέπει άλλοι κάνουν ιεροτελεστία κανονική.
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ε πως μπορεις να φτιάξεις βρε Yorgo βαλιτσα 5 λεπτα πριν πας στο αεροδρομιο?? Αν δεν ταιριαζει το παπουτσι με το κοκαλακι και το κασκολ με την καλτσα φασκελοκουκουλωστα! Τι ετσι τα σαβουρντιζουμε ολα μες τη βαλισα και φυγαμε?? τς τς τς
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αααα το βρισκω λογικοτατο και πολύ ψαγμενο! Μα γιατι να κανεις ενα ταξιδι αλλωστε αν δεν ανεβασεις τις photo στο fb ?????? :shock:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.297
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Και φετος επισης,2 μερες πριν φυγω,πηγα στο αγαπημενο μου ταχυδρομειο στη οδο Λουβρου(ανοιχτο ολες τις ωρες και μερες του χρονου,δεν κλεινει ΠΟΤΕ)σερνοντας τη βαλιτσα γεματη,αγορασα κουτια και στριμωξα μεσα τα παντα,και κρατησα τα τελειως απαραιτητα για την επιστροφη και οτι αγορασα..το εφαρμοζω παντα και βολευει πολυ.
Δεν κατάλαβα. Τι εννοεις πήγες στο ταχυδρομείο? Τι να κάνεις? Ταχυδρόμησες τις αποσκευες σου στον τόπο προορισμο? Κάτι άλλο?
 
  • Like
Reactions: GTS

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Ακριβως,ταχυδρομησα σχεδον ολα μου τα πραματα για Ελλαδα απο Παρισι αγοραζοντας 3 μεσαια κουτια,καθως πληρωνεις με το μεγεθος του κουτιου και οχι το βαρος.Ετσι εστειλα και οτι βαρυ σοκολατοειδες ειχα παρει απο Μπρυζ.Επεστρεψα παναλαφρη και πανευτυχης,δεδομενου του οτι δεν πεταω..τρενα,καραβια κλπ..
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Σαν τιπ αναφερω οτι τα ρουχα τα τυλιγω σε σφιχτο ρολο και τα παπουτσια γεμιζουν με διαφορα.Και ΒΕΒΑΙΑ πλενονται ολα..μεχρι παπουτσια οταν γυρισω..
Και όταν χρειαστεί να τα ξαναφορέσεις και τα ξανατυλίγεις δεν τσαλακώνονται;;;;;;;; Μιλάω για ταξίδια πολλών ημερών που πιθανόν να ξαναβάλεις κάποια ρούχα!
 
Last edited by a moderator:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.450
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom