Χριστουγεννα που?

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Ορεινή Αρκαδία??? Μακριά....εκτος του είναι πανάκριβα αυτή η Βυτίνα είναι χειρότερα απο Λας Βέγκας που λέει και ο traveller.
Ρίξε μια ματιά και για Ελάτη - Περτούλη ή Καστοριά με συνδυασμό Φλώρινα.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
καστορια εχω ξαναπαει αλλα για 2 μερες πριν κατι χρονια 6 νομιζω και δεν ειχα και καλη παρεα, η καστορια τα χριστουγεννα στολιζετε ωραια;;

και Ελατη ωραιααα!!! μεταφορικα να μου λετε γιατι δε νομιζω να παρουμε αμαξι λεωφορειο παει;
 
Last edited by a moderator:

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δεν εχει κατι το ιδιαιτερο η Καστοριά όσον αφορά τον στολισμο, αλλά είναι πανέμορφη πόλη και ειδικά τον χειμώνα έχει ατμόσφαιρα!

Καλε πως θα πατε με το λεωφορειο? Θα ταλαιπωρηθειτε όσο δεν πάει. δεν νοικιάζετε ένα αυτοκινητάκι να βρείτε την υγειά σας?
 
Last edited by a moderator:

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
μαλιστα ειδα εχει φωτο με χιονια την πιανει παντα η καποιες φορες; μεταφορικα;

...απο που να νοικιασουμε απο το αεροδρομειο της αθηνας;; η ειναι καλυτερα να παμε απο σαλονικα;

και η φλωρινα ωραια..και ελατη νομιζω εχω ξαναπαει για λιγες ωρες ομως κοντοσταθηκαμε...

στη φλωρινα εχει καποιο εθιμο με φωτιες η κανω λαθος
 
Last edited by a moderator:

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Θα νοικιάσετε αυτοκίνητο από το αεδρόμιο Θεσαλονίκης, αν πάτε Καστοριά, Φλώρινα, Ελάτη ή οπουδήποτε βόρεια. Τώρα αν θα επιλέξετε Πελοπόνησσο, πχ Καλαβρυτα, Τρίκαλα Κορινθίας και ότι άλλο αναφέρθηκε πιο πάνω θα πάτε από Αθήνα! Για Φλώρινα δεν γνωρίζω, έχω πάει καλοκαίρι και δεν θυμαμαι και πολλά να σου πω την αλήθεια!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.086
ωραια φαινοντα αλμα αυτα με ποιο τροπο πας ομως; μονο με δικο σου μεταφορικο η εχει καποιο λεωφορειο;

και για εμενα δεν ειναι απαρετητο το χιονι απλα να ειναι ετσι γραφικα και στολισμενα θα ηθελα, απο Θεσσαλονικη τι προορισμοι υπαρχουν ακομα και εξωτερικο αλλα σε χαμηλες τιμες

ααα επισης και απο μυτηλινη εχει πτησεις για εξωτερικο νομιζω αλλα μου βγαζει οτι δεν εχει απευθειας πτηση.

Nα πω την αλήθεια εμείς σε όλα πήγαμε με δικό μας αυτοκίνητο.Και στην Ορεινή Ναυπακτία και στην Ορεινή Αρκαδία είναι πολλά τα γραφικά χωριά, δεν νομίζω ότι είναι εύκολο να τα γυρίσεις χωρίς αυτοκίνητο. Στην Ορεινή Ναυπακτία είχαμε πέσει και πάνω σε γιορτή για την Καθαρά Δευτέρα και όλοι ήταν τόσο φιλόξενοι που επέμεναν να καθίσουμε να φάμε μαζί τους....


Υ.Γ. Χαιρετισμούς στην όμορφη Χίο, μετά από τόσες φορές που έχω έρθει αισθάνομαι κι εγώ λίγο σαν να ήμουν από εκεί.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
ευχαριστως να δωσω τους χαιρετησμους στη χιο μας ;) ευχαριστω για την βοηθεια σας:)
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.086
Ορεινή Αρκαδία??? Μακριά....εκτος του είναι πανάκριβα αυτή η Βυτίνα είναι χειρότερα απο Λας Βέγκας που λέει και ο traveller.
Ρίξε μια ματιά και για Ελάτη - Περτούλη ή Καστοριά με συνδυασμό Φλώρινα.
Η Ορεινή Αρκαδία έχει πολλά περισσότερα χωριά από τη Βυτίνα......Και νομίζω ότι το είπε για τον Άγιο Αθανάσιο που ανέφερες εσύ πιο πάνω....Και από τον οποίο είναι πολύ πιο αυθεντικό μέρος η Ορεινή Αρκαδία
 
Last edited:

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
αν δεν νοικιασουμε αυτοκινητο τι αλλες επιλογς υπαρχουν εξαλου για εμας θα ειναι κατι προτογνωρω οποτε και το λεωφορειο ευχαριστω θα μας ειναι, γιατι με ταμαξι εδω στο νησι δεν ειναι οπως αθηνα και φοβαμαι λιγο μη ψαχνομαστε
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αν δεν έχετε μαζί αυτοκίνητο είναι κούραση και ταλαιπωρία. Αν επιμένετε, κατεβείτε Αθήνα και πάρτε το ΚΤΕΛ για Αράχωβα ή Καλάβρυτα. Οτι πιο safe μπορω να φανταστω αφου δεν οδηγείτε εδώ και δεν έχετε ξαναπάει κάπου αντίστοιχα. Από Θεσσαλονίκη μεριά δεν ξέρω.
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Η Ορεινή Αρκαδία έχει πολλά περισσότερα χωριά από τη Βυτίνα......Και νομίζω ότι το είπε για τον Άγιο Αθανάσιο που ανέφερες εσύ πιο πάνω....Και από τον οποίο είναι πολύ πιο αυθεντικό μέρος η Ορεινή Αρκαδία
Δεν έχω πάει Αγ. Αθανάσιο για να μπορώ να εκφέρω γνώμη....αλλά ορεινή Αρκαδία (τυχαίνει να είναι ο μπαμπάς μου από εκεί) δεν θα πρότεινα σε κάποιον.... Πιστεύω ότι υπάρχουν ωραιότερα μέρη.....
Γνώμες είναι αυτές...
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
και εγω εριξα μια ματια δε ειναι κακο αλλα μαρεσε καλυτερα η ιδεα της φλωρινας η ελατη αλλα ψαχνω μεροι που να πηγενει λεωφορειο γιατι δεν ξερω αν θα αποφασισουμε να νοικιασουμε δικο μας αμαξι, να ρωτησω τα γιαννενα τι λενε σαν μερος; ειναι μια απλα μεγαλη πολη; η τα ζαγοροχωρια που λενε πολλοι και δεν εχω παει
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.278
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom