Ο Δωδεκαλογος της σωστης επιλογης

Yiannis47

Member
Μηνύματα
57
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Ινδια .... ισως.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα !!!
Δεν κλεινεις ποτε ξενοδοχειο απο εδω, βαζεις μια μερα ταλαιπωριας στο προγραμμα και γυριζεις ολα τα Οτελια που σου κανουν κλικ ε, δεν ειναι δυνατον καπου θα βρεις κατι να σου αρεσει , ειναι απλο αλλα μονο για οσους κανουν το ταξιδι απο μονοι τους και ΟΧΙ με πρακτορεια, α και με παιδιά.....
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κεντρική Αφρική
Δεν κλεινεις ποτε ξενοδοχειο απο εδω, βαζεις μια μερα ταλαιπωριας στο προγραμμα και γυριζεις ολα τα Οτελια που σου κανουν κλικ ε, δεν ειναι δυνατον καπου θα βρεις κατι να σου αρεσει , ειναι απλο αλλα μονο για οσους κανουν το ταξιδι απο μονοι τους και ΟΧΙ με πρακτορεια, α και με παιδιά.....
Μπα, δε θα συμφωνήσω. Στο ταξίδι μου δε θέλω να χάνω χρόνο για τέτοια πράγματα, εκτός αν κάνω κάποιο road trip και δε με νοιάζει πού θα διανυκτερεύσω, γιατί μπορώ να σταμασήσω οπουδήποτε.
Όταν όμως πρόκειται να μείνω σε μία πόλη προτιμώ φτάνοντας εκεί να έχω κάπου να μείνω. Αν τώρα είναι τόσο τραγική η κατάσταση μπορώ να ψάξω ένα άλλο ξενοδοχείο ούσα εκεί.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Δεν κλεινεις ποτε ξενοδοχειο απο εδω, βαζεις μια μερα ταλαιπωριας στο προγραμμα και γυριζεις ολα τα Οτελια που σου κανουν κλικ ε, δεν ειναι δυνατον καπου θα βρεις κατι να σου αρεσει , ειναι απλο αλλα μονο για οσους κανουν το ταξιδι απο μονοι τους και ΟΧΙ με πρακτορεια, α και με παιδιά.....
Θα αστειεύεσαι προφανώς.. Μια μέρα από τη ζωή μου (και την άδειά μου) για τι, για να είναι λίγο καλύτερο το ξενοδοχείο απ' ότι θα έβρισκα online? Ή για να πληρώσω κερατιάτικα rates της τελευταίας στιγμής? Όχι ευχαριστώ δε θα πάρω.
Εξαίρεση: Όταν σκοπεύω να μείνω σε guesthouse, rent-a-room κλπ που αποκλείεται να είχε site στο Internet και να μπορούσα να το κλείσω από πριν. Στην περίπτωση αυτή, φροντίζω να υπάρχει και μια refundable κράτηση σε κανονικό ξενοδοχείο, εκτός κι αν δε με νοιάζει στο τέλος να κοιμηθώ και στο δρόμο.
ΠΑΝΤΑ κράτηση από πριν για το πρώτο βράδυ.
 

Yiannis47

Member
Μηνύματα
57
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Ινδια .... ισως.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα !!!
Ναι σωστα τα λες, μαλλον το διατυπωσα εγω λαθος. Κρατηση απο πριν για το πρωτο βραδυ και μετα ψαξιμο για οχι λιγο καλυτερο αλλα για το καλυτερο υποκειμενικα παντα.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Θα ηθελα να προσθεσω στα 12 σημεία , λόγω πρόσφατης πείρας και ένα 13ο. Ακραίο βέβαια.. αλλά....
13ο Ρωτάμε -αν εχουμε επικοινωνια με το τσαρδί- ΑΝ και ΠΟΣΕΣ τουαλετες διαθετει. Επίσης πόσα ατομα εξυπηρετει-ουν αυτες. Μην γελάτε! Ποτέ δεν ξέρεις.....
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Δεν έχετε κάνει φαντάρος μαντάμ, γι'αυτό δε το σκεφτήκατε αυτό μέχρι τώρα.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Οχι δεν εχω κανει και ούτε προκειται. Στην αντίθετη περίπτωση όμως θα ρωτούσα αν το εστιατοριο (το οποίο θα αποκαλούσα ΚΨΜ) εχει φρέσκια κουραμάνα, και αν διαθετουν κανονικά πιάτα ή καραβάνες.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Εχεις κανει φανταρος, δε μπορει, διοτι η κουραμανα κατι μου θυμιζει αλλα τι...;
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
έλα καυμενε.... εδω το ξερω εγω που η μονη μου σχεση με τον στρατο είναι μια γνωστή μου που φερει το κωδικό όνομα Καλλιόπη, το αγνοείς εσυ?
Κουραμανα ειναι το ψωμί στην στρατιωτική αργκό. Και μην ρωτήσεις τι είναι η "Καλλιόπη".
 
Μηνύματα
301
Likes
1.820
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ωκεανία
Πάντως μετά το ξενοδοχείο με θέα απέναντι τοίχος (τον έπιανες τον τοίχο δηλαδή, εάν ήθελες δε έμπαινες και στο παράθυρο του απέναντι κτιρίου στην Ύδρα, και φυσικά την εξαιρετική επιλογή ξενοδοχείο/γηροκομείο/κοιτώνας αστέγων στην Καλαματα, σταματήσαμε και εμείς επίσημα να εμπιστευόμαστε τις φωτογραφίες στο διαδίκτυο!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Απο αυτό της Καλαμάτας , θα επιθυμούσα αν δεν σε πειράζει περιγραφή. Λεπτομερειακή παρακαλώ. Εκτός αν βεβαια "σου φάνηκε" οτι ηταν έτσι ενω ήταν νορμαλ ξενοδοχείο (Καλαμάτα είναι αυτή, η οποια δεν φημίζεται μόνο για το λάδι της)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom