Κουβαλάτε πολλά στα ταξίδια σας;

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Ηξερα ατομο που εκανε λιστα με ντυσιματα (πχ 1η μερα σκισμενο jean με το ροζ μπλουζακι πολο... 2η μερα... κοκ)
Πού είναι το περίεργο; Εγώ συνήθως ταξιδεύω έτσι
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Ενταξει,τα περισσοτερα ρουχα μου δεν χρειαζονται σιδερο..αλλα αν τα γυρισεις ρολλο με το σωστο τροπο,ειναι αψογα μετα!Βεβαια για πολλες μερες πακετταρω..κοντα μηνα,και φυσικα τα ξαναφοραω..Συνηθως τα απλωνω στο δωματιο να αεριστουν η αν λερωθουν τα πλενω.Ειναι πραγματικα απιθανο το ποσα πολλα μπορεις να χωρεσεις τυλιγμενα σφιχτα το ενα κολλητα στο αλλο!
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Κορίτσια χελλόοοοου έχουμε οικονομική αλλά και περιβαλλοντική κρίση ξέρετε! Αν είναι να καταναλώνουμε αφειδώς νερά, απορρυπαντικά, ρεύματα, εργατοώρες, θερμίδες κλπ πάει το κλείσαμε το μαγαζί!:p
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.487
Likes
7.969
Κορίτσια χελλόοοοου έχουμε οικονομική αλλά και περιβαλλοντική κρίση ξέρετε! Αν είναι να καταναλώνουμε αφειδώς νερά, απορρυπαντικά, ρεύματα, εργατοώρες, θερμίδες κλπ πάει το κλείσαμε το μαγαζί!:p
Κατσε ρε φιλεναδα... δηλ. οταν πηγα Ινδια επρεπε να αφησω ολη εκεινη την μπιχλα πανω στα ρουχα, τις βαλιτσες και τα παπουτσια? Παλι καλα που δεν τα πεταξα να λες...
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Για να ειμαι ειλικρινης ,περνω αρκετα *τελειωμενα *ρουχα,πυτζαμες κλπ τα οποια πεταω οταν λερωθουνε..
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Κατσε ρε φιλεναδα... δηλ. οταν πηγα Ινδια επρεπε να αφησω ολη εκεινη την μπιχλα πανω στα ρουχα, τις βαλιτσες και τα παπουτσια? Παλι καλα που δεν τα πεταξα να λες...
Κατ' αρχήν και κατ' αρχάς θα πρέπει να σταματήσεις να κάνεις παρέα με την Ντιμ που σας φουσκώνει τα μυαλά με κάτι μπιχλιάρικους τριτοκοσμικούς προορισμούς και μας μπαίνει στο μάτι μ' αυτά τα τάχαμ εναλλακτικά. Δηλαδή εμείς είμαστε μακάκες που πηγαίνουμε στας Ευρώπας και γυρνάμε μοσχοβολιστοί και ατσαλάκωτοι;:p
Και επιτέλους η βαλίτσα πώς λερώνεται εσωτερικά (ακόμη και στην Ινδία) ρε κοπελιά;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Μονο στην Ινδια δεν εχει μπιχλα, ωρε. Μετα τις διακοπες που τα απλυτα ειναι μες στην αμμο και το αλατι δεν θελει ενα πλυσιμο η βαλιτσα πριν βαλεις τα καθαρα για το επομενο ταξιδι; Εκτος αν ειμαι καραμπινατη ΟCD, να κοιταχτω..
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.487
Likes
7.969
Δεν επρεπε να πας καν Ινδία!
To γεγονος αυτο αποδεικνυει περιτρανα ποσο αγαπω τα ταξιδια που ενω εχω ολα τα προαναφερομενα κουσουρια τα εκανα γαργαρα και πηγα στην Ινδια!! Aπο αυτο και μονο πρεπει να γινω επιτιμο μελος στο φορουμ νομιζω!!

Μονο στην Ινδια δεν εχει μπιχλα, ωρε. Μετα τις διακοπες που τα απλυτα ειναι μες στην αμμο και το αλατι δεν θελει ενα πλυσιμο η βαλιτσα πριν βαλεις τα καθαρα για το επομενο ταξιδι; Εκτος αν ειμαι καραμπινατη ΟCD, να κοιταχτω..
Μια χαρα εισαι... οι αλλες ειναι ανοικοκυρευτες!! :p :p
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ηξερα ατομο που εκανε λιστα με ντυσιματα (πχ 1η μερα σκισμενο jean με το ροζ μπλουζακι πολο... 2η μερα... κοκ) για να βγει στυλατες φωτος!!! Ντοιιιιν!!!
Γιατι σου φαινεται παραξενο; Κι εγω κανω. Δυο ντυσιματα για καθε μερα, 3-4 ζευγαρια παπουτσια (και σαγιοναρες), 2-3 ζωνες, 1-2 πανωφορια (αν ειναι χειμωνας), εσωρουχα, 1-2 αρωματα, προφυλακτικα, σαμπουαν, οδοντοβουρτσα, νυχοκοπτη, μπατονετες, κασκολ και γαντια (μονο αν εχει χιονια ή θερμοκρασια κατω του μηδεν), 1-2 καπελα, μια πετσετα προσωπου, 1-2 μαγιω, 1-2 σορτς και 2-3 t-shirts (το χειμωνα)...κι αν παω εξωτερικο, λιγη φετα και 2-3 ελληνικα σουβενιρ που τα χαριζω σε ανθρωπους που γνωριζω (συνηθως υπαλληλους ξενοδοχειων ή μπαρ).
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom