Τουρκία Κωνσταντινούπολη Updated

black scorpio

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Καλα τα λες γλυκεια μου αλλα εχεις υπολογισει τον ποδαροδρομο απο Κadikoy προς λιμανι και απο Κarakoy προς ξενοδοχειο? Παρεπιπτοντως πηραμε το Ηavatas απο αεροδρομιο και κανει τουλαχιστον μια ωρα μεχρι το Κadikoy.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλα τα λες γλυκεια μου αλλα εχεις υπολογισει τον ποδαροδρομο απο Κadikoy προς λιμανι και απο Κarakoy προς ξενοδοχειο? Παρεπιπτοντως πηραμε το Ηavatas απο αεροδρομιο και κανει τουλαχιστον μια ωρα μεχρι το Κadikoy.
Γλυκια μου το Havatas στο Καντικιοϋ σταματαει στο Λιμανι ακριβώς απεναντυ απο το MADO 100 μετρα απο το καραβι που σε φερνει στο Καρακιόυ... και το αστικο στα 50 μετρα...Ποσο ποδαρόδρομο να εχει και για το ξενοδοχειο στο Καντικιόυ , αλλα και απο εκει περνανε ταξακια και θα δινατε 5-6 λιρες για να πατε στο ξενοδοχειο σας . Αυτα τα γραφω για να λυθούν αποριες αλλων επισκεπτων που ΘΑ πανε στην Πολη..και σε καμμια περιπτωση για να σου κανω την ξυπνια ή να πω οτι κανατε λαθος.. :) αν και αυτο δεν καταλαβα..πηγατε στη Ταξιμ με Havatas ή στο Καδικιου? η το κανατε αυτο στο γυρισμο?? - "Παρεπιπτοντως πηραμε το Ηavatas απο αεροδρομιο και κανει τουλαχιστον μια ωρα μεχρι το Κadikoy" ή αυτο? "Φτασαμε στο αεροδρομιο Sabine και πηραμε το λεωφορειο του αεροδρομιου για taxim." τελικα πιο κανατε???
 
Last edited:

black scorpio

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Πηραμε το havatas απο το Sabiha και κατεβηκαμε taxim.H διαδρομη διηρκεσε σχεδον 2 ωρες λογω κινησης.Απο κει με ταξι στο ξενοδοχειο στο Κarakoy.Παντως αν θελετε την γνωμη μου καλυτερα βρειτε πτησεις απο και προς Αtaturk.Eιναι καλυτερη η προσβαση προς την πολη.Στην επιστροφη που γυρισαμε με agean η διαδρομη ηταν πιο ξεκουραστη.
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Θέλω να μάθω το ωράριο λειτουργίας και πότε είναι κλειστά(εάν είναι) το μεγάλο παζάρι, η αγορά μπαχαρικών και το ενυδρείο στα florya.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
και το ενυδρείο στα Florya είναι ανοικτό από τις 10:00 έως τις 19:00.
Το εισιτήριο για τους ενήλικες είναι 29 TL. Υπάρχει και το οικογενειακό για τριμελή οικογένεια με 68 TL και για τετραμελή με 76,50 TL
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
917
Likes
8.352
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
και το ενυδρείο στα Florya είναι ανοικτό από τις 10:00 έως τις 19:00.
Το εισιτήριο για τους ενήλικες είναι 29 TL. Υπάρχει και το οικογενειακό για τριμελή οικογένεια με 68 TL και για τετραμελή με 76,50 TL
Μάλλον έχεις πάει πιο παλιά ή θυμάσαι λάθος. Εμείς τον Ιούλιο πληρώσαμε για τετραμελή οικογένεια 100TL.
Παρακάτω είναι η ιστοσελίδα του για του λόγου το αληθές.
http://www.istanbulakvaryum.com/en/bilet-fiyatlari
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Μάλλον έχεις πάει πιο παλιά ή θυμάσαι λάθος. Εμείς τον Ιούλιο πληρώσαμε για τετραμελή οικογένεια 100TL.
Παρακάτω είναι η ιστοσελίδα του για του λόγου το αληθές.
http://www.istanbulakvaryum.com/en/bilet-fiyatlari
Πράγματι είχα πάει πάει παλιά. Ευχαριστούμε για το update.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
θα ήθελα να ρωτήσω εαν συμφέρει να πάρουμε την museum pass που κοστίζει 85ΤL. Από αυτά που περιλαμβάνει εμείς λόγω χρόνου λογικά θα επισκεφτούμε μόνο Αγιά Σοφιά κ Τοπ Καπί με Χαρέμι.
Σε κάποια site βλέπω ότι περιλαμβάνεται η Αγία Ειρήνη και σε άλλα όχι, υπάρχει κάποιος που πήγε πρόσφατα για να μου το διευκρινήσει?
Επίσης όντως με την κάρτα περνάς χωρίς ιδιαιτερη αναμονή?
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
917
Likes
8.352
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
θα ήθελα να ρωτήσω εαν συμφέρει να πάρουμε την museum pass που κοστίζει 85ΤL. Από αυτά που περιλαμβάνει εμείς λόγω χρόνου λογικά θα επισκεφτούμε μόνο Αγιά Σοφιά κ Τοπ Καπί με Χαρέμι.
Σε κάποια site βλέπω ότι περιλαμβάνεται η Αγία Ειρήνη και σε άλλα όχι, υπάρχει κάποιος που πήγε πρόσφατα για να μου το διευκρινήσει?
Επίσης όντως με την κάρτα περνάς χωρίς ιδιαιτερη αναμονή?
Η Αγία Ειρήνη περιλαμβάνεται στην museum pass και σίγουρα γλιτώνεις χρόνο από την ουρά για να αγοράσεις εισιτήρια. Άρα αν τα επιμέρους εισιτήρια φτάνουν τις 85 λίρες, νομίζω ότι αξίζει να την πάρεις. Εμείς πήγαμε τον Ιούλιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.226
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom