Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
ΘΕΤΙΚΟ: Επειδή διάβασα κάπου εδώ μέσα πως αλλαγές στην ώρα πτήσης δεν γίνονται, να πω πως η Ryanair δίνει 24ώρες περιθώριο για διόρθωση σε λάθη που γίνονται κατα την κράτηση και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το τηρεί. Έκλεισα λάθος ώρα πτήσης Αθήνα-Θεσσαλονίκη 6.30 αντί 22.00, προσπάθησα μέσω του site τους να κάνω την αλλαγή αλλά τζίφος, κατόπιν ζήτησα αμέσως την αλλαγή με email και την επόμενη μου έστειλαν επιβεβαίωση με την επιθυμητή αλλαγή.
Τώρα θα πω οτι για το ίδιο πράγμα η AEGEAN πριν 4-5 χρόνια που το ξαναπαθα και τους πήρα καπάκι τηλέφωνο και τους το ζήτησα ΗΤΑΝ ανένδοτη, Στο θέμα αυτό AEGEAN-RYANAIR σημειώσατε 2
Μηπως μπορεις να μου πεις σε ποιο e-mail τους εστειλες? γιατι εγω βρισκω μονο στα FAQ και δε μου δινει την δυνατοτητα να ορισω τι αλλαγη θελω να κανω.

αν δεις στην προηγούμενη ή στην πιο πίσω σελίδα ένας φίλος είχε ακριβώς το ίδιο θέμα και το άλλαξαν δωρεάν.
το ειδα ευχαριστω πολυ
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
παιδιά γνωρίζει κανείς αν μπορεί κάποιος να ταξιδέψει με ελληνική ταυτότητα αλλά χωρίς λατινικούς χαρακτήρες στην Ελλάδα με ryanair? Πρόκειται να έρθουν κάτι συγγενείς από Χανιά και έχουμε βρει φτηνά εισιτήρια αλλά δυστυχώς έχουν παλιές ταυτότητες που δεν αναγράφουν τίποτα στα αγγλικά και φοβάμαι μην δημιουργηθεί πρόβλημα!
 

Ulysses

Member
Μηνύματα
114
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Ζυρίχη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Μεξικό
παιδιά γνωρίζει κανείς αν μπορεί κάποιος να ταξιδέψει με ελληνική ταυτότητα αλλά χωρίς λατινικούς χαρακτήρες στην Ελλάδα με ryanair? Πρόκειται να έρθουν κάτι συγγενείς από Χανιά και έχουμε βρει φτηνά εισιτήρια αλλά δυστυχώς έχουν παλιές ταυτότητες που δεν αναγράφουν τίποτα στα αγγλικά και φοβάμαι μην δημιουργηθεί πρόβλημα!
Για Ελλάδα δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

RyRyRy

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά!

Πετάω σε λίγες μέρες με Ryanair για πρώτη φορά και έχω κλείσει μία βαλίτσα 20κιλών μαζί με τα υπόλοιπα που επέτρεπε έτσι κι αλλιώς ο ναύλος (χειραποσκευπή 10κιλών και μικρή τσάντα).

Υπάρχει κάποιος περιορισμός στις διαστάσεις της βαλίτσας των 20κιλών που έχω κλείσει; Επειδή στην ιστοσελίδα τους δεν μπορώ να βρω κάτι σχετικό!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπέρα παιδιά!

Πετάω σε λίγες μέρες με Ryanair για πρώτη φορά και έχω κλείσει μία βαλίτσα 20κιλών μαζί με τα υπόλοιπα που επέτρεπε έτσι κι αλλιώς ο ναύλος (χειραποσκευπή 10κιλών και μικρή τσάντα).

Υπάρχει κάποιος περιορισμός στις διαστάσεις της βαλίτσας των 20κιλών που έχω κλείσει; Επειδή στην ιστοσελίδα τους δεν μπορώ να βρω κάτι σχετικό!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ορίστε αναλυτικές πληροφορίες συμπεριλαμβανομενων των διαστάσεων από την ιστοσελίδα τους:

http://www.ryanair.com/en/terms-and-conditions/regulations-checkedbaggage/
 

RyRyRy

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Την έχω δει τη συγκεκριμένη σελίδα και όπως αναφέρω στο OP δεν κάνει μνεία σε τυχόν περιορισμούς διαστάσεων της βαλίτσας.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Την έχω δει τη συγκεκριμένη σελίδα και όπως αναφέρω στο OP δεν κάνει μνεία σε τυχόν περιορισμούς διαστάσεων της βαλίτσας.
"For health and safety reasons Ryanair does not accept for carriage any individual item exceeding 32 kilos or with combined dimensions of more than 81cms (height), 119cms (width) and 119cms (depth). This weight limit does not apply to mobility equipment."

Κι αυτό τότε τι είναι;
 

RyRyRy

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
"For health and safety reasons Ryanair does not accept for carriage any individual item exceeding 32 kilos or with combined dimensions of more than 81cms (height), 119cms (width) and 119cms (depth). This weight limit does not apply to mobility equipment."

Κι αυτό τότε τι είναι;
Υπέθεσα ότι αυτό αναφερόταν στον ειδικό εξοπλισμό (π.χ. ποδήλατα, μουσικά όργανα) που μπορεί να μεταφέρει κάποιος.
 

hary53

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
λοιπον μια ερωτησουλα που ισως ειναι χαζη αλλα πρεπει να την κανω να μου φυγει το αγχος..ρε παιδια οκ εκανα το τσεκ ιν ολα κομπλε εχω τυπωσει και το μπορντιγκ πας αλλα αν ας πουμε θελω να τσεκαρω αν εχω δωσει ολα τα στοιχεια μας σωστα (ταυτοτητες, ημερομηνιες γεννησης κλπ) αυτο που μπορω να το δω? Ξερω και εγω? μπορει να μου εχει ξεφυγει κανενα ορθογραφικο , κανενας λαθος αριθμος...υπαρχει καπου στο σαιτ τους τροπος? παλια σου εστελναν οι εταιρειες τα μεηλ με ολα αναλυτικα τωρα πολυ χυμα η κατασταση...υπαρχει τροπος να τσεκαρω τα στοιχεια μας? γιατι στο boarding στην ουσια μονο ονοματα σου δειχνει και ποσες αποσκευες εχεις
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom