The official off-topic v4. ®

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
που γινεται αυτο;...γιατι εδω που ειμαι εριξε 4,5 σταγονες και χθες δεν εριξε τιποτα.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Πριν λίγο μου έπεσε το smartphone και δειχνει σαν να εχει σπάσει εσωτερικά η οθόνη... :icon_evil:
Η εγγύηση λογικά δεν το καλύπτει, ξέρει κανίς κάποιο καλό service μήπως πάω να το αλλάξω χωρίς να χρυσοπληρώσω??
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Εκλογές στην Σκωτία: Πας στο εκλογικό τμήμα και δείχνεις την προσωπική εκλογική σου κάρτα (που αν δεν έχεις πάλι μπορείς να ψηφίσεις αν είσαι γραμμένος). Ούτε ταυτότητα (δεν υπάρχουν εδώ), ούτε υπογραφές, τίποτα, απλά μουτζουρώνουν το όνομά σου στην λίστα τους. Ο πάγκος όπου βάζεις τον σταυρό δεν έχει παραβάν, δεν υπάρχει φάκελος να βάλεις το ψηφοδέλτιο απλά το ρίχνεις στην κάλπη μπροστά στην εφορευτική επιτροπή (αν είσαι λίγο πονηρός το διπλώνεις για να μην φανεί τι ψήφισες).
Για να δούμε τι θα βγάλει η κληρωτίδα, κλητωρίδα πως λέγεται..
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.816
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
και σε εμάς κάπως έτσι είναι. απλώς σε μας ψηφίζεις........ όσες φορές θέλεις :haha::haha:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.483
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εκλογές στην Σκωτία: Πας στο εκλογικό τμήμα και δείχνεις την προσωπική εκλογική σου κάρτα (που αν δεν έχεις πάλι μπορείς να ψηφίσεις αν είσαι γραμμένος). Ούτε ταυτότητα (δεν υπάρχουν εδώ), ούτε υπογραφές, τίποτα, απλά μουτζουρώνουν το όνομά σου στην λίστα τους. Ο πάγκος όπου βάζεις τον σταυρό δεν έχει παραβάν, δεν υπάρχει φάκελος να βάλεις το ψηφοδέλτιο απλά το ρίχνεις στην κάλπη μπροστά στην εφορευτική επιτροπή (αν είσαι λίγο πονηρός το διπλώνεις για να μην φανεί τι ψήφισες).
Για να δούμε τι θα βγάλει η κληρωτίδα, κλητωρίδα πως λέγεται..
Καλά οι εκλογές στο ΗΒ είναι φορ δε μπαζ. Φαντάσου ότι όταν έμενα εκεί ψήφισα εγώ και οι συγκάτοικοί μου, χωρίς φυσικά να έχουμε δικαίωμα ψήφου διότι ήμασταν όλοι αλλονταπά (η μία και μοναδική που είχε δικαίωμα ψήφου δεν ενδιαφέρθηκε να το ασκήσει).

Να ναι καλά οι Σκωτσέζοι πάντως, μετά το ΝΒΑ και το Μουντομπάσκετ άλλο ένα στοπιχηματάκι μου πληρώνει ένα ωραίο ταξίδι. Το "όχι" όταν το έπαιξα πλήρωνε απόδοση 4 και για μένα ήταν δεδομένο ότι σε split decisionστο τέλος μετράει η ψήφος των φοβισμένων. Τον γλίτωσε τον άχρηστο τον Κάμερον ο Γκόρντον Μπράουν...
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Καλά, μετά τις δημοσκοπήσεις που δείχναν ελαφρύ προβάδισμα του yes και τον πανικό που ακολούθησε (με τις έξυπνες προσπάθειες του Γκόρντον Μπράουν, ο οποίος είναι Σκωτσέζος) είχαμε και την επίσκεψη της team Westminster στην Σκωτία. Η θρυλική τριάδα Κάμερον, Νικ και του "Ρεντ" Εντ είχαν την φαεινή ιδέα να επισκεφθούν το ίδιο πρωί το Εδιμβούργο! Δηλαδή τι άλλο να κάνεις για να αναγκάσεις του Σκωτσέζουν να ανεξαρτητοποιηθούν. Αν ήξερα και ότι το έπαιξε και ο Yorgos στο στοίχημα "όχι" (ειδικά μετά τις επιδόσεις του στο Μουντιάλ), τότε η νύχτα θα είχε πραγματικό σασπένς. Τελικά έγινε το σχετικά αναμενόμενο βέβαια. Το μόνο αξιοσημείωτο, μόνο που δεν ήρθα στα χέρια με κάτι γείτονες που ακούγοντας το αποτέλεσμα άρχισαν να βρίζουν και να χτυπάνε τους τοίχους 5 τα ξημερώματα. Σήμερα είναι μια πολύ κανονική μέρα στο Εδιμβούργο πάντως, και ιδιαίτερα βροχερή θα έλεγα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, τα Ig Nobel μας χαρίζουν απλόχερα το γέλιο (μόνο για τρελο-επιστήμονες:D):
http://www.improbable.com/ig/winners/

Για παράδειγμα:
PHYSICS PRIZE [JAPAN]: Kiyoshi Mabuchi, Kensei Tanaka, Daichi Uchijima and Rina Sakai, for measuring the amount of friction between a shoe and a banana skin, and between a banana skin and the floor, when a person steps on a banana skin that's on the floor.

REFERENCE: "Frictional Coefficient under Banana Skin," Kiyoshi Mabuchi, Kensei Tanaka, Daichi Uchijima and Rina Sakai, Tribology Online 7, no. 3, 2012, pp. 147-151.

Μιλάμε για κανονικές μελέτες...:haha:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.944

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Πρόσφατα σε μεγάλο βιβλιοπωλείο συνέβη το εξής: Οι περισσότεροι απαντούσαμε όχι όταν μας ρώταγαν αν θέλουμε βοήθεια και ψάχναμε μόνοι μας. Ξαφνικά έρχεται μια τύπισσα κουνιστή με μεγάλη LV τσάντα(αυθεντική ή όχι δεν ξέρω) και λέει αποφασιστικά στην πωλήτρια. "Θέλω ένα βιβλίο".

Μετά την πολύ διαφωτιστική αυτή δήλωση και όταν η πωλήτρια τη ρώτησε φυσικά ποιο βιβλίο και η τύπισσα απάντησε "δεν ξέρω''....πέφτει το μάτι της πελάτισσας στις "50 αποχρώσεις του γκρι"(αν το λέω σωστά) και λέει "αυτό το βιβλίο το έχω δει παντού να το διαβάζουν όλες, είναι καλό;"

Η πωλήτρια με ύφος που έδειχνε καθαρά αποδοκιμασία προς το βιβλίο απαντά: "όπως το πάρει κανείς, γούστα είναι αυτά, να σας δείξω τίποτα άλλα μυθιστορήματα;"

Αφού τις δείχνει μερικά αυτή επιμένει "ναι, αλλά το καλοκαίρι στις διπλανές ξαπλώστρες όλες αυτό με τις αποχρώσεις του γκρι διάβαζαν, μου λέτε την υπόθεση να ξέρω αν αξίζει να το πάρω;"

"Είναι μια νεαρή κοπέλα που τα φτιάχνει με το πλούσιο αφεντικό της..."αρχίζει να λέει η πωλήτρια....
"Αχ ναι, δηλαδή αυτό που θέλουμε και ονειρευόμαστε όλες οι γυναίκες"απαντά η άλλη. :eek:"Θα το πάρω"....
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.795
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom