Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο με Ryanair

angelos1983

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Καλησπερα! Εκλεισα και γω με ryanair απο Θεσσαλονικη για Σεπτεμβριο. Επειδη μαλλον τα εκλεισα λιγο ακριβα (230 ευρω 2 ατομα με μια βαλιτσα) αποφασισαμε με την γυναικα μου να μειωσουμε το budget στην διαμονη. Θελουμε μια στοιχεωδη ανεση στο δωματιο και ενα πρωινο, οποτε στο κεντρο μας εβγαινε πανω απο 130 ευρω τη βραδια και σε ξενοδοχεια αμφιβολου ποιοτητας (παντα κλεινω μεσω booking και ελεγχω πρωτα τα σχολια και μετα την τιμη). Ετσι καταληξαμε στο παρακατω ξενοδοχειο. Booking.com: hotel Anchor House, London, United Kingdom - 224 Guest reviews. Book your hotel now!
Ειναι λιγο εκτος αλλα απο οτι ειδα στα σχολια με tube ειναι 20 λεπτα απο το κεντρο. Το θετικο, που το ανακαλυψα εκ των υστερων, ειναι οτι στον σταθμο Golders Green που βρισκεται 2 λεπτα με τα ποδια ερχεται λεωφορειο απευθειας απο Stansted με τα μισα λεφτα απο οτι το stansted express και φυσικα δεν χρειαζεται να πληρωσεις και το tube απο το liverpool street ως το ξενοδοχειο. Συνολικα 2 ατομα με επιστροφη 34,5 ευρω ενω το τρενο ως liverpool street ειχε 66 ευρω αντιστοιχα+16 ευρω tube πηγαινελα. Κοιταξε εδω: London Stansted Airport - Transport, Parking & Accommodation

Οποτε απο κει και μονο αξιζει. Σαν περιοχη μου ειπαν οτι ειναι καλη και ζουν κυριως εβραιοι και κυπριοι... οποτε ειναι καλα. Σε μικρη αποσταση υπαρχει και μεγαλο εμπορικο κεντρο με πολλα μαγαζια για φαγητο κλπ. (Brent Cross Shoping centre). Επισης υπαρχει προσφορα οταν εχεις εισιτηρια λεωφορειου για 2 ατομα απο το αεροδρομιο και μπορεις δειχνοντας τα εισιτηρια και ενα voucher που εκτυπωνεις απο πριν απο το σπιτι σου να μπειτε σε διαφορες attractions, οπως πυργος του Λονδινου, τισω, ενυδρειο και αλλα 2 ατομα στην τιμη του ενος (δες εδω: Money Saving Offers in London when buying Bus or Coach Tickets for Travel with National Express // National Express Coach)

ελπιζω να βοηθησα λιγο. Αν δεν βιαζεσαι στις 16 Σεπτεμβριου επιστρεφω και μπορω να σου πω αν ηταν οκ αυτα που εκλεισα ή που βρηκα δυσκολιες.
 

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
καλησπέρα
πριν λίγες μέρες γύρισα από λονδίνο
έμεινα στο express by holiday inn στην περιοχή southwark
το μετρό 5 λεπτά και σε 2 στάσεις εισαι στο westminster
το βρήκα απ το yeego στα άλλα το έιχε πιο ακριβό, εμείς είχαμε 1 δίκλινο και 1 τρίκλινο και για 5 βράδυα πληρώσαμε 215ευρώ το άτομο
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
΄Καλημέρα...σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας.....είμαι στο ψάξιμο ακόμα....Μια ερώτηση επειδή πάντα έκλεινα ξενοδοχεία με το booking και μετά απο μια βόλτα στο yeego είδα ότι έχει μεγάλες διαφορές στις τιμές θα ήθελα αν μου πει κάποιος που το δουλεύει την άποψη του καθώς και τι συμβαίνει με τις πληρωμές -αν ακυρώνετε κράτηση δωματίου και γενικά τι παίζει .....
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.054
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Οποτε απο κει και μονο αξιζει. Σαν περιοχη μου ειπαν οτι ειναι καλη και ζουν κυριως εβραιοι και κυπριοι... οποτε ειναι καλα. Σε μικρη αποσταση υπαρχει και μεγαλο εμπορικο κεντρο με πολλα μαγαζια για φαγητο κλπ. (Brent Cross Shoping centre).
Στο Brent Cross ηταν το σπιτι που εμεινα πρωτη φορα στο Λονδινο,

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%F0%F1%F9%F4%EF%F7%F1%EF%ED%E9%DC-1996-a.html

Στην περιοχη μενουν κυριως Τουρκοι και Κυπριοι. Τελειως αδιαφορο αλλα πολυ κοντα στο εκπληκτικο Hampstead. Λιγο δυσκολη η μεταφορα απο και προς στο κεντρο για τον τουριστα που θελει να δει τα βασικα αξιοθετα της πολης. Με τη λογικη πως αμα θελετε να γυρισετε για λιγο στο ξενοδοχειο ειναι σχεδον απαγορευτικο (ή χανεις παρα πολυ χρονο).
 

Cave_man

Member
Μηνύματα
297
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Στο Brent Cross ηταν το σπιτι που εμεινα πρωτη φορα στο Λονδινο,

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%F0%F1%F9%F4%EF%F7%F1%EF%ED%E9%DC-1996-a.html

Στην περιοχη μενουν κυριως Τουρκοι και Κυπριοι. Τελειως αδιαφορο αλλα πολυ κοντα στο εκπληκτικο Hampstead. Λιγο δυσκολη η μεταφορα απο και προς στο κεντρο για τον τουριστα που θελει να δει τα βασικα αξιοθετα της πολης. Με τη λογικη πως αμα θελετε να γυρισετε για λιγο στο ξενοδοχειο ειναι σχεδον απαγορευτικο (ή χανεις παρα πολυ χρονο).
τι σου θύμισε τώρα ε?:bleh::bleh:
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
΄Καλημέρα...σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας.....είμαι στο ψάξιμο ακόμα....Μια ερώτηση επειδή πάντα έκλεινα ξενοδοχεία με το booking και μετά απο μια βόλτα στο yeego είδα ότι έχει μεγάλες διαφορές στις τιμές θα ήθελα αν μου πει κάποιος που το δουλεύει την άποψη του καθώς και τι συμβαίνει με τις πληρωμές -αν ακυρώνετε κράτηση δωματίου και γενικά τι παίζει .....
Να πω ότι δεν το χρησιμοποιεί κανένας?
 

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
εγώ το yeego το είχα βρει τυχάια αλλά έιχα ρωτήσει εδώ και κάποιοι μου είχαν πει πως το έιχαν χρησιμοποιήσει και ήταν οκ
πάντως και εμείς δεν είχαμε πρόβλημα μετην κράτηση που κάναμε
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
εγώ το yeego το είχα βρει τυχάια αλλά έιχα ρωτήσει εδώ και κάποιοι μου είχαν πει πως το έιχαν χρησιμοποιήσει και ήταν οκ
πάντως και εμείς δεν είχαμε πρόβλημα μετην κράτηση που κάναμε
μάλιστα...μου κάνει εντύπωση ότι κανείς δεν μου απάντησε σχετικά με αυτό το site....από θέμα ακυρώσεων τι παίζει?
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Μια ερώτηση επειδή πάντα έκλεινα ξενοδοχεία με το booking και μετά απο μια βόλτα στο yeego είδα ότι έχει μεγάλες διαφορές στις τιμές θα ήθελα αν μου πει κάποιος που το δουλεύει την άποψη του καθώς και τι συμβαίνει με τις πληρωμές -αν ακυρώνετε κράτηση δωματίου και γενικά τι παίζει .....
Τις εμπειρίες των μελών που χρησιμοποίησαν το yeego μπορείς να τις δεις εδώ:

http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...95-%E5%F1%FE%F4%E7%F3%E7-%E3%E9%E1-yeego.html

http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%E7%F2-%EE%E5%ED%EF%E4%EF%F7%E5%DF%F9%ED.html
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Κατόπιν πολλών ωρών ψαξίματος ....το ταξίδι λόγω κόστους δεν θα γίνει πραγματικότητα για φέτος.....αλλά το πρόγραμμα έχει πλέον Βρυξέλες με κλεισμένα αεροπορικά σε τιμή με επιστροφή 48 ευρώ τα 2 άτομα ....
Σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας και τις πληροφορίες σας....
Το θέμα μπορεί να μπει στο αρχείο....
 

ioakir

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Καλησπέρα,σε ένα topic σχετικά με τη Raynair που έχει κλείσει,διάβασα το εξής:

".....Εννοώ, είμαι υποχρεωμένη την τσάντα μου να την τοποθετήσω μέσα στην χειραποσκευή?

Ναι"

Και ρωτώ..τελικά μπορούμε εκτός απο τη χειραποσκευή να έχουμε και άλλη τσάντα μαζί μας ή οχι; Και κάτι άλλο, γνωρίζεται εάν μπορούμε να περάσουμε τρόφιμα;;
Κάπου διάβασα ναι, αλλά εννοείται ότι αγοραστεί στα duty free ή γενικά;
Ευχαριστώ!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.703
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom