Ιταλία Ταξιδι στην Ιταλια

Μηνύματα
81
Likes
16
Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για την βοήθεια!! Αναμένω εντυπώσεις από τους υπόλοιπους και για κάποιον άλλον προτεινόμενο προορισμό !!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.034
Στον αξονα Ρωμης-Φλωρεντιας μπορεις να δεις τη Σιενα και την Περουτζια.Και οι 2 πολυ ομορφες πολεις που αξιζουν μια μονοημερη.
 

gio87

Member
Μηνύματα
124
Likes
706
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Εκουαδορ
@@irinoulas@
Όχι, παίρνεις το τρένο από Bergamo, φτάνεις Milano Centrale και αλλάζεις τρένο για Βενετία.
Μόνο που ο σταθμός τρένου στο Bergamo δεν είναι στο αεροδρόμιο, δεν ξέρω πώς πας, ας απαντήσει κάποιος που ξέρει.
Όσον αφορά το αν καθυστερούν τα τρένα, δεν έχω δει κάτι τέτοιο εγώ.
Από το αεροδρόμιο του Bergamo (Orio Al Serio Aeroporto) πας με λεωφορείο στο σταθμό τρένου στο Bergamo (Bergamo Stazione). 15 λεπτά είναι η διαδρομή
http://www.atb.bergamo.it/ENG/Default.aspx?SEZ=2&PAG=126&NOT=257
 
Μηνύματα
81
Likes
16
Αν από Φλωρεντία πας Σιένα πάρε το λεωφορείο.Σε αφήνει στο κέντρο.1 ώρα και 10 λεπτά νομίζω κάνει.
Ξέρεις πόσο κοστίζει το λεωφορείο και από πού το παίρνουμε?

Στον αξονα Ρωμης-Φλωρεντιας μπορεις να δεις τη Σιενα και την Περουτζια.Και οι 2 πολυ ομορφες πολεις που αξιζουν μια μονοημερη.
Να σε ρωτήσω... Φαντάζομαι είναι σχεδόν απίθανον να πάμε για μια ημερήσια εκδρομή και να γυρίσουμε Φλωρεντία στα Cinque Terre... Μου φαίνονται υπέροχα!!
 
Last edited by a moderator:

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Ξέρεις πόσο κοστίζει το λεωφορείο και από πού το παίρνουμε?
Τα λεωφορεία είναι δίπλα στο σταθμό των τρένων στη Φλωρεντία. One way κοστίζει 7,80, αν αγοράσεις το εισιτήριο από το σταθμό. Αν αγοράσεις το εισιτήριο μέσα από το λεωφορείο είναι 10 ευρώ.
 

gio87

Member
Μηνύματα
124
Likes
706
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Εκουαδορ

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.034
Φαντάζομαι είναι σχεδόν απίθανον να πάμε για μια ημερήσια εκδρομή και να γυρίσουμε Φλωρεντία στα Cinque Terre... Μου φαίνονται υπέροχα!!
Δεν εχω παει,αλλα αν θυμαμαι,κατι που ειχα διαβασει, ειναι ταλαιπωρια γιατι πρεπει να αλλαξεις 2 τρενα κλπ...πιο ευκολο ειναι το καλοκαιρι.Αν το ξερει καποιος αλλος....
Επιπλεον,πας Νοεμβριο..χμμ... 5-5.30 ειναι νυχτα και δεν προκειται να το χαρεις...Εχει τοσα ομορφα μερη η Ιταλια,που θα πας και θα ξαναπας.:)
 

@irinoulas@

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
γειά σας.Θα ήθελα να μου προτείνετε τόπους-περιοχές που αξίζει να επισκεφθώ περισσότερο από κάποιες άλλες στην Βενετία. Τι αξίζει να δω, που αξίζει να πάω..
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Μηνύματα
81
Likes
16
Να σας ρωτήσω κάτι... Όσο κοντεύει ο καιρός μου έρχονται όλο και περισσότερα.. Γνωρίζει μήπως κανείς για το παζάρι που γίνεται στην Φλωρεντία? Πού γίνεται, πότε και μέχρι τι ώρα και γενικώς τι παίζει.. thnks :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.673
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom