Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Το γράφει στο booking πόσο είναι ο δ.φόρος. Εγώ νομίζω ότι είχα πληρώσει 2 ευρώ το άτομο την ημέρα. Ίσως κάποια να έχουν λίγο παραπάνω. Τσέκαρέ το πάντως το γράφει, εκεί που λέει και τα στοιχεία του δωματίου (μπάνιο, τβ, μίνι μπαρ...)
 

minimini

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Θα ήθελα και εγω την βοηθεία σας....
Ταξιδεύω για Ρώμη στις 27 Οκτωβρίου μέχρι 31 Οκτωβρίου στο Αεροδρόμιο Ciampino....Κλείσαμε για ξενοδοχειο το Hotel Americano, αν είμαι σωστή στην οδό Via delle Quattro Fontane, 12...... Σκεφτήκαμε να κλείσουμε εισητήρια για το Vaticano απο το Ιντερνετ και όταν έρθουμε με το καλό να πάρουμε την Roma Pass για να μπούμε στο Κολοσσαίο και Villa Borghese δωρεάν και να έχουμε και μεταφορικά δωρεάν....
Βασικά θα ήθελα την γνώμη σας αν είναι σωστή αυτή η σκέψη που έχουμε κάνει και οποιαδηποτε άλλη πληροφορία θα ήταν για εμας χρήσιμη.
Σας Ευχαριστώ....Περιμένω απάντηση σας
xxx
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Γεία Σας , θα ήθελα την βοήθεια σας . Επειδή ταξιδεύω πρώτη φορά για Ρώμη , μπορείτε να μου πείτε τι ώρα να κοιτάξω να κλείσω για terravision bus όταν φτάνω Ciampino Airport 14:05 με Ryanair . Δηλαδή αν κλείσω 14:30 είναι καλά ή πρέπει να κοιτάξω για 15:00? Σας ευχαριστώ εκ'των προτέρων .
γιατί δεν κλείνεις με αυτούς που δεν χρειάζεται να βάλεις ώρα? http://www.sitbusshuttle.com/en/ciampino/ ότι ώρα φτάσεις παίρνεις το επόμενο
 
Last edited by a moderator:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Θα ήθελα και εγω την βοηθεία σας....
Ταξιδεύω για Ρώμη στις 27 Οκτωβρίου μέχρι 31 Οκτωβρίου στο Αεροδρόμιο Ciampino....Κλείσαμε για ξενοδοχειο το Hotel Americano, αν είμαι σωστή στην οδό Via delle Quattro Fontane, 12...... Σκεφτήκαμε να κλείσουμε εισητήρια για το Vaticano απο το Ιντερνετ και όταν έρθουμε με το καλό να πάρουμε την Roma Pass για να μπούμε στο Κολοσσαίο και Villa Borghese δωρεάν και να έχουμε και μεταφορικά δωρεάν....
Βασικά θα ήθελα την γνώμη σας αν είναι σωστή αυτή η σκέψη που έχουμε κάνει και οποιαδηποτε άλλη πληροφορία θα ήταν για εμας χρήσιμη.
Σας Ευχαριστώ....Περιμένω απάντηση σας
xxx
Εγώ πάλι δεν κατάλαβα ποιο είναι το πρόβλημα...
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.303
Likes
1.774
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Θα ήθελα και εγω την βοηθεία σας....
Ταξιδεύω για Ρώμη στις 27 Οκτωβρίου μέχρι 31 Οκτωβρίου στο Αεροδρόμιο Ciampino....Κλείσαμε για ξενοδοχειο το Hotel Americano, αν είμαι σωστή στην οδό Via delle Quattro Fontane, 12...... Σκεφτήκαμε να κλείσουμε εισητήρια για το Vaticano απο το Ιντερνετ και όταν έρθουμε με το καλό να πάρουμε την Roma Pass για να μπούμε στο Κολοσσαίο και Villa Borghese δωρεάν και να έχουμε και μεταφορικά δωρεάν....
Βασικά θα ήθελα την γνώμη σας αν είναι σωστή αυτή η σκέψη που έχουμε κάνει και οποιαδηποτε άλλη πληροφορία θα ήταν για εμας χρήσιμη.
Σας Ευχαριστώ....Περιμένω απάντηση σας
xxx
Βατικανό, καλά θα κάνετε να κλείσετε από ιντερνετ...εγώ θα πρότεινα και οργανωμένη ξενάγηση..είναι αρκετά υψηλότερο το κόστος, αλλά αξίζει τον κόπο γιατί καταλαβαίνεις τι βλέπεις.
Roma pass δεν είχα βγάλει γιατί όταν είχα πάει ήταν εβδομάδα πολιτισμού κ δεν συνέφερε...αλλά να ξέρεις ότι για Borghese πρεπει να κάνεις τηλεφωνική κράτηση κάποιες μέρες νωρίτερα οπωσδήποτε, αλλιώς δεν σε δέχονται
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Βατικανό, καλά θα κάνετε να κλείσετε από ιντερνετ..
Ισχύει ότι κάνεις κράτηση μέσω ίντερνετ αλλά πληρώνεις εκεί? Οπότε αν για κάποιο λόγο δεν πας την μέρα που έχεις κλείσει, δεν χρεώνεσαι?
 
Last edited by a moderator:

coco_

Member
Μηνύματα
1.303
Likes
1.774
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Για το Βατικανό όχι, πληρώνεις μέσω πιστωτικής για να εκδοθεί το εισιτήριο.
Για Borghese εφόσον πεις ότι θα έχεις Roma pass, όντως μπορείς να μην πας εκείνη την ώρα και δεν χρεώνεσαι.
 

Nicolitsa

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom