EasyJet Χειραποσκευη σε Easyjet

alex-angel

Member
Μηνύματα
154
Likes
43
Οριο cabin bag

Καλημερα επειδη θελω να παω να αγορασω βαλιτσα καμπινασ αναρωτιεμαι για τις διαστασεισ. Μεσα στην easy jet επιτρεπει 50 40 20 αλλα λεει οτι μπορω να εχω κ 56 αλλα ισως μου ζητηθει να την παραδωσω. Το ερωτημα μου ειναι οτι απλα λενε να την παραδωσω ή πληρωνεις προστιμο που ειναι παραπανω; να παρω μια 50 να ειμαι σιγουρη;:confused:
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Οριο cabin bag

Καλημερα επειδη θελω να παω να αγορασω βαλιτσα καμπινασ αναρωτιεμαι για τις διαστασεισ. Μεσα στην easy jet επιτρεπει 50 40 20 αλλα λεει οτι μπορω να εχω κ 56 αλλα ισως μου ζητηθει να την παραδωσω. Το ερωτημα μου ειναι οτι απλα λενε να την παραδωσω ή πληρωνεις προστιμο που ειναι παραπανω; να παρω μια 50 να ειμαι σιγουρη;:confused:
Να παρεις με 56. Αν εθναι γεματο το αεροπλανο και δεν προλαβεις να την τοποθετησεις στα ντουλαπακια πανω απτο κεφαλι, θα σου ζητησουν να την παραδοσεις δωρεαν.Επισης η ιδια διαδικασια μπορει να γινει παλι δωρεαν λαι πριν μπεις στο αεροπλανο,στην πυλη επιβιβασης.
 

Negril

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Οριο cabin bag

Καλημερα επειδη θελω να παω να αγορασω βαλιτσα καμπινασ αναρωτιεμαι για τις διαστασεισ. Μεσα στην easy jet επιτρεπει 50 40 20 αλλα λεει οτι μπορω να εχω κ 56 αλλα ισως μου ζητηθει να την παραδωσω. Το ερωτημα μου ειναι οτι απλα λενε να την παραδωσω ή πληρωνεις προστιμο που ειναι παραπανω; να παρω μια 50 να ειμαι σιγουρη;:confused:
Αν δεν έχεις πρόβλημα να την παραδώσεις, πάρε 56, αν όμως για οποιοδήποτε λόγο δεν θέλεις να παραδώσεις τη βαλίτσα σου, πάρε 50 για να είσαι σίγουρος. Πάντως σε κάθε περίπτωση δεν θα χρεωθείς παραπάνω.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
825
Ας αναστήσω κι εγώ ένα παλιό θέμα.
Τελικά τι γίνεται με το τρίποδο στη χειραποσκευή; Επιτρέπεται σε αεροδρόμια σε Ελλάδα και Ισπανία; Σκέφτομαι να το πάρω αυτή τη φορά μαζί μου αλλά θα είμαι με χειραποσκευή μόνο.
Ένα manfrotto είναι, 45 εκ. κλειστό.
Έχετε ταξιδέψει πρόσφατα με τρίποδο στη χειραποσκευή;
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Πολλες φορες, δεν ειχα κανενα προβλημα. Τους φακους μου ελεγχουν παντα.
 

malinka

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
γεια σας, ξερετε απο πού μπορω να αγορασω αυτες τις επαναχρησιμοποιουμενες σακουλες εκτος αεροδρομιου??
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Γεια σου. Στο σούπερ μάρκετ. Τις ζητάς ως σακούλες με zip.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom