Όχι και τόσο Fast...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Kafkasios

Member
Μηνύματα
144
Likes
79
Και σε μενα που ακυρωσαν κρατηαη μου εστειλαν mail 5 μερες πριν το ταξιδι που εξηγουσαν τους λογους της ακυρωσης.
Μιλησα και τους εξηγησα πως εχουν αδικο και την επομενη μερα επικοινωνησαν μαζι μου, μου ξαναεκαναν κρατηση,οχι στο ιδιο ξενοδοχειο αλλα σε διαφορετικο επειδη το προηγουμενο ειχε δωσει το δωματιο. Απλα η κρατηση ηταν σε πολυ καλυτερο ξενοδοχειο, κεντρικοτερο και με πρωινο ως συγνωμη για το λαθος.
Από περιέργεια και φυσικά αν θέλεις απαντάς, ποιος ηταν o λόγος της ακύρωσης;
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.046
Likes
1.825
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
3η βραχονησίδα αριστερά
Eπαναφέρω το θέμα και ελπίζω να είμαστε οι τελευταίοι που ταλαιπωρηθήκαμε...

Ιστορικό αγανάκτησης:

-Κράτηση ξενοδοχείου στο εξωτερικο (7 μήνες πριν την άφιξή μας στο χοτέλι) με το συγκεκριμένο πρακτορείο. Αμεση χρέωση της κάρτας μου.

- 2 βδομάδες πριν πάμε, με email μου στο ξενοδοχείο για επιβεβαίωση, μας απαντούν ότι έχει ακυρωθεί η κράτηση. Ηταν τόσο τυπικοί από το ξενοδοχείο, που φοβούμενοι ότι δεν είχα δει το email τους, μου τηλεφώνησαν κιόλας!

- Επικοινωνούμε με το πρακτορείο για να τους ενημερώσουμε (!!!????...). Τις επόμενες μέρες είμασταν στην αναμονή (1 βδομάδα σχεδόν), τάχα μου για εύρεση ξενοδοχείου από αυτούς.

- Φυσικά, αυτό δεν έγινε. 5-6 μέρες πριν φύγουμε, αγανακτισμένες μετά από πολλαπλά τηλεφωνήματά μας και ξέροντας ότι ξενοδοχείο δεν θα βρεθεί, τελικά ζητάμε να μας επιστρέψουν τα χρήματα.

- Στέλνω στοιχεία λογ/σμού για να πιστωθούν τα χρήματα. Μας είπαν ότι τουτο θα γίνει σε 30-40 μέρες.

- Μετά από 50 και βάλε μέρες, τους τηλεφωνούμε και μας απαντούν ότι πρέπει να ξαναστείλουμε τα στοιχεία λογ/σμού. Ο κόμπος έφτασε στο χτένι, αλλά ξαναστέλνω τα στοιχεία λογ/σμού μου.

- Ταυτόχρονα, στέλνω "ενημέρωση" (email) στον ΕΟΤ

- 4 μέρες μετά, ενημερώνω με email μου το πρακτορείο για την κίνησή μου στον ΕΟΤ. Ταυτόχρονα και η συνταξιδιώτισσα, τους τηλεφωνεί για να εκφράσει την αγανάκτησή της.

- Την επόμενη μέρα, λαμβάνω email από το πρακτορείο με συνημμενο αρχείο της κατάθεσης των χρημάτων. Το θέμα με τα χρήματα, έληξε 2 μήνες μετά.


"Συμβουλευτικό" Link
http://www.gtp.gr/TDirectoryDetails.asp?id=503&lng=1

Ουδέν άλλο σχόλιο.....
(o νοών νοείτο..)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
σ ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Το αγγλικό σάιτ το έχουν κλείσει πάντως,η IATA τους έχει πάρει την άδεια απορώ ποιος κλείνει ακόμα μαζί τους.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Επειδή δεν βλέπω σχεδόν καθόλου τηλεόραση.Φαντάζομαι ότι έχουν κοπεί οι διαφημίσεις και οι χορηγίες σε διάφορες εκπομπές;
 

Kafkasios

Member
Μηνύματα
144
Likes
79
Εμείς κλείσαμε αεροπορικά+ ξενοδοχείο. Με τις πτήσεις δεν είχαμε κανένα πρόβλημα. Με το ξενοδοχείο όμως ζήσαμε κωμικοτραγικες καταστάσεις...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Εμείς κλείσαμε αεροπορικά+ ξενοδοχείο. Με τις πτήσεις δεν είχαμε κανένα πρόβλημα. Με το ξενοδοχείο όμως ζήσαμε κωμικοτραγικες καταστάσεις...
πότε έγινε αυτό???
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.603
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom