Ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας:Απεργία το Σαββατοκύριακο

Despinna

Member
Μηνύματα
174
Likes
163
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Ινδία, Αργεντινή,
και τί θα κάνουμε λες? δεν θέλω να ακυρωσω το ταξίδι, το σχεδίαζα καιρό. Αλλά ούτε να ρισκάρω να μείνω εκεί μέρες μέχρι να βρεθεί διαθεσιμότητα δεδομένου του ότι έχουνμια πτήση την ημέρα και της δευτέρας είναι γεμάτη......
 

petroskosmas

Member
Μηνύματα
28
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι, Βουδαπέστη
εγώ περιμένω...δεν ακυρώνω τίποτα, ούτως η άλλως χάνω λεφτά από ξενοδοχεία και διάφορα....που είναι δεν επιστρέφονται.περιμένω και απλά κοιτώ τις εξελίξεις...μέχρι τότε θεωρώ οτι θα πετάξω το Σάββατο...
 

Despinna

Member
Μηνύματα
174
Likes
163
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Ινδία, Αργεντινή,
αυτό είναι αλήθεια, το να ακυρώσουμε τώρα χάνουμε τα πάντα...Απλά φοβάμαι την επιστροφή, το να μείνω εκεί, δεν θέλω να έχω πρόβλημα με τη δουλειά και δεν γίνεται να εξηγήσω δευτέρα ότι δεν είμαι γραφείο και ότι περιμένω ...και μέρες αν χρειαστεί μέχρι να βρω διαθέσιμη πτήση...(άσε που δεν με παίρνει και οικονομικά να μείνω παραπάνω ημέρες), όλα τα είχα υπολογίσει πολύ καιρό πριν, άδεια στη δουλειά, εισιτήρια, με low budget....και τώρας;.....
 

petroskosmas

Member
Μηνύματα
28
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι, Βουδαπέστη
όλος ο κόσμος στην ίδια φάση είναι μην σε αγχώνει....πρέπει να περιμένουμε..τι θα ανακοινώσουν....αυτό μονο και να κοιτάμε συνέχεια αυτό το θέμα...της ανακοίνωσης..και να ενημερώνουμε και εδώ για να μάθει όποιος ενδιαφέρετε....
 

Despinna

Member
Μηνύματα
174
Likes
163
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Ινδία, Αργεντινή,
ναι, αλλά αν την κάνουν την απεργία, τί γίνεται με την επιστροφή?
 

petroskosmas

Member
Μηνύματα
28
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι, Βουδαπέστη
πρέπει πρώτα να δούμε τι θα γίνει και μετά να κοιτάξουμε αυτά...ξέρω οτι είναι ήδη πολύ αργα και θα έπρεπε να έχουν βγάλει ανακοίνωση αλλά χρειάζεται υπομονή...θέλω να πιστεύω οτι μέσα στην ημέρα θα έχουμε νεώτερα τους....
 

Despinna

Member
Μηνύματα
174
Likes
163
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Ινδία, Αργεντινή,
δεν έχουμε κάτι νεότερο ε? μετά από πολλές προσπάθειες βρήκα κάποιον από τη ryan air στο chat που έχουν αλλά δεν γνωρίζουν τίποτα....και οι ώρες περνάνε! τί θα κάνουμε;

δεν απαντάει κανείς από ότι βλέπω...ουτε στο facebook στη σελίδα τους, ούτε στα τηλέφωνα...πότε θα μάθουμε; ταξιδεύουμε αύριο, και κανείς δεν ξέρει τίποτα....τί γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις; τί θα κάνετε, όσοι ταξιδεύετε αύριο; (έχω πρωινή πτήση....και δεν νομίζω να ανακοινώσουν κάτι μέσα στο βράδυ...)
 
Last edited by a moderator:

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
δεν απαντάει κανείς από ότι βλέπω...ουτε στο facebook στη σελίδα τους, ούτε στα τηλέφωνα...πότε θα μάθουμε; ταξιδεύουμε αύριο, και κανείς δεν ξέρει τίποτα....τί γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις; τί θα κάνετε, όσοι ταξιδεύετε αύριο; (έχω πρωινή πτήση....και δεν νομίζω να ανακοινώσουν κάτι μέσα στο βράδυ...)
Την βαλίτσα μας :p
 

Despinna

Member
Μηνύματα
174
Likes
163
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Ινδία, Αργεντινή,
καλή απάντηση, μάλλον αυτό θα κάνω και εγώ (τη βαλίτσα). Αλλά είναι κρίμα, να φεύγει κανείς με τόσο άγχος αν θα είναι πίσω τη Δευτέρα για να πάει δουλειά, ή τί μπορεί να συμβεί αν γίνει η απεργία και να μην ξέρει πότε και πώς θα φύγεις (και τί να εξηγείς στη δουλειά μετά....τα ανεξήγητα...;)

όχι, η ryan air δεν ξέρω αν έχει σελίδα στο facebook (πάντως και στο chat πολύ δύσκολα επικοινωνεί κανείς μαζί τους, όχι ότι ξέρουν κάτι), αναφερόμουν στη σελίδα των ελεγκτών εναέριας κυκλοφορίας που ανέφερε παραπάνω ο petroskosmas (ρωτάνε οι άνθρωποι τί θα γίνει, καμία απάντηση από τους ελεγκτές).

το θέμα είναι ότι περιμένεις τόσο καιρό να κάνεις κάτι, βρίσκεις, οργανώνεις, ψάχνεις, και καταλήγεις να πας με άγχος και αγωνία, ε, άδικο δεν είναι;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.986
Likes
40.872
Παιρνεις 300 ευρώ μαζί για παν ενδεχόμενο ή ακυρώνεις.
Μια φορά που μου έτυχε ήμουν τυχερή: η στάση εργασίας κράτησε 12 ώρες και πέταξα με καθυστέρηση 4-5 ωρών.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.463
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom