Ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας:Απεργία το Σαββατοκύριακο

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Οχι, δεν ειναι τιποτα "αδικο", θα μπορουσες να πας σε ενα νησι, να σηκωσει μποφορια και να βγει απαγορευτικό. Τοσο απλα. Ας μη δραματοποιουμε τα πραγματα. Δραμα ειναι να πεσει το αεροπλανο:D... χαλαρωστε και καλο ταξιδι.
 

Despinna

Member
Μηνύματα
174
Likes
163
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Ινδία, Αργεντινή,
η καθυστέρηση δεν με πειράζει, γυρίζω κανονικά κυριακή μεσημέρι, ας γυρίσω και βράδυ και ξημερώματα δευτέρας, η δουλειά είναι το θέμα. ξέρετε αν βάζουν την πτήση πιο αργά ή αν πρέπει να βρεις στην επόμενη διαθέσιμη? η ryan air έχει μόνο μια πτήση την ημέρα...και αν στην πτήση της δευτέρας δεν υπάρχει διαθεσιμότητα?.....περιμένεις ΜΕΡΕΣ? και ποιος πληρώνει τα έξοδα? στη δουλειά, τι λες?....:shock:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Despinna σε καταλαβαίνω αλλά ηρέμησε.Θα πάθεις τίποτα από το άγχος και θα νοιώθω υπεύθυνος καθώς άνοιξα το θέμα:(
΄Όπως είπε και ο GTS αναποδιές συμβαίνουν με κάθε μέσο(μποφόρ,χαλασμένο αυτοκίνητο,μπλόκα στους δρόμους κτλ).Μπορεί να μην συμβεί και τίποτα αλλά αν συμβεί κάτι δεν μπορείς να δείξεις τα εισιτήρια στην δουλειά σου και να τους πείς ότι δεν είναι δικό σου σφάλμα;Στο κάτω-κάτω εσύ φρόντισες να κλείσεις στην ώρα τους τα εισιτήρια.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
ξέρετε αν βάζουν την πτήση πιο αργά ή αν πρέπει να βρεις στην επόμενη διαθέσιμη? η ryan air έχει μόνο μια πτήση την ημέρα...και αν στην πτήση της δευτέρας δεν υπάρχει διαθεσιμότητα?.....περιμένεις ΜΕΡΕΣ? και ποιος πληρώνει τα έξοδα? στη δουλειά, τι λες?....:shock:
Σε βάζουν στην επόμενη πτήση που έχει διαθέσιμες θέσεις.
 

Despinna

Member
Μηνύματα
174
Likes
163
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Ινδία, Αργεντινή,
σας ευχαριστώ όλους...σας έχω ζαλίσει,απλά έχω λίγο αγχωθεί. δεν νομίζω ότι είναι εύκολο να καταλάβουν στη δουλειά, ελπίζω πραγματικά να μη χρειαστεί να απολογηθώ πού πάω, τί κάνω, κτλ. (ειδικά αν η πτήση της δευτέρας είναι γεμάτη και πάει πιο μακριά...). ευχαριστώ για την υπομονή και τις πληροφορίες σας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.935
Likes
40.784
Μα από το Σάββατο ως τη Δευτέρα προλαβαίνεις να πάρεις και το πλοίο από Αγκόνα. όχι οτι θα στοιχίσει και λίγο, αλλά η Ιταλία είναι πραγματικά κοντινός προορισμός. Αλοίμονο σε όσους ταξίδευαν στην άλλη άκρη της Ευρώπης την εποχή της ηφαιστειακής στάχτης και δεν έβρισκαν ούτε θέση σε τρένο....ΑΥΤΟ ήταν άλυτο πρόβλημα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Οχι, δεν ειναι τιποτα "αδικο", θα μπορουσες να πας σε ενα νησι, να σηκωσει μποφορια και να βγει απαγορευτικό. Τοσο απλα. Ας μη δραματοποιουμε τα πραγματα. Δραμα ειναι να πεσει το αεροπλανο:D... χαλαρωστε και καλο ταξιδι.
Το απαγορευτικό είναι force majeure, η απεργία δεν είναι. Ειδικά όταν είναι καταφανώς παράνομη και με αιτήματα μη εντελώς μη εργασιακά.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Οσον αφορα την κοπελα, ειναι και παραειναι ανωτερα βια. Τα υπολοιπα περι Ρηγκαν και δικαιης ή μη απεργιας, μη περιμενεις να τα σχολιασω κ. Δικαστα....
 

petroskosmas

Member
Μηνύματα
28
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι, Βουδαπέστη
Αυτό απάντησαν στην σελίδα τους στο FACEBOOK.....EEEKE:Θα υπάρχουν νεότερα αύριο Πέμπτη 2 Οκτ. που εκδικάζεται η υπόθεση της απεργίας. Άγνωστη η ακριβής ώρα, δεν εξαρτάται από εμάς, πιθανολογούμε μετά το μεσημέρι προς το απόγευμα. Η ΕΕΕΚΕ κάνει ό,τι είναι δυνατόν να κρατά το επιβατικό κοινό ενήμερο και δημοσιεύει κάθε εξέλιξη, (εφ' όσον βεβαίως υπάρχει).
πριν από 41 λεπτά · Μου αρέσει!
Eυχομαι να κριθεί παράνομη...
 

Despinna

Member
Μηνύματα
174
Likes
163
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Ινδία, Αργεντινή,
ευχαριστούμε που μας κρατάς ενήμερους! μακάρι να κριθεί παράνομη, γιατί ταξιδεύω αύριο το πρωί και δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι το να ψάχνω ιντερνετ και να έχω αγωνία πώς θα γυρίσω! :) για να δούμε.....(αγωνία πάντως και αυτό τελευταία στιμή...!)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.730
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom