Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Αν δεν υπηρχε η παραγκα του Βαρδινογιαννη θα μαθουμε ποτε ποσα πρωταθληματα θα επαιρνε και ποσες φορες δεν θα εβγαινε στο πρωταθλητριων και δεν θα εκανε τις πορειες;Αν δεν υπηρχε η παραγκα του Μελισσανιδη θα μαθουμε τι πραγματικά θα εκανε η Αεκ;
Γιατι ασχολειστε μονο με την παραγκα του Θρυλου η οποια μαλιστα σημερα δεν υπάρχει
Όποιος θελει να καταλάβει καταλαβαινει, οι υπόλοιποι απλα εθελοτυφλουν.
 
Last edited:

Chris22

Member
Μηνύματα
64
Likes
110
Επι παραγκας Βαρδινογιαννη,πηρε εξι πρωταθληματα ο Παο,πεντε ο Οσφπ,τεσσερα η Αεκ και απο ενα Παοκ και Λαρισα...Τελος παντων,αυτη η κουβεντα δεν οδηγει πουθενα,αυτη τη στιγμη ο Οσφπ εχει ξεφυγει κατα πολυ απο τους αντιπαλους του,μακαρι να επιστρεψει δυνατη η Αεκ και να ενισχυθει ο Παοκ,γιατι εμας δεν μας βλεπω να ανακαμπτουμε συντομα...
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Επι παραγκας Βαρδινογιαννη,πηρε εξι πρωταθληματα ο Παο,πεντε ο Οσφπ,τεσσερα η Αεκ και απο ενα Παοκ και Λαρισα...
ειδες; ουτε μια παραγκα δεν μπορουν να στησουν σωστα :haha:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
5 πρωταθλήματα ο οσφπ; που το ειδες; προφανως μετρας και τα 4 του Νταιφα που δεν ειχε ξεκινησει η παραγκα του Βαρδινογιαννη. Μην λετε ο, τι θελετε.
Ενα πηραμε, μετα καναμε 9 χρονια να πάρουμε με ουκ ολιγες σφαγες. Ο δε Βαρδινογιαννης τραγουδαγε δημοσιως πιτε ξανα ποτε ξανα πρωταθλημα στον Πειραιά.
Απο εμενα τελος το θεμα. Το ξαναειπα οποιος θελει να καταλάβει καταλαβαινει
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Δηλαδή για να καταλάβω επειδή ο Παναθηναϊκός, η ΑΕΚ, ο ΠΑΟΚ κλ έφερναν κάποιες φορές κακά αποτελέσματα και επειδή ο Ολυμπιακός εδώ και μερικά χρόνια φέρνει κάποια καλά αποτελέσματα αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει παράγκα και ότι όλα είναι καθαρά στο ποδόσφαιρο;;

τι πίνετε ρεε;;; άντε στη υγειά μας :D

θα προσπαθήσω να το αναλύσω λίγο παραπάνω όταν θα έχω χρόνο...
Εννοώ για τους αγώνες που έχουν δώσει μόνο σε Ευρώπη...

Καταρχήν ο Παναθηναϊκός η ΑΕΚ και ο ΠΑΟΚ δεν έφερναν κάποιες φορές κακά αποτελέσματα αλλά τα τελευταία χρόνια φέρνουν ΜΟΝΟ κακά αποτελέσματα... οι Αεκτζίδες το κατάλαβαν μια χαρά αυτό γιατί έπεσαν κατηγορία και οι Παοκτζίδες το αποδέχθηκαν βρίζοντας τον Σαββίδη και τον Άγγελο... εσείς τώρα είσαστε στον κόσμο σας...

Επί της ουσίας τώρα... εσυ δηλαδή που είσαι νηφάλιος και δεν πίνεις, πιστεύεις στα σοβαρά ότι τα τελευταία χρόνια ο Ολυμπιακός κερδίζει το πρωτάθλημα επειδή υπάρχει παράγκα που τον σπρώχνει και όχι γιατί έχει καλύτερη ομάδα? Αν το πιστεύεις ρε μπαγάσα και νομίζεις ότι έχετε ομαδάρα αλλά η διαιτησία σας αδικεί γιαυτό και χάνετε από την Καλλονή και δεν μπορείτε να κερδίσετε τον Λεβαδειακό τότε να το κοιτάξεις μπας και χειροτερέψεις... όπως με πορδές δεν βάφεις αβγά έτσι και χωρίς μεταγραφές δεν φτιάχνεις ομάδα... εσείς μαζέψατε 20 ρετάλια, παίξατε λόττο και σας βγήκε ο Μπερκ και νομίζετε ότι έχετε και ομάδα... προδέξτε όμως γιατί από τις πολλές σφαλιάρες θα κοκκινίσει ο σβέρκος σας...
Δεν έχω γράψει πουθενά ότι ο Ολυμπιακός πήρε πρωτάθλημα λόγω παράγκας τουλάχιστον τα 2 προηγούμενα χρόνια....και ίσα ίσα εδώ μέσα έχω παραδεχθεί ότι ο Ολυμπιακός αγωνιστικά είναι μακράν ο καλύτερος...και επι της ουσίας δεν διαφωνούμε....κάτι μάλλον κατάλαβες λάθος η εγώ δεν σου έδωσα να καταλάβεις...τεσπα.... το ότι ο Ολυμπιακός τα τελευταία χρόνια πάει καλά αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει παράγκα;; η παράγκα (η το παρακράτος ποδοσφαίρου πέστε το όπως θέλετε) μπορεί να κάνει και άλλες δουλειές απο το να δίνει πρωταθλήματα...


Συμφωνούμε όλοι ότι το ποδόσφαιρό μας είναι βρώμικο φαντάζομαι ....ότι δεν υπάρχει διαφάνεια, ότι γίνονται αδειοδοτήσεις σε κάποιες ομάδες ενώ δεν θα έπρεπε, ότι υπάρχουν πολλά χρέη ομάδων που τα επωμίζεται ο έλληνας φορολογούμενος, ότι πολλά λαμόγια μπλέκονται με το ποδόσφαιρο και πολλές φορές υπάρχει σχέση μεταξύ των, υπάρχει αθέμιτος ανταγωνισμός και ίσως να έχουν καταστραφεί ομάδες που κατα τα άλλα πήγαιναν με το γράμμα του νόμου κυρίως στις πιο μικρές κατηγορίες, ότι δεν υπάρχει πολιτική βούληση για να γίνει κάτι σωστό, κακοί φίλαθλοι που απαξιώνουν ακόμα περισσότερο το ποδόσφαιρο, άδεια γήπεδα (ακούς κάτι 255 εισητήρια σε αγώνα σούπερ λίγκ), ξέπλυμα μαύρου χρήματος κλ κλ κλ...όλα αυτά πιστεύω ότι συνθέτουν το Ελληνικό ποδόσφαιρο και πολλά άλλα θα μπορούσαμε να συμπληρώσουμε...

Απο κει και πέρα ποια είναι η παράγκα και τι ακριβώς κάνει ούτε η ΚΥΠ με τις χιλιάδες ωρών παρακολούθησης δεν μπορεί να μας πεί...και ούτε η αθλητική δικαιοσύνη την οποία εγώ προσωπικά δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη....παίζεται πολύ χρήμα στο ποδόσφαιρο πάρτε το χαμπάρι...

Τώρα όλα ξεκίνησαν απο την νίκη του Ολυμπιακού επι της Ατλέτικο όπου πρώτος είπα συγχαρητήρια ....πραγματικά μου άρεσε ο Ολυμπιακός αλλά είμαι επιφυλακτικός για την συνέχεια γιατί είναι ακόμα αρχή και για τον Ολυμπιακό και για την Ατλέτικο ...Εξάλλου κάτι ανάλογο, όχι ίδιο, είχε κάνει και ο Άρης που νίκησε στο EL την τότε κυπελούχο Ατλέτικο μέσα έξω ....φυσικά και πέρσι είχατε καλύτερη ομάδα Traveller απο τότε αλλά η φετινή πιθανόν να είναι χειρότερη απο πέρσι .....

και όχι δεν είμαι βάζελος.....

αα και κάτι τελευταίο ....κάτι πάρε δώσε ομάδος με φιλανθρωπικές οργανώσεις (ονόματα να μη λέμε) με πονηρεύουν ακόμα πιο πολύ....
 
Last edited:
Μηνύματα
626
Likes
143
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Θα μοιραστώ την ατυχία μου μαζί σας:

Κατοικώ εδώ και κάποιους μήνες Ελβετία και στις 4 Οκτωβρίου είμαι καλεσμένος σε ένα γάμο στην Αθήνα. 1 με 12 του μηνός θα ήμουν έτσι και αλλιώς Ελλάδα, Θεσσαλονίκη, οπότε με βόλεψε πολύ η ημερομηνία του γάμου.
Που λέτε, στις 5 Οκτωβρίου ήταν προγραμματισμένος ο αγώνας Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ. Λέω "αφού θα κατέβω που θα κατέβω Αθήνα το Σάββατο, δε μένω και άλλη μία ημέρα να πάω στο τηγάνι;" (συγγνώμη φίλοι μου Ολυμπιακοί :p).
Ψάχνομαι να κλείσω online εισιτήριο για τον αγώνα και την Κυριακή, που ήμουν στη Ρώμη για τετραήμερο, μπαίνω στο site του Ολυμπιακού και βλέπω ότι βγήκαν σε κυκλοφορία τα εισιτήρια.
Άσχετος τελείως με τις θύρες, μπαίνω και κλείνω εισιτήριο, αφού πρώτα έδωσα άλλα 10 ευρώ για να βγάλω, λέει, μία κάρτα φιλάθλου του Ερασιτέχνη (κάτι τέτοιο).
Αγοράζω κάρτα και εισιτήριο και συνεχίζω τη βόλτα μου στην Αιώνια Πόλη. "Γαύροι σας έρχομαι!" έλεγα από μέσα μου αλλά που να ήξερα...
Το άλλο πρωί, μπαίνω να διαβάσω μερικές αθλητικές ειδήσεις και έκπληκτος διάβασα ότι αναβλήθηκε η αγωνιστική! Τους λόγους τους ξέρετε, το ποιος πήρε την απόφαση και αυτήν την ξέρετε.

Για να μην τα πολυλογώ, θα πήγαινα πρώτη φορά σε παιχνίδι Ολυμπιακού-ΠΑΟΚ στο Φάληρο (τη μία μοναδική φορά που πήγα στο Καραϊσκάκη είναι το.... αξέχαστο Ελλάδα-Τουρκία 1-4, έδωσα παραπάνω από 30 ευρώ στο... αγαπημένο σωματείο των Ελλήων φιλάθλων, παραλίγο να κάνουν απεργία οι εναέριοι ελεγκτές και να μη μπορούσα να κατέβω καθόλου κάτω και έχω μείνει με ένα εισιτήριο στο email μου στη Θύρα 20 (ιδέα δεν έχω ποιοί φίλαθλοι πάνε σε αυτή τη θύρα) και μία κάρτα φιλάθλου.

Έστειλα email στην ΠΑΕ Ολυμπιακός αλλά φαίνεται ή δε τα βλέπουν ποτέ ή κατάλαβαν ότι είμαι οπαδός του ΠΑΟΚ και δεν μου απαντάνε :p.


Μπορείτε, αν θέλετε, να με φωνάζετε... μαυρόγατα πλέον, θα το δεχτώ.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Θα μοιραστώ την ατυχία μου μαζί σας:


Για να μην τα πολυλογώ, θα πήγαινα πρώτη φορά σε παιχνίδι Ολυμπιακού-ΠΑΟΚ στο Φάληρο (τη μία μοναδική φορά που πήγα στο Καραϊσκάκη είναι το.... αξέχαστο Ελλάδα-Τουρκία 1-4, έδωσα παραπάνω από 30 ευρώ στο... αγαπημένο σωματείο των Ελλήων φιλάθλων, παραλίγο να κάνουν απεργία οι εναέριοι ελεγκτές και να μη μπορούσα να κατέβω καθόλου κάτω και έχω μείνει με ένα εισιτήριο στο email μου στη Θύρα 20 (ιδέα δεν έχω ποιοί φίλαθλοι πάνε σε αυτή τη θύρα) και μία κάρτα φιλάθλου.

Έστειλα email στην ΠΑΕ Ολυμπιακός αλλά φαίνεται ή δε τα βλέπουν ποτέ ή κατάλαβαν ότι είμαι οπαδός του ΠΑΟΚ και δεν μου απαντάνε :p.


Μπορείτε, αν θέλετε, να με φωνάζετε... μαυρόγατα πλέον, θα το δεχτώ.
Φίλε συμΠΑΟΚτσή ευτυχώς που αναβλήθηκε αλλιώς θα χάναμε σίγουρα απ' ότι κατάλαβα ..τώρα έχουμε κάποιες ελπίδες :D....

Να πούμε για χτές ότι δυστυχώς για άλλη μια φορά ελληνική ομάδα δεν μπόρεσε μετά απο μια μεγάλη επιτυχία να συνεχίσει το ίδιο καλά ....και ήταν μεγάλη ευκαιρία αν νικούσε γιατί μεταξύ τους θα παλέψουν για την 3η θέση του ομίλου πιστεύω....

Άσχετα απο αυτά που γράφονται για το πέναλτυ και τις αδικίες νομίζω ο Ολυμπιακός έχασε απο την άμυνά του και εν πάσει περιπτώσει το ποδόσφαιρο είναι παιχνίδι λαθών και αυτός που κάνει τα λιγότερα κερδίζει...και μην φάτε τον Μποτία .... εντάξει ήταν τραγικός αλλά δώστε του καμιά ευκαιρία...

Το ποδόσφαιρο ξαναείπαμε δεν έχει λογική και καμία σχέση με τα μαθηματικά που λένε ότι ο Α νικάει τον Β, ο Β νικάει τον Γ άρα και ο Α νικάει τον Γ (αντιμεταθετική ιδιότητα νομίζω την λένε ..έχει και κάτι δεκάδες χρόνια που τάκανα στο γυμνάσιο μπορεί να επαληθεύσει ο κύριος babaduma)....και δεν νικάει πάντα ο καλύτερος όπως γίνεται πχ στο μπάσκετ....

Καλή επιτυχία σήμερα σε ΠΑΟΚ, ΠΑΟ και Αστέρα Τρίπολης....έχουμε ανάγκη απο βαθμούς για να βλέπουμε όσο το δυνατόν περισότερες ελληνικές ομάδες στας ευρώπας....

Καλά αυτός ο Χακάν Τσαλχάνογλου τι έχασε ρε παιδιά .....χάνονται τέτοια γκολ στ CL;;
 

Photini1986

Member
Μηνύματα
75
Likes
97
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αεκτσου εδω,και οπως εχω πει αρκετες φορες,πλεον δεν ασχολουμαι με το ελληνικο πρωταθλημα.
Αρχικα,θα ηθελα να πω μπραβο στον Ολυμπιακο για την πορεια του στην Ευρωπη και για την ομαδα που καταφερε να φτιαξει(δεν ειρωνευομαι.)

Δευτερον,επειδη βλεπω μιλατε για παραγκες...θα σας κανω μια ερωτηση.
Εστω οτι εργαζεστε σε μια εταιρεια,και αντιλαμβανεστε οτι ενας συναδελφος σας κλεβει ΕΙΣ βαρος σας,τι κανετε;
α)Τουμπεκι;
β)Κανετε καποια συμφωνια μαζι του;
γ)Τον δινετε στεγνα;

Η σωστη απαντηση ειναι η γ,φυσικα.
Εστω λοιπον οτι ο Ολυμπιακος ηταν ο κλεφτης...ολες οι αλλες ομαδες,γιατι επελεξαν το α και το β;

Δεν κανω τον συνηγορο του Ολυμπιακου.Απλα ομως ειναι τα πραγματα,οταν σιωπεις εισαι συνενοχος.Ας ειχαν τα παντελονια απο την παραγκα του Κοκκαλη ως σημερα,να αποχωρησουν απο το πρωταθλημα ως διαμαρτυρομενοι και να χασουν τον παρα για την ΙΔΕΑ,παρα να καθονται και να ξεκατινιαζονται σαν τις θειτσες,καταστρεφοντας και το ποδοσφαιρο.
Ειτε κλεβεις λιγο,ειτε πολυ,εισαι ΚΛΕΦΤΗΣ.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Νομίζω ότι είναι λιγάκι αστείο να ασχολούμαστε σοβαρά με το Ελληνικό ποδόσφαιρο. Ποιος έκλεψε πιο πολύ ή πιο λίγο. Είμαι επίσης σίγουρος ότι αν κάποιος Ευρωπαίος έβλεπε την συζήτηση θα γέλαγε και το πιο πιθανό είναι να ρώταγε "ποιες είναι αυτές οι ομάδες?" Ειδικά αν προερχόταν από μεγάλα πρωταθλήματα. Η γνώμη που έχουν για το πρωτάθλημά μας είναι η χειρότερη. Και καλά κάνουν.
Εννοείται πως όπου υπάρχουν πολλά λεφτά (ποδόσφαιρο) θα υπάρχει και βρωμιά. Είτε είναι Ισπανία, είτε Αμερική, είτε Ελλάδα. Αλλά αυτό που γίνεται εδώ με παράγκες, κασέτες με "περίεργους", πιστόλια, ρεκόρ δανεικών παιχτών στην ίδια κατηγορία(!), άδειες εξέδρες, προέδρους που από τη φάτσα καταλαβαίνεις ότι πρόκειται για μαφιόζους, εκτάσεις που χαρίζονται για να χτιστούν γήπεδα-παλάτια (προς θάλασσα μεριά) και διαιτητικά "λάθη" ΚΑΘΕ εβδομάδα που αναστένουν νεκρούς, ε νομίζω ότι διεκδικούμε άνετα την πρώτη θέση. Σε αίσχη. Χώρια τα επεισόδια και οι νεκροί.
Εδώ βέβαια τους κάνανε και δημαρχαίους κάποιους κάποιους....

Εν συντομία το ελ.πρωτ. είναι ένα μεγάλο ανέκδοτο. Και κακόγουστο. Πανάθεμά με και αν υπάρχει έστω και ΈΝΑ πρωτάθλημα που δεν υπήρξε κάποια παρέμβαση.
Αν έχετε παρακολουθήσει κάποιο ματς προηγμένου πρωταθλήματος θα έχετε αντιληφθεί την χαοτική διαφορά. Εγώ πχ έτυχε να βρεθώ στις εξέδρες του Μπερναμπέου (εντάξει ακραίο παράδειγμα) στο 7-1 επί της Οσασούνα, πριν 2-3 χρόνια και μετάνιωσα για ΟΛΑ τα λεφτά που έχω δώσει εδώ.

Υ.Γ. Και αλλού υπάρχει παράγκα αλλά τουλάχιστον βλέπουν μπαλίτσα. Γιατί εδώ παίζεται κάτι σαν ποδόσφαιρο.
Υ.Γ. Στο πιο διεφθαρμένο, διαχρονικά άθλημα της χώρας(ποδόσφαιρο) δεν νομίζω ότι είναι και πολύ τιμητικό να είσαι πρώτος....Connect the dots!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
btw
Βόμβα Γκάμπι για τα στημένα!
Ο άσος της Ατλέτικο Μαδρίτης Γκάμπι, παραδέχθηκε στον εισαγγελέα, την ανάμιξη του στους στημένους αγώνες του ισπανικού πρωταθλήματος.

Ο αρχηγός της Ατλέτικο παραδέχθηκε την ανάμιξη του, την εποχή που έπαιζε στη Σαραγόσα! Παρουσιάστηκε μπροστά στον Γενικό Εισαγγελέα κατά της διαφθοράς και του οργανωμένου εγκλήματος και είπε: «Εκανα ότι μου είπε η ομάδα!». Σύμφωνα με τα ισπανικά ΜΜΕ, ο Γκάμπι παραδέχτηκε πως αυτός και συμπαίκτες του έλαβαν 120.000 ευρώ από τη διοίκηση της Σαραγόσα, τα οποία έδωσαν στους παίκτες της Λεβάντε για να έχουν μειωμένη απόδοση στο ματς.

Τότε ο Γκάμπι είχε πετύχει τα δύο γκολ στη νίκη επί της Λεβάντε με 2-1 το 2011. Ήταν η τελευταία αγωνιστική και η Σαραγόσα ήθελε πάση θυσία τη νίκη προκειμένου να παραμείνει στην 1η κατηγορία.

 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Μαλιστα τωρα που δεν δοθηκε πεναλτι στον Ολυμπιακο και του ακυρωθηκε ενα μαλλον κανονικο γκολ και χαρισε ο διαιτητης τοσες κάρτες στου Σουηδούς δεν έγινε τιποτα και πρεπει να μιλησουμε μονο για τα λαθη του Μποτια κλπ.

Να αναρωτηθω βεβαια φιλοι Παοκτσηδες και Παναθηναικοι αν σας κερδίσω στο Καραισκακη με παρομοια σφυριγματα και σφαλματα της αμυνας σας, ποσες ανακοινώσεις και dvd θα βγουν;

Ο Παοκ δεν τα καταφερε με την ουραγο της Γαλλιας.
Καλή επιτυχία στον Παο με κάποια Εστοριλ.
Συγχαρητηρια στον Αστερα
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom