Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

NIKIMAK

Member
Μηνύματα
75
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
ξανά Νέα Υόρκη και ξανά
Μόλις τώρα έγινε δέσμευση του ποσού σε μένα πάντως.
Άρα γίνεται και χωρίς το τριψήφιο. Εκτός αν το έβαλα και δεν το θυμάμαι :rolleyes-80: Άτιμο Αλτσχάιμερ.
Στις περιπτώσεις με "μη επιστρέψιμη χρέωση" μου "κρατάει" άμεσα το αντίτιμο από την πιστωτική μου!
Για τριψήφιο.....δε θυμάμαι ούτε εγώ....έβαλα δεν έβαλα......:(
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
917
Likes
8.347
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Τελικά έκλεισα από το booking. Να πάρω και τα μίλια. Προβληματίστηκα με κάτι όμως. Έκλεισα μη επιστρέψιμη χρέωση που υποτίθεται πληρώνεις την ώρα της κράτησης. Εσείς που έχετε κλείσει μη επιστρέψιμη στο booking, πως έγινε η χρέωση; Δεν έβαλα τον τριψήφιο κωδικό ασφαλείας της κάρτας, δεν τον ζητούσε πουθενά. Κουλό δεν είναι αυτό; Μπορεί να γίνει χρέωση χωρίς τον τριψήφιο; Στο e-banking μου δεν βλέπω ακόμα χρέωση ούτε δέσμευση του ποσού.
Τι εννοείς με το '' να πάρω και τα μίλια'';
 

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη :)
Να ρωτήσω...έχει κλείσει κανείς κατάλυμα μέσω του windu.gr ; Είναι καλό; Ξέρετε;
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
εγώ να σου πω την αλήθεια μία φορά έκλεισα αλλά αναγκάστηκα να ακυρώσω και τα λεφτά μπήκαν σε 5 μέρες όπως μου είπαν.Να προσέξεις,τις πολιτικές ακυρώσεων,αν θέλει εγγύηση το σπίτι,γενικά κοίτα ένα ένα τι διαθέτει και τι όχι,αυτά.Να ξέρεις ότι με το που κλείνεις,δεσμεύεται όλο το ποσό στην κάρτα σου.Για ό,τι άλλο θες να ρωτήσεις μπορείς να επικοινωνήσεις με τον οικοδεσπότη.
 

Ulysses

Member
Μηνύματα
114
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Ζυρίχη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Μεξικό
To booking για άλλη μια φορά με χρεώσε λιγότερα...
Άλλο ποσό λέει η κράτησή μου, ενώ στο λογαριασμό που ήρθε το ποσό είναι 40-50 ευρώ λιγότερα. Την προηγούμενη φορά ήταν γυρω στα 15. :rolleyes-80:
Καλοδεχούμενο φυσικά αλλά γιατί συμβαίνει;
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Onhotels ή Amoma?

Σκοπευω να κανω ενα ταξιδι ρωμη και συγκεκριμενα εχω κλεισει τα εισιτηρια για τη πρωτοχρονια. Μιλαμε θα εχω και τα 2 παιδακια μουμε τη γυναικα μου και τους γονεις μου. Σε μηχανες αναζητησεις(hotelscombined,trivago,tripadvisor) βλεπω τις δυο παραπανω εταιριες με καλυτερες τιμες στα ξενοδοχεια που ενδιαφερομαι. Να εμπιστευτω? Για το/την Anoma εχω διαβασει προβληματικες κριτικες. Για την αλλη δεν εχω δει κατι. Ξερει κανεις? +Οτι σαν τριτη επιλογη και λογω facebook μου ερχεται και promotion απο Otel.com με -8%(κωδικο προσφορας). Και για αυτο ξερει κανεις κατι. Το να σκασω με confirmation number κρατησης και να εχω προβληματα με οποιαδηποτε δεν θα το ηθελα. Απο την αλλη επειδη παμε πολλα ατομα, το να γλιτωσω χρηματα ειναι ελκυστικο. Ευχαριστω για οποιαδηποτε πληροφορια.

Πληροφοριακα ειναι η δευτερη φορα που θα παω. Ειναι ξανα ιδια περιοδο. Παλι πρωτοχρονια ειχα παει πριν απο περιπου 9 χρονια. Χωρις παιδια ομως
 
Last edited by a moderator:

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Onhotels ή Amoma?

Σκοπευω να κανω ενα ταξιδι ρωμη και συγκεκριμενα εχω κλεισει τα εισιτηρια για τη πρωτοχρονια. Μιλαμε θα εχω και τα 2 παιδακια μουμε τη γυναικα μου και τους γονεις μου. Σε μηχανες αναζητησεις(hotelscombined,trivago,tripadvisor) βλεπω τις δυο παραπανω εταιριες με καλυτερες τιμες στα ξενοδοχεια που ενδιαφερομαι. Να εμπιστευτω? Για το/την Anoma εχω διαβασει προβληματικες κριτικες. Για την αλλη δεν εχω δει κατι. Ξερει κανεις? +Οτι σαν τριτη επιλογη και λογω facebook μου ερχεται και promotion απο Otel.com με -8%(κωδικο προσφορας). Και για αυτο ξερει κανεις κατι. Το να σκασω με confirmation number κρατησης και να εχω προβληματα με οποιαδηποτε δεν θα το ηθελα. Απο την αλλη επειδη παμε πολλα ατομα, το να γλιτωσω χρηματα ειναι ελκυστικο. Ευχαριστω για οποιαδηποτε πληροφορια.

Πληροφοριακα ειναι η δευτερη φορα που θα παω. Ειναι ξανα ιδια περιοδο. Παλι πρωτοχρονια ειχα παει πριν απο περιπου 9 χρονια. Χωρις παιδια ομως

Το otel.com το είχα χρησιμοποιησει πριν 2 χρόνια χωρίς κάποιο πρόβλημα. Τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι. To onhotels το περασμένο Πάσχα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα πάλι, παρόλο που η διαφορά τιμής ήταν τεράστια με αυτή που έδινε το ξενοδοχείο απευθείας. Για το amoma αν διαβάσεις στο διαδίκτυο δεν θα δεις και τα καλύτερα σχόλια. Βέβαια με όλα μπορεί να συμβεί η στραβή απλά με αυτό φαίνεται να συμβαίνει συχνότερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.643
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom