Ισπανία Βαρκελώνη , θα ήθελα την βοήθεια σας ..

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Kαι φυσικα να πας La Boqueria οπως θα κατεβεις την las ramblas δεξια σου και κατσε για φαγητο!!!!
 

George V

Member
Μηνύματα
82
Likes
31
Έχω ακούσει ότι δεν αξίζει το ενυδρείο πάντως :p
Μια χαρα αξιζει ! Εντυπωσιακό αν σου αρέσει να δεις κατι τέτοιο. Άξιζαν τα 20 € :p

Kαι φυσικα να πας La Boqueria οπως θα κατεβεις την las ramblas δεξια σου και κατσε για φαγητο!!!!
Fun Fact: Τύπος μέτριου αναστήματος με μουστάκι (καμπανοφατσα) με πλησιάζει στην ενα βράδυ στη La rambla (κατεβαίνοντας απο catalunya κοντά στα carrefour) και μου λεει με μια πολυ αστεία φωνή - μαριχουάνα, χασίς ; - Του λέω φιλαράκι είμαι κομπλέ. Ακόμα ψάχνετε .. πολύ γέλιο!!
 
Last edited by a moderator:

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Fun Fact: Τύπος μέτριου αναστήματος με μουστάκι (καμπανοφατσα) με πλησιάζει στην ενα βράδυ στη La rambla (κατεβαίνοντας απο catalunya κοντά στα carrefour) και μου λεει με μια πολυ αστεία φωνή - μαριχουάνα, χασίς ; - Του λέω φιλαράκι είμαι κομπλέ. Ακόμα ψάχνετε .. πολύ γέλιο!!
Αυτό δεν είναι τίποτα..
Αν πας στην rambla-raval βόλτα βράδυ, ή θα σε χουφτώσει καμιά μαυρούκα, ή θα σε αρχίσουν στις ερωτήσεις...coca-marijuana?
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Ναι αμέ... φοβερές.. αναλόγως πόσο έχεις πιει... :p
Πρόσεχε μόνο γιατί εκτός από τον γιαννούκο σου, μπορεί να σου βάλουν χέρι και σε κανένα πορτοφόλι... Έτσι όπως θα σε αγκαζάρουν χαμπάρι δεν θα πάρεις
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Εγω θυμάμαι στην ramblas κάτι τύπους που κυκλοφορουσαν με κουτακια ανψυκτικα στο χερι για να σου πουλησουν.....φυσικα δεν πλησιασα κανεναν (ειχα σκεφτεί μια φορά όμως να αγοράσω ένα αναψυκτικο :haha::haha:)...αλλα όταν επέστρεψα Ελλάδα μου λεει ενας συνάδελφος που είχε ζήσει Βαρκελώνη 3-4 χρονια πως ήταν ντίλερ....Πόσο χαζή παίζει να είμαι...χαχαχαχαχα
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Στο τερμα της ras ramblas μας πλησιασε και μας ενας ''κυριος'' με ραστα μαλλια .
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Εγω θυμάμαι στην ramblas κάτι τύπους που κυκλοφορουσαν με κουτακια ανψυκτικα στο χερι για να σου πουλησουν.....φυσικα δεν πλησιασα κανεναν (ειχα σκεφτεί μια φορά όμως να αγοράσω ένα αναψυκτικο :haha::haha:)...αλλα όταν επέστρεψα Ελλάδα μου λεει ενας συνάδελφος που είχε ζήσει Βαρκελώνη 3-4 χρονια πως ήταν ντίλερ....Πόσο χαζή παίζει να είμαι...χαχαχαχαχα
Oύτε εμείς τους πλησιάζαμε αλλά μας πλησίαζαν αυτοί.. Σε μια βόλτα νωρίς το βράδυ στην ramblas τρεις από αυτούς με τα αναψυκτικά μας ρώτησαν αν θέλουμε να αγοράσουμε κόκα, χασίς..
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Pan pan (Ελληνο-καταλανέ Άγιε Βασίλη...)

Δώσε και σε μένα τα φώτα σου...

Βρίσκω για τρείς διανυκτερεύσεις (λόγω χαμηλού budget) με πρωινό τα παρακάτω ξενοδοχεία:

230,00 € Hotel Auto Hogar
270,00 € Century Park
270,00 € Hotel BarcelonaGo
282,00 € Evenia Rocafort

Ποιό θα πρότεινες κατα τη γνώμη σου και τι λένε οι περιοχές?

Ανάμεσα σε hotels και apartments (τα οποία βρίσκω μεν πιο οικονομικά αλλα τα ψιλοφοβάμαι) τι προτείνεις?

Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.491
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom