Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Το otel.com το είχα χρησιμοποιησει πριν 2 χρόνια χωρίς κάποιο πρόβλημα. Τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι. To onhotels το περασμένο Πάσχα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα πάλι, παρόλο που η διαφορά τιμής ήταν τεράστια με αυτή που έδινε το ξενοδοχείο απευθείας. Για το amoma αν διαβάσεις στο διαδίκτυο δεν θα δεις και τα καλύτερα σχόλια. Βέβαια με όλα μπορεί να συμβεί η στραβή απλά με αυτό φαίνεται να συμβαίνει συχνότερα.
Ευχαριστώ για τις εμπειρίες σου και τουλάχιστον για το amoma βάζω Χ. Οπότε μάλλον με βλέπω για το Onhotels
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.812
Ευχαριστώ για τις εμπειρίες σου και τουλάχιστον για το amoma βάζω Χ. Οπότε μάλλον με βλέπω για το Onhotels
Όπως είπε και ο @marquis δες και το otel.com. Προσωπικά το χρησιμοποιώ πολλά χρόνια, χωρίς μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα. Έχω γραφτεί και μέλος και σε κάθε ταξίδι συγκεντρώνεις πόντους και στο επόμενο, αν επιθυμείς, τους εξαργυρώνεις με την ανάλογη έκπτωση. Μάλιστα φέτος το καλοκαίρι, είχα κάνει κράτηση με λάθος ημερομηνίες και με την ακύρωση, μου επέστρεψαν άμεσα τα χρήματα στην κάρτα.
Ότι και να διαλέξεις, καλά να περάσετε.
 

George V

Member
Μηνύματα
80
Likes
29
Κατ ενα περίεργο λογο ως δια μαγείαςη κράτηση μου στο NH Barcelona Centro αλλάχτηκε απο μονη της σε ημερομηνίες μετα απο 6 μηνες και μετα απο λιγο ακυρώθηκε . Η Booking και το ξενοδοχείο που επικοινωνησα μου είπαν οτι το εκανα εγω ενω δεν το εκανα και τους κωδικούς στην Booking τους άλλαξα πριν μια εβδομαδα .. Μυστήρια ... .. Επισης μου πρότειναν να ξανακανω κρατηση με της τωρα τιμες .. :suicide:
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Παιδιά καταρχήν είμαι ανάμεσα σε τρία ξενοδοχεία για τη Ρώμη. Το ένα έχω ξαναμεινει και είναι το express by Holiday Inn San Giovanni, το the church palace hotel και το αλλο είναι το hotel aniene. Η επιλογή έχει να κάνει με κοντινή στάση μετρό και γούστου. Το πρόβλημα πέρα από το οικονομικό επειδή θα πάμε πολλά άτομα και έχουν και το city tax ανάλογα τα αστέρια που ανεβάζει το κόστος διαμονής, είναι ότι έχω μπερδευτεί γιατί σε αλληλογραφία που είχα με τα ξενοδοχεία σχετικά με ιστοσελίδες που τους έστελνα για το αν συνεργαζονται,μου ανέφεραν ή ότι δεν συνεργαζονται ή όχι απευθείας και κάτι κουλά που με φοβιζε. Π.χ στο πρώτο ξενοδοχείο που ανέφερα τους έγραψα για το yeego.com και μου απάντησαν τη παρακάτω πρόταση
We don’t’work direclty by yeego.com, for all correct information you can see out websidehttp://www.ihg.com/hotels/it/it/reservation
Δηλαδή ρε παιδιά αν δε κλείσουμε από booking.com ή Hotels.com που είναι επώνυμα και κάποια άλλα γνωστά,θα πρέπει να κλείσουμε από τα ξενοδοχεία κατευθείαν για λόγο φόβου?! Το λέω γιατί είχα αναφέρει για onhotels κτλ. Εσείς τι λέτε οι έμπειροι ?

Δε λέω να κλείσω από onhotels γιατί και στο the.church hotel μου έλεγαν πως δεν.συνεργαζονται με αυτό. Και μου ανέφεραν τα κλασσικά booking.com hrs.com. Lastminute.com και ένα uniκαπως
 
Last edited by a moderator:

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει τρόπος (αυτόματος, με ειδοποίηση στο email μου ίσως) να ειδοποιούμαι αν έχει γίνει ακύρωση κράτησης σε ξενοδοχεία που να είναι τώρα fully booked?
Συγκεκριμένα, θα ήθελα να μπορώ να επιλέξω 5-10 ξενοδοχεία στην περιοχή που με ενδιαφέρει και αν ακυρωθεί κάποια κράτηση δωματίου τους και υπάρχει διαθεσιμότητα να με ειδοποιούνε.
Γίνεται άραγε???
 

sif.....

Member
Μηνύματα
366
Likes
1.690
Επόμενο Ταξίδι
Κιργιστάν - Ιαπωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Κίνα
Εχει δοκιμασει κανεις το travellodge για τη διαμονη του στο Εδιμβουργο?Και επισης εχει κλεισει κανεις με allabouthotels?Ρωταω γιατι εως τωρα εκλεινα μονο με booking τη διαμονη μου και θελω να δω αν καποιος εχει προσωπικη πειρα απο τα συγκεκριμενα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Εχει δοκιμασει κανεις το travellodge για τη διαμονη του στο Εδιμβουργο?Και επισης εχει κλεισει κανεις με allabouthotels?Ρωταω γιατι εως τωρα εκλεινα μονο με booking τη διαμονη μου και θελω να δω αν καποιος εχει προσωπικη πειρα απο τα συγκεκριμενα.
Για travelodge διάβασε εδώ
http://www.travelstories.gr/community/threads/Διαμονή-Εδιμβούργο.47743 ή κάνε μια αναζήτηση στο φόρουμ.
 

olgakiii

Member
Μηνύματα
5
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παρίσι
Άλλο ένα πολύ χρήσιμο τοπικ για ένα πολύ σημαντικό κομμάτι του ταξιδιού.


Μέχρι τώρα είχα χρησιμοποιήσει, για ψαξιμο κυρίως, το www.octopustravel.com

Αν μπορείτε να αναφέρετε και πως γίνεται η πληρωμή, μέσω του site ή απλά βλέπεις διαθεσιμότητα και κάνεις την κράτηση.

Γενική συμβουλή: Ψάξτε σε όσες περισσότερες μηχανές αναζήτησης μπορείτε καθώς έχω παρατηρήσει διαφορές στις τιμές των ξενοδοχείων με την ζυγαριά να γέρνει πότε προς τη μια και πότε προς την άλλη.
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
καλησπερα σε ολους,παιδια δεν εχω κλεισει ποτε ξενοδοχειο με το otel.com,να το εμπιστευτω η θα παω στο ξενοδοχειο και θα ψαχνω την κρατηση μου?
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
ναι τα διαβασα ηδη αλλα εχεις το φοβο της καινουργιας επιλογης...ελπιζω να μην την πατησουμε..
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Τα χρήματα έχω την εντύπωση ότι στα τραβάνε αμέσως;;Και αν ακυρώσεις με δωρεάν ακύρωση σου τα επιστρέφουν;Μία φορά πήγα να κλείσω αλλά λόγω του γεγονότος αυτού θυμάμαι δεν έκλεισα τελικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.804
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom