Γενικά Προτυπο για Interrail

Julakii7

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Παιδιά γειά σας. Ήθελα να σας ρωτήσω ο έλεγχος της κάρτας μέσα στα τρένα πόσο εξονυχιστικός είναι? Γιατί μόλις παρέλαβα την κάρτα μου απο το site interrail.eu και είναι γραμμένη λάθος η χρονολογία γέννησής μου. Λέτε να έχω πρόβλημα?
ευχαριστώώώώ!
 

happy_dreamer

Member
Μηνύματα
159
Likes
141
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
Παιδιά γειά σας. Ήθελα να σας ρωτήσω ο έλεγχος της κάρτας μέσα στα τρένα πόσο εξονυχιστικός είναι? Γιατί μόλις παρέλαβα την κάρτα μου απο το site interrail.eu και είναι γραμμένη λάθος η χρονολογία γέννησής μου. Λέτε να έχω πρόβλημα?
ευχαριστώώώώ!
Ούτε καν...! Μην ανησυχείς καθόλου. Οι περισσότεροι ελεγκτές δεν ξέρουν καν καλά καλά τι πρέπει να τσεκάρουν.. Ειδικά ημερομηνία γέννησης δεν πρόκειται να κοιτάξουν! Αχ πόσο σε ζηλεύω... Να περάσεις τέλεια!!!!!!!! :)
 

Julakii7

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
happy dreamer σ ευχαριστώ πάάάάάάάάάρα πολύ για την απάντηση σου ειλιρκινά! Είχα αγχωθεί πάρα πολύ γιατι έστειλα email στην εταιρεία και άκρη δεν έβγαλα μου έλεγαν να το ξαναπαραγγείλω και θα μου επιστρέψουν μόνο το 85% κι ότι θα πάρει και πάνω από 3 βδομάδες η διαδικασία και ήμουν σε έντρομη κατάσταση!!100000 ευχαριστώ και πάλι:):):)
 

happy_dreamer

Member
Μηνύματα
159
Likes
141
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
Το θέμα είναι ότι ποτέ κανένας ελεγκτής (και στις 5 χώρες που ταξίδεψα) δεν μου ζήτησε ταυτότητα ή διαβατήριο. Άρα δεν υπάρχει κανένας τρόπος να ξέρουν πως είναι λάθος κάποιο από τα στοιχεία, ειδικά ένα δευτερεύον στοιχείο όπως η ημερομηνία γέννησης.
Αυτό που κοιτάνε και που τους ενδιαφέρει είναι να είναι συμπληρωμένη η σωστή ημερομηνία, τίποτα παραπάνω. Ακόμα και αυτό πολλές φορές δε το κοιτάνε οπότε το θεωρώ εντελώς απίθανο να υπάρξει πρόβλημα.
 

Julakii7

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!
greg_thess το θέμα είναι ότι μου είπαν ότι η διαδικασία θα πάρει πάνω από 3 εβδομάδες και είμαι στο τσάφ!
 

happy_dreamer

Member
Μηνύματα
159
Likes
141
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
Όπως και να έχει το link αυτό αναφέρεται κυρίως σε αλλαγή ονόματος για να μπορέσει να χρησιμοποιηθεί η κάρτα από κάποιο άλλο άτομο το οποίο είναι κάτι εντελώς διαφορετικό. Julakii7 μην αγχώνεσαι καθόλου!! :D
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
μην κολλας,απιθανο να καταλαβει καποιος ελεγκτης κατι..εδω ταξιδευα χρονια και το διαβατηριο μου ανεφερε γενος αρρεν και αγγλικα male..σε τοσα αεροδρομια δεν το πηρε χαμπαρι κανεις.(το εν λογω δημοσιο εγγραφο υπαρχει ακομα)
 

Julakii7

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Δεν αγχώνομαι!!! Αρχίζω ετοιμασίες!! :clap:Θα έχει και λίγο σασπένς...Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όπως και να χει!
 

fugi

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Ονειρεμένο Ταξίδι
Moto Tour in Italy
Γεια σας και από μένα παιδιά !! Ετοιμάζουμε ταξίδι 22ημερών σε περίπου ένα μήνα..το πρόγραμμα έχει ως εξής : Μιλάνο-Ζυρίχη-Φρανκφούρτη(ψάχνουμε μια πιο μικρή πόλη με φθηνή διαμονή καθώς θα φτάσουμε αργά το απόγευμα και θα φύγουμε νωρίς αύριο το πρωί)-Κάσσελ-Δρέσδη-Πόζναν-Γκντανσκ-Βαρσοβία-Κρακοβία-Μπρνο-Μπρατισλάβα-Βουδαπέστη-Ζάγκρεμπ-Λουμπλιάνα-Ρώμη/Μιλάνο
Σε 1-2 πόλεις δεν θα μείνουμε..απλά θα περάσουμε να τις δούμε!! Θα ήθελα να μου πείτε αν έχετε καμιά όμορφη πρόταση για τις παραπάνω πόλεις...και επίσης...που μπορώ να δω γενικά το κόστος των χρεώσεων αν προτιμήσω κάποια πιο γρήγορη διαδρομή με το τρένο!! Ενδιαφέρομαι κυρίως για Πολωνία και για το δρομολόγιο Λουμπλιάνα-Ρώμη(υπάρχει χρέωση από Φίλλαχ Αυστρίας προς Ρώμη και σε άλλο δρομολόγιο από Ούντινε προς Ρώμη )
 
Μηνύματα
7
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
υπερσιβηρικός
Καλησπέρα θα ήθελα να μάθω κανα δυο λεπτομέρειες για το interrail σχεδιάζω να το κάνω από τα 16 μου και επιτέλους βρήκα άτομα να ακολουθήσουν!!Αρχικά συμφωνήσαμε να πάρουμε το πακέτο τν 22 διαδοχικών ημερών αλλά δεν ξέρουμε πόσο νωρίτερα πρέπει να το πάρουμε.Οι ημερομηνίες θα πρέπει να είναι φιξαρισμένες ή παίρνεις το pass και η ισχύς του αρχίζει με την πρώτη επιβίβαση?μπορώ να το πάρω απο τώρα και να το χρησιμοποιήσω σε 2 μήνες?Επίσης το να ταξιδέψεις χειμώνα π.χ νοέμβρη-δεκέμβρη είναι δύσκολο λόγο καιρικών συνθηκών?Κάποιοι μου είπαν πς έχει πολύ κρύο και δεν θα ευχαριστηθούμε το ταξίδι αλλά εμείς θέλουμε τέτοια εποχή για να δούμε την Ευρώπη στολισμένη λόγο χριστουγέννων.:D Ξέρω πς κούρασα...θέλω να ρωτήσω κι άλλα....αλλά θα κάνω υπομονή.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.827
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom