Γνώμες για το allabouthotels.com

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Σας ευχαριστώ πολύ ειλικρινά όλους! Ήμουν λίγο δύσπιστη λόγω της τόσο καλής προσφοράς και τη διαφοράς και σας ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. Θα σας γράψω μετά τις διακοπές, έτσι για να επιβεβαιώσουμε τη θετική εμπειρία. Τελικά πρέπει να το ψάχνει κανείς πολύ! Τόσα χρόνια κοιτούσα μόνο το booking, ώσπου είπα φέτος να μπω στο τριβάγκο και έτσι με παρέπεμψε στο allabouthotels, διαφορετικά δεν θα το είχα πάρει χαμπάρι. Επίσης, είδα ότι υπάρχουν ένα σωρό άλλα σάιτ για να κλείσεις.
 

natasamag

Member
Μηνύματα
20
Likes
4
Καλησπέρα και από μένα!
Έκλεισα και εγώ μέσω allabouthotels δωμάτιο στις Βρυξέλλες για Νοέμβριο. Όντως πολύ καλύτερη τιμή από Βooking και άλλα site.Πλήρωσα με πιστωτική απευθείας και μου έστειλαν αμέσως τα στοιχεία της κράτησης και την απόδειξη πληρωμής.

Πριν λίγες μέρες ,για να είμαι σίγουρη ότι είναι όλα εντάξει με την κράτηση, επικοινώνησα απευθείας με το ξενοδοχείο και μου είπαν ότι ακόμη δεν είχαν τα στοιχεία της κράτησης μου!
Αγχώθηκα λιγάκι γιατί πλησιάζει και η μέρα του ταξιδιού, οπότε κάλεσα στην εξυπηρέτηση πελατών του site για να μου πουν τι συμβαίνει από εκεί.
Βρήκαν κανονικά τα στοιχεία μου και η απάντηση που μου έδωσαν ήταν ότι ουσιαστικά το site έχει προκρατήσει/προπληρώσει τα δωμάτια των ξενοδοχείων, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει διαθέσιμο δωμάτιο πχ και ότι ανάλογα με την συμφωνία που έχουν με το εκάστοτε ξενοδοχείο στέλνουν τα στοιχεία της κράτησης την ίδια μέρα ή 1-2 μέρες πριν.
Ελπίζω και εγώ να μην έχω κάποιο θέμα..θα κάνω πάντως άλλο ένα check μια ημέρα πριν!!!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλησπέρα και από μένα!
Έκλεισα και εγώ μέσω allabouthotels δωμάτιο στις Βρυξέλλες για Νοέμβριο. Όντως πολύ καλύτερη τιμή από Βooking και άλλα site.Πλήρωσα με πιστωτική απευθείας και μου έστειλαν αμέσως τα στοιχεία της κράτησης και την απόδειξη πληρωμής.

Πριν λίγες μέρες ,για να είμαι σίγουρη ότι είναι όλα εντάξει με την κράτηση, επικοινώνησα απευθείας με το ξενοδοχείο και μου είπαν ότι ακόμη δεν είχαν τα στοιχεία της κράτησης μου!
Αγχώθηκα λιγάκι γιατί πλησιάζει και η μέρα του ταξιδιού, οπότε κάλεσα στην εξυπηρέτηση πελατών του site για να μου πουν τι συμβαίνει από εκεί.
Βρήκαν κανονικά τα στοιχεία μου και η απάντηση που μου έδωσαν ήταν ότι ουσιαστικά το site έχει προκρατήσει/προπληρώσει τα δωμάτια των ξενοδοχείων, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει διαθέσιμο δωμάτιο πχ και ότι ανάλογα με την συμφωνία που έχουν με το εκάστοτε ξενοδοχείο στέλνουν τα στοιχεία της κράτησης την ίδια μέρα ή 1-2 μέρες πριν.
Ελπίζω και εγώ να μην έχω κάποιο θέμα..θα κάνω πάντως άλλο ένα check μια ημέρα πριν!!!
Μη στενοχωριέσαι, συνήθως τα site που λειτουργούν ως μεσάζοντες (booking, allabouthotels κλπ.) δε στέλνουν τα στοιχεία της κράτησης αμέσως, αλλά τις τελευταίες μέρες...
Για να μη νιώθεις ανασφαλής πάντως επικοινώνησε με το ξενοδοχείο 2-3 μέρες πριν πάτε για να σου φύγει το άγχος...
 

natasamag

Member
Μηνύματα
20
Likes
4
Ναι εννοειται !! Μεχρι στιγμης δεν μου χει τυχει κατι σε ταξιδι !! Ελπιζω να μην εχω θεμα ! Αλλα το πολυ πολυ θα χουμε να λεμε την ιστορια!!

Συνηθως το booking τα στελνει πιο αμεσα τα στοιχεια..πχ, για γανδη που εκλεισα, μου εστειλε κ το ξενοδοχειο την ιδια μερα επιβεβαιωση κρατησης! Θα δουμε λοιπον !!!
 
Last edited by a moderator:

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Καλησπέρα! Μην αγχώνεστε, κι εγώ που ρωτούσα εδώ πριν από μια εβδομάδα, τελικά έκλεισα, πήγα, γύρισα και σας λέω ότι όλα τέλεια!!! Δεν υπήρξε κανένα μα κανένα θέμα και ακόμα δεν πιστεύω το value for money, ήταν τουλάχιστον σαράντα ευρώ κάτω ανά βραδιά σε σχέση με μπουκινγκ και πραγματικά θα ήμουν βλάκας αν είχα κλείσει έτσι. Ακόμα δεν καταλαβαίνω από πού προκύπτει η διαφορά, μας θεωρούν μεγάλα κορόιδα οι ξενοδόχοι, αλλά το σίγουρο είναι ότι όποιος ψάχνει βρίσκει.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Κανένα νεότερο από κρατήσεις με allabouthotels; Θα στείλω και γω email στα ξενοδοχεία (Αbu dhabi και Dubai) 1-2 μέρες πριν.. Αυτό που με προβληματίζει είναι πως στο booking.com είχαν υψηλότερη τιμή και πάνω σε αυτή έλεγαν πως υπάρχει και φόρος 20%+ ενώ στο allabouthotels η τιμή ήταν χαμηλότερη και δεν έλεγε τίποτα για φόρο. Είχα πάρει τηλέφωνο στα γραφεία τους όταν έκλεισα και μου είχαν πει ότι το μόνο που μπορεί να ζητήσουν έξτρα στο ξενοδοχείο είναι τα "city taxes" αν υπάρχουν, οι άλλοι φόροι συμπεριλαμβάνονται στην τιμή..
 

natasamag

Member
Μηνύματα
20
Likes
4
Τελικα το μονο 'προβλημα' που αντιμετωπισα ηταν οτι στο ξενοδοχειο μου ζητησαν εκτυπωμενο το email με την κρατηση απο το site.
Aφου τους εξηγησα οτι δεν εχω κατι τετοιο παρα μονο την αποδειξη πληρωμης μας εστειλαν στο δωματιο να τακτοποιηθουμε κ οτι θα το ελεγξουν κ αν υπαρχει θεμα θα μας ενημερωσουν. Οταν ξανακατεβηκαμε στη reception μας ειπαν οτι ολα ηταν ενταξει.Στο ενδιαμεσο επικοινωνησα με το all about hotels κ μου εστειλαν κ την επιβεβαιωση κρατησης κατι που προφανως οπως μου ειπαν ειχαν παραλειψει..
Συνοψιζοντας μπορω να πω οτι ανετα θα εκλεινα ξανα απο το συγκεκριμενο site..η διαφορες με το booking νομιζω ειναι αρκετα μεγαλες..στη δικη μου περιπτωση ηταν 50 ευρω!!γιατι να μη τα γλιτωσεις??

Αυτα απο εμενα!
Καλες γιορτες κ καλα ταξιδια σε ολους !
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.046
Likes
1.825
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
3η βραχονησίδα αριστερά
Εχει κλείσει κανείς απο το allabouthotels και να έκανε ακύρωση μετά?
Αυτό που εννοώ είναι ότι στη περίπτωση της στραβής, έχουμε από κανέναν εμπειρία, τι έγινε με την επιστροφή των χρημάτων?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Εχει κλείσει κανείς απο το allabouthotels και να έκανε ακύρωση μετά?
Αυτό που εννοώ είναι ότι στη περίπτωση της στραβής, έχουμε από κανέναν εμπειρία, τι έγινε με την επιστροφή των χρημάτων?
Τρίβεσαι πάλι... :)
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.046
Likes
1.825
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
3η βραχονησίδα αριστερά

Bρε babaduma, μάλλον λάθος εξέλαβες την απορία μου.....:cool:

Καλώ όποιον έχει τέτοια εμπειρία να ενημερώσει και τους λοιπούς (όπως έκανα εγώ στην περίπτωση του άλλου πρακτορείου, σε άλλο θέμα);)

(βρε αν δεν είχα προνοήσει, θα διπλοχρεωνόμαστε το αλλο ξενοδοχείο αν κλείναμε τελευταία στιγμή:xalara:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.812
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom