Ισπανία Ισπανία το καλοκαιρι

Hercinia

Member
Μηνύματα
64
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Ουγγαρία, Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γκόα, Αρούμπα, Αϊτή
Πολύ κοντά στην Μαδρίτη είναι το Τολέδο, είναι υπέροχο πήγα πριν κάποιους μήνες και πραγματικά είναι το χωριό των Ιπποτών! Ιδανικό μέρος για να αγοράσεις σπαθιά :lol: Επίσης Αν πας από Βαρκελώνη μεριά η οποία δεν με ξετρέλανε όσο η Μαδρίτη Girona, Figueres.. όμορφα και απλά!
Αν θες κάτι πιο μακρινό και εξίσου καλό προτείνω Salamanca

Να περάσεις τέλειαα
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Κοιτατε και λιγο τις προηγουμενες σελιδες,να δειτε τι εχει ηδη ειπωθει!
 

Hercinia

Member
Μηνύματα
64
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Ουγγαρία, Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γκόα, Αρούμπα, Αϊτή
Θεε μου! Είναι πανάκριβα! Δεν το δικαιολογ εμείς είχαμε βρεί 140 πήγαινε έλα το άτομο.. μέχρι 200-220 το άτομο το θεwρw οκ απο εκέι και πέρα νοτ!!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Εμενα μου λες για ακριβα αεροπορικα...Φετος τα αεροπορικα εξωτερικου μου στοιχησαν 350-360 ευρω το ατομο!High season,λεει...!Και μαλιστα η υποτιθεμενη low cost charter ηταν πιο ακριβη απο την τακτικη πτηση!
 

bol5

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Εγω εχω ροζ διπλωμα και εχω νοικιασει αυτοκινητα στην Βαρκελωνη,στην
Μαδριτη,στην Μαγιορκα αλλα και σε διαφορες πολεις της Ανδαλουσιας.
Τελευταια φορα που ενοικιασα ηταν πριν 15 ημερες.
Επισης με εχει σταματησει πολλες φορες η τροχαια για ελεγχους και ποτε
δεν μου ειπαν τιποτα.
Συγνώμη για τη σφήνα, αλλά μήπως θυμάσαι απο ποιά γραφεία έχεις νοικιάσει και δέχονται το ροζ δίπλωμα? Έκλεισες τα αυτοκίνητα μέσω δικτύου ή επιτόπου? Επικοινώνησα με μερικές εταιρίες και όλες ζητάν διεθνή άδεια.
 

Hercinia

Member
Μηνύματα
64
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Ουγγαρία, Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γκόα, Αρούμπα, Αϊτή
Εμενα μου λες για ακριβα αεροπορικα...Φετος τα αεροπορικα εξωτερικου μου στοιχησαν 350-360 ευρω το ατομο!High season,λεει...!Και μαλιστα η υποτιθεμενη low cost charter ηταν πιο ακριβη απο την τακτικη πτηση!
Που πήγες και σου βγήκαν τόσο το άτομο; Ισπανία;;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.673
Συγνώμη για τη σφήνα, αλλά μήπως θυμάσαι απο ποιά γραφεία έχεις νοικιάσει και δέχονται το ροζ δίπλωμα? Έκλεισες τα αυτοκίνητα μέσω δικτύου ή επιτόπου? Επικοινώνησα με μερικές εταιρίες και όλες ζητάν διεθνή άδεια.
Cheap Car hire in Spain: Rent a vehicle with Rentspain
Alquiler de coches y Rent a car - Encuentra las mejores ofertas de alquiler de coches Pepecar
Alquiler de coches baratos GOLDCAR aeropuerto Alicante Mallorca Malaga Barcelona Ibiza Tenerife Norte Sur Menorca Sevilla Girona Granada.
αυτα ειναι τα τρια τελευταια που χρησιμοποιησα.
 

magmits

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Φιλοταξιδιώτες καλησπέρα, :3476:
μου αρέσουν πολύ τα ταξίδια αλλά λόγω οικονομικών δεν μπόρεσα να ταξιδέψω μέχρι τώρα εξωτερικό. Πάντως γενικά μέσω γκρουπ δεν πολυεμπιστεύομαι γιατί σε περιορίζουν στο τι θα κάνεις και τι θα δεις. Μπορεί και να είμαι λάθος βέβαια. Γενικά δεν ξέρω και πολλά περί κλείσιμο αεροπορικών εισιτηρίων μέσω ίντερνετ αλλά προτίθεμαι να μάθω. Ειμαι πρωτάρα δηλαδή.:p Ας μην πολυλογώ όμως. Σκεφτόμαστε να πάμε με το αγόρι μου Ισπανία το καλοκαίρι αλλά δεν ξέρουμε αν συμφέρει να πάρουμε pass interail που είναι για μια χώρα ή να πάμε αεροπορικώς και να γυρίσουμε χωρίς πάσο τουλάχιστον ιντερειλ. Επίσης είδα ότι ο σιδηροδρομικός της Ισπανίας έχει κι εκείνος πάσο ανάλογα με τις διαδρομές που κάνεις. Επίσης στα αεροπορικά μπήκα να κοιτάξω βρήκα και τιμές με 210-220 ευρώ (+30 ευρω η βαλίτσα από ότι κατάλαβα) αλλά πρέπει να κλείσω ημερομηνίες δεν γίνεται νομίζω να αφήσω ανοιχτή που σκεφτόμουν εγώ στην αρχή (μάλλον επειδή αλλάζουν οι τιμές κατά πολύ από την μία μέρα στην άλλη). Γενικά παιδιά όποιος το έχει κάνει κι έχει πάει ισπανία και γνωρίζει τι παίζει η μπορεί να μας προτείνει πως να κινηθουμε και τα λοιπα ή όποιος γνωρίζει περι αεροπορικών εισητηριων και μπορεί να βοηθήσει ας μας ρίξει τα φώτα του!!!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.. :xalara:
 

magmits

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Παιδιά το bugdet για ένα ταξίδι είτε στην Βόρεια είτε στην Νότια για 15 μέρες με αμάξι ή με λεωφορεία ποιο είναι;
 

teoper

Member
Μηνύματα
88
Likes
135
Εκλεισα αεροπορικα εισητηρια για τον Ιουλιο του 2015 για 4 μερες Βαρκελωνη και 5 μερες Μαδριτη.Μπορει να μου καποιος αν συμφερει να κλεισω τωρα και ξενοδοχεια ή να το αφησω για αργοτερα και τελικα ποια εποχη ειναι καλυτερα να κλεισω και τα ξενοδοχεια
 

George V

Member
Μηνύματα
82
Likes
31
Εγω εχω κλεισει εισιτήρια για Βαρκελονη απο τον Μάιο για νοεμβριο και έκλεισα και ξενοδοχεια . Το νωρις με τα ξενοδοχεια ειναι οτι θα κλίσεις σε περιοχες που θες οι τιμες τωρα οσο πλησιάζει ο καιρός κια βλεπουν οτι δεν εχουν κρατήσεις πέφτουν. Αλλα ταυτόχρονα τα "καλα" ξενοδοχεια εχουν πληρότητα οποτε ειναι λιγο μπέρδεμα .
Αν εχεις δωρεάν ακύρωση δοκίμασε να βρεις 2-3 πιθανα να κλίσεις και αν δεις αργότερα καλύτερη τιμη σε καποιο αλλο ακυρώνεις ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.740
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom