ΗΠΑ Γαμήλιο Ταξίδι: Νέα Υόρκη – Λας Βέγκας – Λος Άντζελες

marinopedo

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Ωραια η ιστορια σου και κατατοπιστικη...προκειται να κανω το αντιστοιχο ταξιδι αλλα επειδη ειχα παει ΝΥ...αυτη τη φορα θα κανω τη διαδρομη Λος Ανζελες-Λας Βεγκας-Σαν Φρανσισκο. Στο Λ.Α εχω κλεισει να μεινω στην Santa Monica καθως θελω να ειμαι κοντα στη θαλασσα. Σκεφτομαστε να νοικιασουμε ποδηλατα για να κανουμε ολη τη ocean front walk, οπως και εχω κλεισει μια εκδρομουλα στο Malibu. Εκλεισα επισης το Hop on Hop off bus, οπως και το Grand tour of LA που διαρκει 8,5 ωρες. Απλα θελουμε να κανουμε σε μια μερα το γυρω ολο του ΛΑ και μετα τις επομενες μερες να κατεβαινουμε με το hop on off σε μερη που μας αρεσαν, κερδιζοντας και χρονο απο ασκοπες αναζητησεις.
Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν πρεπει να παω Universals ή Warner....Υπαρχουν διαφορες αποψεις και να πω την αληθεια τεινω προς το δευτερο, καθως τα Universals ειναι θεματικο παρκο, ενω τα Warner ειναι τα πραγματικα στουντιο....Εχεις κανεις αποψη;

Στο Λας Βεγκας κλεισαμε στο Bellagio και μια ημερησια εκδρομη στο Κανυον και Φραγμα Χουβερ...και σκεφτομαστε να κλεισουμε στο cirque de soleil που ειναι στο ιδιο ξενοδοχειο που μενουμε ή στηCelin Dion. Η ασχετη ερωτηση που θελω να κανω ειναι αν υπαρχει η δυνατοτητα να μπεις στις πισινες των αλλων ξενοδοχειων....πχ το madaley εχει απο τις μεγαλυτερες πισινες.....αν επιτρεπεται.....
Συγκεκριμενα το μανταλει εχει 3 πισινες η μια που ειναι κ ημεγαλυτερη ειναι μονο για τους ενοικους του ξενοδοχειου στις αλλες 2 μπορεις να μπεις με εισοδο απο 20 εως 50 δολαρια
 

NL*

Member
Μηνύματα
31
Likes
5
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αίγυπτος
Καλημέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το internet στο Las Vegas. Υπάρχει πουθενά ελεύθερο; Αν όχι πως μπορώ να επικοινωνώ οικονομικά με Ελλάδα; Ευχαριστώ!
 

NL*

Member
Μηνύματα
31
Likes
5
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα το κοιτάξω άμεσα.
 

ieronymos

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκυο, Κιότο
Μπράβο! Πολύ ωραία γραμμένο και ξεκάθαρο! Έχω κλείσει κι εγώ γαμήλιο ταξίδι στη ΝΥ για 15 μέρες και έχω αρχίσει "διάβασμα" για να βγάλω το πρόγραμμα. Πολύ βοηθητικό το κειμενάκι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.711
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom