Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
μιας και συζητάτε για πιστωτική έκανα και εγώ αίτηση μέσω ίντερνετ για την aegean bonus visa. Εκεί που μου ζητούσε το ετήσιο εισόδημα μου έπρεπε να βάλω το καθαρό ή το μικτό? Επειδή εικάζω ότι θα απορριφθεί γιατί το καθαρό μου είναι κοντά στα 5.000 μπορεί να κάνει αίτηση κάποιος συγγενής μου και να με βάλει σαν πρόσθετο μέλος? Θα έχω τα ίδια δικαιώματα τότε?
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
μιας και συζητάτε για πιστωτική έκανα και εγώ αίτηση μέσω ίντερνετ για την aegean bonus visa. Εκεί που μου ζητούσε το ετήσιο εισόδημα μου έπρεπε να βάλω το καθαρό ή το μικτό? Επειδή εικάζω ότι θα απορριφθεί γιατί το καθαρό μου είναι κοντά στα 5.000 μπορεί να κάνει αίτηση κάποιος συγγενής μου και να με βάλει σαν πρόσθετο μέλος? Θα έχω τα ίδια δικαιώματα τότε?
To ελάχιστο ατομικό εισόδημα (δε θέλουν το οικογενειακό) μου είχαν πει πέρσι απ'την alpha bank ότι είναι 8000 ευρώ. Δεν ρώτησα αν εννοούν καθαρό ή μεικτό. Μπορεί όμως π.χ. ο σύζυγός σου ή γονιός σου να βγάλει κάρτα και να ζητήσει μία δεύτερη για σένα. Αυτό φαίνεται και στην online αίτηση ότι γίνεται. Είχα ρωτήσει και εγω εδώ αν έχει και ο δεύτερος πλεονεκτήματα (bonus μίλια π.χ.) και νομίζω μου είχαν πει πως πάνε στην βασική κάρτα. Αλλά ρώτησέ το στη τράπεζα για σίγουρα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Μία φορά μπορείς να πάρεις τους πόντους που δίνουν δώρο όσες κάρτες και αν βγάλεις για συγγενείς.
Και φυσικά οι πόντοι καθώς και τα λεφτά, απ' όλες τις κάρτες θα πάνε σε έναν λογαριασμό.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλημέρα, ναι αυτό εξυπακούεται απλά η ερώτηση μου είναι αν φαίνομαι σαν πρόσθετο μέλος θα μπορώ πχ να ενοικιάζω αμάξι στο όνομα μου που χρειάζεται πιστωτική κάρτα?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλημερα, σαν προσθετο μελος θα εχεις δικη σου καρτα με το ονομα σου πανω και θα κανεις κανονικα τις αγορες σου.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
οι πόντοι όμως μπαίνουν στην κύρια κάρτα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
αυτό ήθελα, ευχαριστώ!!
Μα λίγο παραπάνω στο γράφω πως οι πόντοι θα μπαίνουν σε ένα λογαριασμό, όπως και τα λεφτά που θα πληρώνετε θα μπορεί να τα πάρει η τράπεζα από ένα λογαριασμό(εφόσον βάλετε αυτόματη εξόφληση).
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
το αυτό ήθελα πάει στο σχόλιο σου
""Καλημερα, σαν προσθετο μελος θα εχεις δικη σου καρτα με το ονομα σου πανω και θα κανεις κανονικα τις αγορες σου.""

Αυτό με ενδιέφερε δηλαδή, όχι οι πόντοι
 

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
Απέκτησα την κάρτα πρόσφατα και μπήκανε στον λογαριασμό μου miles and bonus από 5000 σε μίλια αναβάθμισης και εξαργύρωσης. Αυτό λοιπόν με πάει στην silver κάρτα από τον άλλο μήνα με τις αλλαγές.
Θα ήθελα νσ ρωτήσω τους κατόχους ποιά είναι τα τερματικά μπόνους που κερδίζεις 2000 πόντους;
 

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
Των επιχειρησεων που δίνουν x4 τους πόντους σε ευρώ μάλλον λες.
Σε αυτούς δεν έχει τύχει να κάνω συναλλαγή ακόμη.Σε μια επιχείρηση που δίνει x2 μέχρι στιγμής.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom