Αυστρία Χριστούγεννα στη Βιεννη

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Παιδια κατι σημαντικο...οι πριζες τους εκει ειναι σαν τις δικιες μας? Για να ξερω με τους φορτιστες κινητων κτλ τι θα κανω. Σε 4 μερες φευγω....
Ναι ιδιες ειναι. μην αγχωνεσαι
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
hamurabi said:
Παιδια κατι σημαντικο...οι πριζες τους εκει ειναι σαν τις δικιες μας? Για να ξερω με τους φορτιστες κινητων κτλ τι θα κανω. Σε 4 μερες φευγω....
Μου κάνει εντύπωση πώς κατάφερες να προγραμματίσεις το ταξίδι αν δεν μπορείς να ψάξεις κάτι τόσο βασικό.
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Μου κάνει εντύπωση πώς κατάφερες να προγραμματίσεις το ταξίδι αν δεν μπορείς να ψάξεις κάτι τόσο βασικό.
Καλα δεν ηθελε καμια ιδιετερη προετοιμασια αυτο.αν δεν ειναι ιδιες πεταγομουν 20 μετρα απτο σπιτιμου σε μαγαζι με ηλεκτρολογικα και περνω ενα ανταπτορα.

Διαβασα καπου στο φορουμ καποιος πιυ πηγε βιεννη ειχε προβλημα στα ατμ γιατι δεν ταγραφε αγγλικα και δεν μπορουσε να κανει αναληψη. Ισχυει αυτο σε ολα τα ατμ??

Παιδια επειδη δε βρισκω εισητηρια για οπερα,μαλλον οσα εχουν μεινει ειναι πανακριβα,διαβασα οτι λετε μπορεις να πας πριν την παρασταση και να παρεις εισητηριο για ορθιος. Αν το κανεις αυτο και δεις οτι δεν την πολυπαλευεις ολη την ωρ μπορεις να φυγεις νωριτερα? Ρωταω γιατι καπου διαβασα εδω οτι δεν επιτρεπουν να ανοιγοκλεινουν οι πορτες την ωρα της παραστασης.
Επισης,υπαρχει καποιο αλλο επισης ωραιο κτιριο σαν την οπερα πουνακανει παραστασεις?
 
Last edited by a moderator:

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Παιδια επειδη δε βρισκω εισητηρια για οπερα,μαλλον οσα εχουν μεινει ειναι πανακριβα,διαβασα οτι λετε μπορεις να πας πριν την παρασταση και να παρεις εισητηριο για ορθιος. Αν το κανεις αυτο και δεις οτι δεν την πολυπαλευεις ολη την ωρ μπορεις να φυγεις νωριτερα? Ρωταω γιατι καπου διαβασα εδω οτι δεν επιτρεπουν να ανοιγοκλεινουν οι πορτες την ωρα της παραστασης.
Επισης,υπαρχει καποιο αλλο επισης ωραιο κτιριο σαν την οπερα πουνακανει παραστασεις?
Φεύγεις όποτε θες, απλά δεν μπορείς να μπαινοβγαίνεις στην ώρα της παράστασης. Εφόσον βγείς, ίσως δυσκολευτείς να ξαναμπείς...εκτός και αν έχει διάλειμμα.
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Φεύγεις όποτε θες, απλά δεν μπορείς να μπαινοβγαίνεις στην ώρα της παράστασης. Εφόσον βγείς, ίσως δυσκολευτείς να ξαναμπείς...εκτός και αν έχει διάλειμμα.
Ευχαριστω πολυ!


Παρακαλω οποιος δεν εχει διαθεση απαντησης, ας μην τρωει την ωρα του κοιτωντας αυτο το τοπικ. Ειναι κουραστικο καθε τρεις και λιγο να διαβαζω "συμβουλες". Οποιος θελει να απαντησει καλως, οποιανου δεν του αρεσει το τοπικ μου ας μην κουραζεται να το κοιταει και τελος αν φυσικα παραβω καποιο κανονα οι mods μπορουν να επεμβουν να πουν ή να πραξουν οτι χρειαστει.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
Καλησπερα παιδια, βλεποντας αυτο το θεμα, νομιζω θα με βοηθησετε οσοι εχετε παει προσφατα(γιατι εχουν αλλαξει νομιζω απο παλια καποια πραγματα) Βιεννη 27/12 εως 30 η 31/12 τι παιζει με τις αγορες τις χριστουγεννιατικες και γενικως με μαγαζια φαγαδικα κτλ.Μπηκα σε σαιτ και ειδα οτι ειναι ολα ανοιχτα εως 24/12 αυτος ηταν ο λογος που ενω ελεγα να παω καπου Χριστουγεννα 24-28/12 και εχω κανει εκατο σκεψεις (εξωτερικο-ελλαδα :confused:) και βρισκοντας καλη τιμη στης 24/12 για Βιεννη πηγα να τα κλεισω και ειδα οτι τα παντα 24-26 ειναι κλειστα ετσι αν τα καταφερω με την δουλεια μου ειπαμε να φυγουμε 27/12 αλλα θελω τα "φωτα σας":shock: !! αν κλεινουν ολες αγορες και ολα αυτα τα ομορφα..δε ξερω μηπως κανω μια προσπαθεια για πριν της 24 αν και το βλεπω δυσκολο εως ακατορθωτο:(.

:shock: κανεις;;;
 
Last edited by a moderator:

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
ευχαριστω το εχω διαβασει απο χτες και μου εκανε εντυπωση οτι σχεδον ολα σταματανε 24 απογευμα και δεν λεει να ξανανοιγουν 27 εκτος αποενα που ειναι πρωτοχρονιατικο Market, δηλαδη ολες αυτες οι αγορες κλεινουν.

δυο ειναι ανοιχτα για να υποδεχτουν το νεο ετος τα αλλα κλεινουν,

επισης λεει για τα καταστηματα και τα καφε και τα εστιατορια αλλα δεν λεει για τα χριστουγεννα αλλα πιστευω οτι 27/12 θα ειναι ολα ανοιχτα απλα κλεινουν καποιες απο τις χριστουγεννιατικες αγορες, αν καποιος γνωριζει για τις συγκεκριμενες ημερομηνιες τι παιζει ας με βοηθησει ;)
 
Last edited by a moderator:

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Οι αγορές κλείνουν στις 24, τέλος... τι άλλο θέλεις να σου πούμε... στις 25 και 26 ΟΛΑ μα ΟΛΑ θα είναι κλειστά... συνεπώς ή πας μέχρι τις 24 ή πας πρωτοχρονιά...
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
...να σου πω κατι..παντα τοσο αποτομος εισαι η τοχεις συγκεκριμενε με καποιους.. τι να πω..αν μπαινεις σε καθε θεμα για να μας τι λες και σαρεσει καντω αλλα δεν ειναι και πολυ ωραιο, εγω ζηταω την βοηθεια απο ανθρωπους που εχουν την διαθεση να βοηθησουν, και μαλλον δεν διαβασες το αρχικο μου μυνημα..συγνωμη που βγαινω εκτος θεματος παιδια..
οποιος θελει να βοηθησει για το τι παιζει στης 27/12 απο αγορες χριστουγεννιατικες ας το κανει..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Είναι κλειστά μάνα μου , σταματάνε στις 24 του μήνα την παραμονή !
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
Είναι κλειστά μάνα μου , σταματάνε στις 24 του μήνα την παραμονή !
ευχαριστω ευαγγελια, γνωριζεις καθολου αν ανοιγουν καποια market για να υποδεχτουν την παραμονη γιατι στο σαιτ που ειδα κατι τετοιο ελεγε, φαναζομαι οι στολισμοι παραμενουν σωστα; μουσεια κτλ.απο 27/12 ειναι ανοιχτα κανονικα και τα μαγαζια τις Βιεννης;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom