Γενικά Μιλια απο αεροπορικες!

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Καλημέρα.
Όταν λέει αγορά μιλίων αναβάθμισης και εξαργύρωσης, τι ακριβώς εννοεί;
γιατί να μην αγοράσω δηλαδή ένα εισιτήριο και να αγοράσω μίλια;
θα είναι πιο φθηνό;

έχει κανείς ιδέα, από τυχόν άλλα προγράμματα που γίνεται αυτό;
Mάλλον εννοεί ότι αν σου λείπουν κάποια μίλια εξαργύρωσης για να συμπληρώσεις αυτά που απαιτούνται για κάποια πτήση θα μπορείς να τα αγοράσεις (και θα σου βγαίνει φθηνότερα απ'το να αγόραζες το εισητήριο κανονικά). Σε αλλη εταιρία που έχω κάρτα μπορείς να συνδυάσεις μίλια με χρήματα για να πραγματοποιήσεις ταξίδι.
Κάτι αντίστοιχο θα ισχύει και με την αγορά μιλίων αναβάθμισης. Δηλαδή αν χάνεις π.χ. την χρυσή κάρτα την επόμενη χρονιά για κάποια μίλια, θα μπορείς να τα αγοράσεις.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Έτσι ακριβώς. Πρέπει να ανήκει στην Star Alliance για να τα πάρεις και φυσικά, όπως είπε ο _antonis_, πρέπει να πραγματοποιήσεις πρώτα το ταξίδι :D
To ελεγξα ξανά και στις μηχανές αναζήτησης δείχνει ότι είναι "πτήση της Aegean με αεροσκάφος της Etihad Airways" και έχει κωδικό Α31900, μήπως σε αυτή τη περίπτωση δε χάνονται τα μίλια;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
ΚΕΦΑΛΑΙΟ 5: ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ AEGEAN ME ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ – ΜΕΛΗ ΤΗΣ STAR ALLIANCE

  1. Τα μέλη του Προγράμματος μπορούν να συγκεντρώνουν και να εξαργυρώνουν μίλια σε πτήσεις των συμβεβλημένων στο Πρόγραμμα αεροπορικών εταιρειών- μέλη της Star Alliance. Διευκρινίζεται ότι η πτήση θα πρέπει να πραγματοποιείται από τις ίδιες τις εταιρείες και όχι από συνεργασία τους με κάποια άλλη αεροπορική εταιρεία (code-share πτήσεις).
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Καλησπέρ. Υπάρχει η δυνατότητα να αγοράσεις μίλια?
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Να ρωτήσω κατι? Εχθες είχα μια συζήτηση με την ξαδέρφη μου και μου ελεγε οτι αν κλείσεις εισιτήριο και τελικά για κάποιον λόγο δεν πετάξεις, παίρνεις τα μίλια και παλι. Εγω πάλι επεμενα οτι αν δεν πετάξεις δεν τα παίρνεις.

Τι ισχύει?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Να ρωτήσω κατι? Εχθες είχα μια συζήτηση με την ξαδέρφη μου και μου ελεγε οτι αν κλείσεις εισιτήριο και τελικά για κάποιον λόγο δεν πετάξεις, παίρνεις τα μίλια και παλι. Εγω πάλι επεμενα οτι αν δεν πετάξεις δεν τα παίρνεις.

Τι ισχύει?
Οτι δε τα παιρνεις.
Ελπίζω να έβαλες στοίχημα (πχ κέρασμα στο κινέζικο, που έχει μπουφέ την Κυριακή), για να το κερδίσεις... Αν επιμένει, πές της ότι μια δοκιμή, θα την πείσει :bleh:
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Ελπίζω να έβαλες στοίχημα (πχ κέρασμα στο κινέζικο, που έχει μπουφέ την Κυριακή), για να το κερδίσεις... Αν επιμένει, πές της ότι μια δοκιμή, θα την πείσει :bleh:
Οχι δεν βάλαμε κανένα στοίχημα :bleh:
ειναι Κύπρο τωρα κι εγω Ρόδο, οπότε την γλίτωσε χεχεχε

Gts, thanks ☺
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Βεβαια από τέλος Νοέμβρη που θα απαιτούνται μόνο 5000 για κάθε πτήση εσωτερικού, δεν το λες και καμιά τρελή διαφορά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom