Γενικά Που να πάω τα Χριστούγεννα;

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Γκαλαπάγκος
Στο Βερολίνο υπάρχουν χριστουγενιάτικες αγορές τη περίοδο μετά τα Χριστούγεννα ή κλείνουν και εκεί?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Και ύστερα με λέτε τζαναμπέτη... το Βερολίνο είναι φτηνό, πανέμορφο τις γιορτές, έχει αγορές που μένουν ανοιχτές μέχρι τις πρώτες μέρες του καινούργιου χρόνου και ψάχνει η φίλη μας γιά αλλού... ε ας πάει στην μεγάλη λαϊκή μας πατρίδα να κάνει αλλαγή χρόνου με τον μεγάλο ηγέτη μας...

Υ.Γ. Σαφώς και η γιορτινή ατμόσφαιρα του Λονδίνου είναι αξεπέραστη αλλά υπάρχει μια μικρούλα ένσταση... ρίξτε ένα βλέφαρο στις τιμές των εστιαρορίων και των ξενοδοχείων και τα ξαναλέμε...
 

Antonia_P

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
Όπα ρε παιδια...Δηλαδή με το που είπε ο πρώτος "Βερολίνο" επρεπε να πω "οκ,έκλεισε"?Βλέπω αυτα που λέτε (και σας ευχαριστώ) και το ψάχνω...
 

nicpag

Member
Μηνύματα
81
Likes
76
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Πιστεύετε ότι το Παρίσι είναι καλό για πριν τα χριστούγεννα ή να το προτειμήσουμε για άλλη περίοδο; :)
 
Μηνύματα
49
Likes
96
Παρίσι, Βιέννη και Βουδαπέστη μου άρεσαν πολύ για Χριστουγεννιάτικες διακοπές. Πέρυσι πήγα στις Βρυξέλλες αλλά δε τις συνιστώ. Αν θα έπρεπε να ξεχωρίσω κάτι θα διάλεγα τη Βουδαπέστη. Μου φάνηκε πόλη με πιο νεανικό παλμό, ωραία πάρτι, εναλλακτικά μπαράκια, βουτιές στα υπαίθρια, θερμά λουτρά ενώ έξω έχει -5 και χιονίζει, επιβλητικά κτίρια και εντυπωσιακές πλατείες αλλά χωρίς το υπερβολικά παραμυθένιο στοιχείο της Βιέννης (κάτι το οποίο, βέβαια, άλλους τους μαγεύει!). Στο Παρίσι έχει πολλά να δεις και αξίζει επίσης μια εκδρομή αν δεν έχεις πάει ποτέ, αν και οι απόψεις της παρέας μου διίστανται διότι ορισμένοι το θεωρούν βρώμικο, ακριβό και υπερτιμημένο σε σημείο που δε θα ξαναπήγαιναν ποτέ.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
..παντου ειναι ονειρεμενα
Όπα ρε παιδια...Δηλαδή με το που είπε ο πρώτος "Βερολίνο" επρεπε να πω "οκ,έκλεισε"?Βλέπω αυτα που λέτε (και σας ευχαριστώ) και το ψάχνω...
Antonia καλημερα!! εγω θα σου πω τα δικα μου σχεδια και ισως βοηθησω, ελεγα και εγω για βερολινο,βιεννη η βουδαπεστη, βουδαπεστη την αφησα για αλλη φορα και ημουν αναμεσα σε βερολινο που ειναι οντως πολυ ομορφο αποτι εχω δει και εχω διαβασει και βιεννη που ειναι παραμυθενια τα χριστουγεννα. Ελεγα και εγω να φυγω 27/12 αλλα τα καταφερα με την δουλεια και με αφηνουν να φυγω 20/12, επελεξα την Βιεννη γιατι βρηκα καλυτερα αεροπορικα και γιατι απλα το ηθελα απο περσυ και το ψαχνω πολυ καιρο, πανω κατω με το βερολινο ειναι στις ιδιες τιμες. Οσο για τις αγορες που με βοηθησαν καποια παιδια αποδω στις 27/12 αποτι ειδα στη Βιεννη 1,2 αγορες χριστουγεννιατικες μενουν ανοιχτες και βεβαια οι στολισμοι παραμενουν μεχρι 1/1/15 γνωριζω και ατομα που πηγαν αυτη την περιοδο και μου ειπαν οτι ειναι εξησου ομορφα και μαγικα αλλα οκ δεν ειναι ολες οι αγορες ανοιχτες. Ελπιζω να βοηθησα οπου και να πατε και ναναι ετσι ομορφα και στολισμενα θαναι εξησου ωραια:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.565
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom