Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Το οτι στην καφρίλα των κάφρων οι κάφροι απαντούν με τη δική τους καφρίλα δεν είναι το σύνηθες στο ελληνικό ποδόσφαιρο;
Δηλαδή εσύ τι περίμενες;
Το γεγονός πως εσύ δικαιολογείς το αρχικό σου ποστ και ταυτόχρονα τις δηλώσεις του προέδρου σου με την καφρίλα της πράσινης είναι το ανησυχητικό...φυσικά και το σύνηθες στον ποδοσφαιρικό κόσμο των δυο σας.
Στο συγκεκριμενο τοπικ ποστάρω χρονια και αν καφριζω ή οχι τα γραπτά μου το δειχνουν.
Με το αρχικό μου ποστ προφανώς ηθελα να κανω καζουρα και λίγο ως πολύ αν διαβασεις στο ιντερνετ τετοια λέγονται καθε φορά για να υποβαθμιστούν οι οποιες επιτυχιες του Ολυμπιακού στην Ευρώπη.
Χθες διάβασα δεκαδες ποστ σε σαιτ οτι το γκολ της Γιουβε ηταν κανονικό γιατί λεει υπήρχε παικτης μας στη γραμμη. Το οτι ο τερματοφυλακας μας και ουδεις άλλος καλυπτε τον σκορερ το ξεχασαν.
Η Αθλετικό έγινε Αθλετικο κερατσινίου, χθες δε είμαστε κωλοφαρδοι γιατι λεει εκανε πολλές αποκρούσεις ο Ρομπερτο. Λες και ο τερματοφυλακας δεν ειναι μερος του παιχνιδιου και τον πληρωνουμε για να τα τρωει.
Για τελευταία φορά το λέω οταν χανουμε πρέπει να δεχομαστε αδιαμαρτυρητα την καζουρα σας (και δεν μιλω μονο για το φορουμ, όπου το εχω ξαναπει οι σταθεροι του τοπικ διατηρούν ενα επίπεδο) και οταν νικάμε να μην ασχολουμαστε με τις ομάδες σας και να μην σας κανουμε καζουρα;

Panpan θα τους σωσει ο τρακης με τους κινεζους επενδυτες
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Θα το ξαναγράψω μπας και γίνω κατανοητός. Μεμονωμένες νίκες, ακόμα και επί πρωταθλητών, δεν σε κατατάσσουν εκεί που φαντάζεστε. Αν παρόλα αυτά το πιστεύετε, πείτε μου που κατατάσσατε τότε τον Πάο που έκανε περισσότερα. (Περιμένω ε?)

Και για να απαντήσω τι πρέπει να κάνετε. Θα μπορούσατε να βρεθείτε σε καμιά 4αδα, καμιά 8αδα για αρχή. Αλλά εδώ και 15 χρόνια βλέπω ότι το τοπ για εσάς είναι κάτι νίκες....Φοβερό.

Πάντως αν εσείς είστε μεσαίοι (βάλτε και ένα "μικρο" πριν και είστε κομπλέ) η Φέγιενορντ, η Γαλατά, η Σαχτάρ, η ΤΣΣΚΑ και η Ζενίτ που έχουν πάρει και ένα Ουέφα(κάτι αδιανόητο για εσάς) είναι υπερδυνάμεις!!!
Να μην μιλήσω για φιναλίστ (επίσης αδιανόητο για εσάς) Φούλαμ, Μπράγκα, Μίντλεσμπρο. Υπερδυνάμεις...
Ρε παιδιά προσγειωθείτε....
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Καποιες απο τις ομαδες που αναφερεις εκαναν μεμονωμενες και τυχαιες πορειες και ναι ειναι κατω από εμάς. Σημασία εχει η διαρκεια και αυτή την εχει ο Ολυμπαικος τα τελευταια χρονια.
Προφανώς για εσενα ο Ολυμπιακός ειναι ομαδουλα της σειρας.
Ειπαμε όμως αυτά εχει ο πόνος.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
όλες οι ελληνικές ποδοσφαιρικές ομάδες ήταν πάντα της σειράς. Με καμία εξαίρεση.
Οι ελληνικές μπασκετικές, βολευμπολιστικές, πολιστικές, δεν είναι της σειράς. Οι του ποδοσφαίρου έχουν μεμονωμένα αποτελέσματα. Σε όλα τα άλλα αθλήματα έχουμε να παρουσιάσουμε κάτι σαν χώρα.
Στο ποδόσφαιρο τι ακριβώς έχουμε τα τελευταία 60-70 χρόνια? Πορείες και νίκες. Μπράβο. Είμαστε φοβεροί.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Στο συγκεκριμενο τοπικ ποστάρω χρονια και αν καφριζω ή οχι τα γραπτά μου το δειχνουν.
Με το αρχικό μου ποστ προφανώς ηθελα να κανω καζουρα και λίγο ως πολύ αν διαβασεις στο ιντερνετ τετοια λέγονται καθε φορά για να υποβαθμιστούν οι οποιες επιτυχιες του Ολυμπιακού στην Ευρώπη.
Χθες διάβασα δεκαδες ποστ σε σαιτ οτι το γκολ της Γιουβε ηταν κανονικό γιατί λεει υπήρχε παικτης μας στη γραμμη. Το οτι ο τερματοφυλακας μας και ουδεις άλλος καλυπτε τον σκορερ το ξεχασαν.
Η Αθλετικό έγινε Αθλετικο κερατσινίου, χθες δε είμαστε κωλοφαρδοι γιατι λεει εκανε πολλές αποκρούσεις ο Ρομπερτο. Λες και ο τερματοφυλακας δεν ειναι μερος του παιχνιδιου και τον πληρωνουμε για να τα τρωει.
Για τελευταία φορά το λέω οταν χανουμε πρέπει να δεχομαστε αδιαμαρτυρητα την καζουρα σας (και δεν μιλω μονο για το φορουμ, όπου το εχω ξαναπει οι σταθεροι του τοπικ διατηρούν ενα επίπεδο) και οταν νικάμε να μην ασχολουμαστε με τις ομάδες σας και να μην σας κανουμε καζουρα;

Panpan θα τους σωσει ο τρακης με τους κινεζους επενδυτες

Εγώ δεν λέω πως είσαι κάφρος. Αλλά σε ρωτάω αν περίμενες κάτι καλύτερο από την καφρίλα της πράσινης.
Επίσης ούτε καζούρα έχω κάνει, ούτε υποβίβασα τις νίκες σας, ούτε κορόιδεψα στις ήττες και φυσικά η ομάδα χτιζεται από τον άσσο.

Αλλά μην μου δικαιολογείς τις δηλώσεις του προέδρου σας με τα εξώφυλλα της πράσινης, γιατί και τα εξισώνεις και ταυτόχρονα συγκρίνεις τις δύο καφρίλες.

Για τον παναθηναικό μπορείς να κάνεις όση καζούρα θες, για την ΑΕΛΑΡΑ δεν ακούω τίποτα:haha:
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.322
Likes
3.451
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Του Κόσμου
Γενικά το μεσαία ομάδα το αναφέρουμε επειδή ο σύλλογος πλεον δείχνει μια συνέπεια και δεν μιλάμε για σκορπια αποτελέσματα και πυροτεχνήματα (για να προλάβω τυχον αντεγκλήσεις, δεν υπονοώ τιποτα για τα αποτελέσματα του ΠΑΟ)
Τα τελευταία χρόνια είναι συνεπής στις παρουσίες του με σπουδαίες νίκες και προκρίσεις ή μη προκρίσεις που τις παλεύει μεχρι τελευταία αγωνιστική

Έτσι έφτασε σε σημειο οι ποδοσφαιριστές του να κοστολογουνται αρκετα εκατομμυρια , ίσως και υπερκοστολογημένοι (πχ Σάμαρης) , κατι ανάλογο που έχει δημιουργήσει η Πόρτο (η οποία πουλάει σε ακόμα μεγαλύτερα ποσα) Είναι όμως σημαντικότατο επίτευγμα μια ομάδα απο χρεωκοπημένη χώρα να είναι σε αυτο το επίπεδο την ώρα που αντίστοιχες ομάδες απο την Τουρκία πχ ή την Ρωσία με 3πλάσια και 4πλάσια μπατζετ ή παραδοσιακές δυνάμεις απο προηγμένες χώρες όπως Αγιαξ, Σελτικ, Αντερλεχτ δεν μπορούν

Το να φτάνεις ένα βημα απτους 8 στο Ch L είναι πλεον πολυ μεγάλο επίτευγμα , κατι που ίσως αποτελεί και το ταβάνι για μεσαίες ομάδες (η είσοδος στους 8 του Ch L) καθως απο κει κ πέρα πέφτεις στην πισίνα με τα πολυ πολυ μεγάλα ψάρια
Κούπα Ch L δεν θα φτάσει να διεκδικει ποτε ελληνικη ομάδα, άλλωστε ειναι ακριβο παιχνίδι 5-6 συλλόγων
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Αγαπητέ ο ΠΑΟ των αρχών του 2000 όντως κι αυτός ήταν μια καλή μεσαία Ευρωπαϊκή ομάδα με βαριά φανέλα, όπως είναι σήμερα ο Ολυμπιακός... από τότε όμως έχουν περάσει καμιά δεκαριά χρόνια και ο πρέσβης έγινε κλητήρας... χαλάρωσε λοιπόν, δες ωραία μπαλίτσα από τον Θρύλο και άσε την μουρμούρα...
Θα το ξαναγράψω μπας και γίνω κατανοητός. Μεμονωμένες νίκες, ακόμα και επί πρωταθλητών, δεν σε κατατάσσουν εκεί που φαντάζεστε. Αν παρόλα αυτά το πιστεύετε, πείτε μου που κατατάσσατε τότε τον Πάο που έκανε περισσότερα.(Περιμένω ε?)
Στο έγραψε ήδη,αλλά κάνεις πως δεν βλέπεις.Σ'αρέσει να σου ανεβάζουν την όμαδα σου του παρελθόντος.Περασμένα μεγαλεία.
Είπαμε,φραπέ-καναπέ και χάπια για την μνήμη.
Μην ξεχάσουμε το παρελθόν γιατί μέλλον δεν έχετε.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Λοιπόν για να κλείνει το θεμα απο εμενα.
η πρασινη ειναι στο ιδιο επίπεδο με τον γαυρο οπως ο Καραπαπας με τον Γκοντζο.
Το αρχικο μου μήνυμα ειχε προφανως την εννοια της καζουρας και ηταν απάντηση σε αυτα που λέγονται γενικότερα στο διαδικτυο. Ο Θανος την προηγούμενη ημέρα ειρωνευτηκε τον μανωλα και κανείς δεν ειπε κατι. Για αυτο ρωτω θέλετε καζουρα ή οχι;
Τον προεδρο μας τον εχω κραξει πολλακις αλλα το ξαναλεω οι χθεσινές του δηλωσεις ηταν στην σωστη κατεύθυνση.
Τζέιμς η 26η ομαδα στην κατάταξη της ουεφα ειναι της σειρας για εσενα . Πασο λοιπόν απο εμενα πάμε για αλλα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Ξέχασα(μάλλον θέλω κι εγώ χάπια).
Τις θυμάσαι αυτές τις ομάδες;
Ρεάλ Μαδρίτης, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Μάντσεστερ Σίτι, Λίβερπουλ, Μίλαν, Ίντερ και Ρόμα.
Ηταν καλεσμένες μαζί με τον ολυμπιακό στο International Champions Cup
Σου λέει τίποτα η κι εδώ μπήκε η παράγκα.
Συνεχίστε να απαξιώνετε και μείνετε με τα όνειρα του παρελθόντος.
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ονειρεμένο Ταξίδι
Whole Africa,Cuba
Τον προεδρο μας τον εχω κραξει πολλακις αλλα το ξαναλεω οι χθεσινές του δηλωσεις ηταν στην σωστη κατεύθυνση.
Στη σωστή κατεύθυνση για τη διαιώνιση της καφρίλας και της χυδαιότητας στο ελληνικό ποδόσφαιρο...εντάξει είπαμε την καζούρα την αντέχουμε και τη διασκεδάζουμε (αν και δεν είμαι τόσο σίγουρη αν σας θύμιζα το πρόσφατο μπασκετικό ντέρμπι πόσοι θα τρέχατε για υπογλώσσια....:D) γιατί ξέρουμε με τι επίπεδο ποδοσφαίρου έχουμε να κάνουμε αλλά να βγαίνει ο Μαρινάκης να φανατίζει το κλίμα λίγες μέρες πριν το ντέρμπι και να μη σας ενοχλεί πάω πάσο κι εγώ...έχουμε διαφορετική οπτική δεν αλλάζει!
Λες κι αν κερδίσετε ή χάσετε δε θα πάρετε πρωτάθλημα και με έναν αντίπαλο σε μαύρα χάλια και χωρίς Μπεργκ.

Εσύ την επόμενη φορά που θα συνεχίσεις το ίδιο βιολί θα φας μπαν...
Άκου φραπέ-καναπέ που νομίζεις οτι απευθύνεσαι σε τίποτα τυχαίους;

καναπεδάρα-μπύρες...ντάξ;;;:bleh::bleh::bleh:

υ.γ και η ΝΕΡΙΤ για άλλη μια φορά ρεσιτάλ καλτιάς με δηλώσεις μετά τον αγώνα υψηλών προσωπικοτήτων...call me Καρατζαφύρερ και Σόμερ!!!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Συγαυροι ας συμπονεσουμε τους αντιπάλους μας. Μέχρι πριν απο λιγα χρονια ειχαν να λενε οτι τους κλεβαμε το πρωταθλημα και οτι οι μεγαλες ομαδες φαίνονται στην Ευρώπη. Τα χρονια περασαν ο Θρύλος συνεχιζει να παιρνει το πρωτάθλημα και να γινεται υπολογισιμη ομαδα στην Ευρώπη ενω οι ίδιοι παραπαιουν αγωνιστικα οικονομικα και διοικητικα. Στην Ευρωπη δε απο πρέσβης εγιναν κλητηρες.
Ε ποσο πονο να αντέξουν πια
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Καποιες απο τις ομαδες που αναφερεις εκαναν μεμονωμενες και τυχαιες πορειες και ναι ειναι κατω από εμάς. Σημασία εχει η διαρκεια και αυτή την εχει ο Ολυμπαικος τα τελευταια χρονια.
Διάρκεια σε σχέση με τι;
με το να μπαίνει απευθείας στους ομίλους;;;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom