Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ουφ. Με πυροβολείτε και δεν σας προλαβαίνω.

Ο Ολυμπιακός έχει κάνει μεγάλα βήματα προόδου από τότε που άρχισε να συμμετέχει στο τσ.λ. Δεν νομίζω ότι διαφωνεί κανείς.
Εγώ που είμαι φίλαθλος του Πάο ξέρω πόσο δύσκολο είναι να κάνει κανείς νίκες στο Τσ.λ. ακόμα και απέναντι σε "αδύναμους". Γιατί ξέρω και πόσο εύκολο είναι να την πατήσεις απέναντί τους (Άαλμποργκ, Ομόνοιες κ.α.). Εγώ ουδέποτε μείωσα τις νίκες του Ολυμπιακού στην Ευρώπη.
Επίσης το να φτάσει μια ελληνική ομάδα στους 8 ή στους 4 είναι ΘΑΥΜΑ για εμένα. Είναι γιγάντια επιτυχία, μιας και πρόκειται για ένα άθλημα που δεν έχουμε επιτυχίες αλλά ούτε και παράδοση (εξαιρείται ο Όττο). Ακολούθως, ακόμα και μια νίκη σε πρώτο γύρο απέναντι σε μία Γιουβέντους-Λα κορούνια-Άρσεναλ κ.α. είναι κάτι πολύ μεγάλο.

Όσον αφορά πού κατατάσσει ο καθένας μας τις ομάδες. Εγώ προσωπικά δεν κατατάσσω κάπου μια ομάδα βασιζόμενος στο τώρα ή στα τελευταία 2-3 χρόνια. Εξού, και την ομάδα μου ΔΕΝ την κατατάσσω στις μεσαίες του 2000 επειδή έκανε μερικές πορείες. Είναι μια μικρή κουκίδα, γιατί έχει 2-3 πορείες.
Δλδ: η Βέρντερ έχει πάρει ένα Κυπελλούχων, έχει πάει ένα τελικό Ουέφα, έχει πάρει μερικά πρωταθλήματα (ανεξάρτητα πότε όλα αυτά) έχει προκρίσεις στο Τσ.λ. Ε, δεν είναι και μικρό μέγεθος αλλά ούτε και τοπ. Μεσαιοφέρνει.
Η Πόρτο έχει 2 πρωταθλητριών, 2 ουέφα. Και πάλι δεν είναι τοπ. Είναι μεσαίο μέγεθος στα δικά μου τα μάτια. Δεν είναι ούτε Ίντερ, ούτε Ρεάλ, ούτε Μπαρτσελόνα, Ούτε Μπάγερν, ούτε Άγιαξ (και ας απουσιάζει καιρό από κούπες).

Έτσι λοιπόν, πάντα κατά την δική μου οπτική, ο Ολυμπιακός του βόλευ μπορεί πολύ άνετα να τοποθετηθεί σαν μεσαία ομάδα μιας και τα Κυπελλούχων του τα έχει, τα f4 του τα έχει. Ε δεν το κάνει και ο καθένας.
Αυτά. Βαρέθηκα να γράφω για μπάλα. Ελπίζω να καταλάβατε τι θέλω να πω.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Διάρκεια σε σχέση με τι;
με το να μπαίνει απευθείας στους ομίλους;;;
Εχει 6 συνεχομενες προκρισεις απο τους ομίλους 3 στους 16 του cl και 3 στο el εκ των οποιων την μια πηγε στους 16.
αλλα ξερω το σκαι και η πρασινη δεν στα ειπαν αυτα.
Απελαστε τον
 

Chris22

Member
Μηνύματα
64
Likes
110
Πέρσι κερδίσαμε πρωταθλήτρια Αγγλίας-Βελγίου-Πορτογαλίας.
Φέτος Ισπανίας και Ιταλίας.
Στις πόσες νίκες θ'αρχίσεις να το καταλαβαίνεις;

Έχεις δίκιο.Ο πληθυντικός είναι ανέκδοτο.Το σωστό είναι μόνο μία είναι μεσαία ομάδα.
Οπως σου λέει και ο παραπάνω,χαλάρωσε-φραπέ και καναπέ.Όσο για τ άλλα που έλεγες για το παρελθόν του ΠΟΑ γερός να είσαι να τα διηγήσε στα εγγόνια σου.
Φιλτατε panpan,σε περιπτωση που δεν το γνωριζεις,λεγεται ΠΑΟ οχι ΠΟΑ..
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Εχει 6 συνεχομενες προκρισεις απο τους ομίλους 3 στους 16 του cl και 3 στο el εκ των οποιων την μια πηγε στους 16.
Στα σοβαρά τώρα για ποιο πράγμα μιλάς; Εννοείς τα 6 τελευταία χρόνια;

Για να δούμε λοιπόν:

2013-14 : 2η θέση στους ομίλους και αποκλεισμός από Μάντσεστερ 2-0 και 0-3.

2012-13 : 3η θέση στους ομίλους και αποκλεισμός από Λεβάντε 0-1 και 0-3!!!!!

2011-12 : 3η θέση στους ομίλους και αποκλεισμός από Μέταλιστ 1-2 και 1-0.

2010-11 : Αποκλεισμός στη Γ΄ προκριματική φάση του Γιουρόπα από Μακάμπι 2-1 και 0-1!!!

2009-10 : 2η Θέση στους ομίλους και αποκλεισμός από Μπορντώ 0-1 και 1-2.

2008-09 : Αποκλεισμός από Ανόρθωση στα προκριματικά 1-0 και 0-3!!!!!!

Βλέπεις κάτι που δε βλέπω;;;

Να σου εξηγήσω τι εννοώ.

Όταν ο Παναθηναϊκός κέρδισε με 1-0 τον Άγιαξ μέσα στο Άμστερνταμ (την καλύτερη ομάδα της Ευρώπης τότε), αυτό ήταν μια μεμονωμένη νίκη, γιατί δεν μπόρεσε στη συνέχεια να προκριθεί (0-3 η ρεβάνς). Η συνολική πορεία του Παναθηναϊκού όμως ήταν πετυχημένη γιατί έφτασε μέχρι τους «4» και αποκλείστηκε από την καλύτερη ομάδα της Ευρώπης.

Ο Ολυμπιακός αντίθετα δεν έχει καμιά ιδιαίτερη διάκριση στην Ευρώπη, αλλά απλά κάποιες μεμονωμένες νίκες χωρίς τίποτα παραπάνω...
αλλα ξερω το σκαι και η πρασινη δεν στα ειπαν αυτα.
Απελαστε τον
Δεν βλέπω Σκαι και δεν διαβάζω όχι Πράσινη αλλά καμία Ελληνική "αθλητική" εφημερίδα. Αντίθετα σε βλέπω εσένα ενημερωμένο με το τι γράφουν οι φυλλάδες...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Δεν μίλησα για 6 συνεχη χρονια αλλα για 6 συνεχομενες προκρισεις απο ομιλους.
την αμεσως προηγουμενη 2007 2008 ημουν δευτερος και αποκλειστηκα απο Τσελσι. Μετα την ανορθωση δε επαιξε σε ομιλο του ουεφα ( με εντυπωσιακες εμφανισεις ) προκριθηκε και αποκλειστηκε απο την σεντ ετιεν.
Επισης πριν την μεταλιστ ειχα αποκλεισει και την σαχταρ αλλα και αυτο το ξεχασες. Και φετος λογικα θα είμαι τριτος η δευτερος.
και επαναλαμβανω ειμαι 26ος στην ευρωπη. Ολα αυτα δεν τα λες μεμονωμενες νικες.
 
Last edited:

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Οι 2 πρώτες θέσεις είναι πρόκριση.

Η 3η θέση είναι αποκλεισμός από το CL και υποβιβασμός στo EL.

Όσο αφορά την κατάταξη της UEFA, ο Παναθηναϊκός έχει φτάσει μέχρι την 11η θέση...

(1995-96 και 1996-97)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Κατα την λογικη σου λοιπον φετος ξεκινησες απο το cl αποκλειστηκες απο την στανταρ και υποβιβαστηκες στο el. Aν περασεις δε απο τον ομιλο ( λεμε τωρα) τι θα ειναι αφου εχεις υποβιβασθει;
Γιατι κατα την λογικη σου οταν αποκλειστηκα απο την μαρσειγ υποβιβαστηκα στο el επαιξα με την σαχταρ (μαλλον δεν μετραει για εσενα ) αλλα θυμασαι οτι αποκλειστηκα απο την Μεταλιστ.
οταν δε αποκλειστηκα απο την ανορθωση μαλλον για εσενα δεν επαιξα ποτε με μπενφικα χερτα γαλατα μετάλιστ.
Θα μας τρελανετε τελειως!!!
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Κατα την λογικη σου λοιπον φετος ξεκινησες απο το cl αποκλειστηκες απο την στανταρ και υποβιβαστηκες στο el. Aν περασεις δε απο τον ομιλο ( λεμε τωρα) τι θα ειναι αφου εχεις υποβιβασθει;
Γιατι κατα την λογικη σου οταν αποκλειστηκα απο την μαρσειγ υποβιβαστηκα στο el επαιξα με την σαχταρ (μαλλον δεν μετραει για εσενα ) αλλα θυμασαι οτι αποκλειστηκα απο την Μεταλιστ.
οταν δε αποκλειστηκα απο την ανορθωση μαλλον για εσενα δεν επαιξα ποτε με μπενφικα χερτα γαλατα μετάλιστ.
Θα μας τρελανετε τελειως!!!
Τώρα εγώ θα πρέπει να σχολιάσω;;;
Μάλλον όχι... καληνύχτα!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.497
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom