Ταξιδιωτικοί οδηγοί και λοιπά βοηθήματα ταξιδιών

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Όντως πολύ καλή η προσφορά του LP, ιδίως για τα ebooks (και πάλι) αφού με τον κωδικό που βάζεις έχει έκπτωση 50% στην αρχική (πριν από το 30% που έχει έτσι κι αλλιώς) τιμή και σου κάνουν και 30% έκπτωση σε ότι απομένει. Για τα κανονικά βιβλία η έκπτωση 50% είναι στην αρχική τιμή και δεν σου κάνει επιπλέον 30% έκπτωση. Άσε που μπαίνουν στη μέση τα μεταφορικά.
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Καλησπέρα. Ψάχνω οδηγό για Λονδίνο. Έχω τον top 10 (έκδοσης 2010). Ποιον μου προτείνετε? Είμαι μεταξύ rough Guide και του πλήρους οδηγού του DK. Μήπως να προτιμήσω πάλι top 10 την τελευταία έκδοση? Επιπλέον, ένας rough guide του 2013 θα έχει μεγάλη διαφορά από του 2014? Περιμένω τις προτάσεις σας.

Επίσης, για τους time out οδηγούς που διάβασα πιο πάνω, περιέχουν μόνο ακριβές προτάσεις?
 
Last edited by a moderator:

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Μπορείς να συμβουλευτείς τον TOP 10 για να καταλάβεις ποια είναι τα αξιοθέατα που πρέπει να δεις οπωσδήποτε κ βολεύει πολύ που χωρίζει την πόλη σε περιοχές οπότε στην ουσία έχεις έτοιμο πρόγραμμα. Τώρα αν δεις πως έχεις κ άλλο ελεύθερο χρόνο κ θες να δεις κ άλλα πράγματα μπορείς να συμβουλευτείς κ άλλους οδηγούς (τον DK που τον έχω δοκιμάσει είναι καλός για τους άλλους που αναφέρεις δεν ξέρω).
Τώρα, αν επιλέγεις εστιατόρια, μπαρ, κτλ. με βάση τον ΤΟΡ 10 ίσως να πρέπει να πάρεις την τελευταία έκδοση, διαφορετικά κ η έκδοση του 2010 που έχεις θα είναι οκ γιατί τα αξιοθέατα κ να έχουν κάποιες διαφορές (π.χ. ωράρια) θα μπορείς να το τσεκάρεις κ από τα sites.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.926
Likes
40.761
Καλέ, είναι ξαδερφάκια του γνωστού περιοδικού Wallpaper! Αν κρίνω από τη θεματική, για συμπληρωματικούς θα τους χρησιμοποιούσα οπωσδήποτε, για κύριους δεν ξέρω...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλέ, είναι ξαδερφάκια του γνωστού περιοδικού Wallpaper! Αν κρίνω από τη θεματική, για συμπληρωματικούς θα τους χρησιμοποιούσα οπωσδήποτε, για κύριους δεν ξέρω...
Ξαδερφάκια είναι, για χαλαρή χρήση πσκ θα κάνουν ε;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.926
Likes
40.761
Αν είσαι αρχιτέκτονας ή interior designer ή απόφοιτος ΑΣΚΤ θα κάνουν. Μιλάω χωρίς να τους έχω δει, αλλά τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια; Πρώτα ξεφύλλισε, μετά αγόρασε- είναι ειδικού ενδιαφέροντος, πιστεύω.
 

sp1r1t

Member
Μηνύματα
14
Likes
5
Γεια σας παιδιά , όποιος πρόκειται ή ενδιαφέρεται να πάει στη Βουδαπέστη , έχω δημιουργήσει μια Android εφαρμογή (Δωρεάν προφανώς ) που αφορά τα Top10 αξιοθέατα , εστιατόρια , ξενοδοχεία , tips της μαγευτικής Βουδαπέστης προφάνως όλα έχουν προέλθει από προσωπική εμπειρία.Το όνομα της είναι Budapest Top10.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dgb.budapesttop10
 

marizaki24

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
εχει καποιοσ οδηγο για τοκυο στα ελληνικα??βεβαια τον αγοραζω η αν θελει καποιοσ επιστροφη οταν γυρισω δεκτο!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom