Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Στις 21/04 ξεκινάει το HER-AMS και 25/04 το RHO-AMS, αν αυτο εννοείτε. Από ATH δεν έχει ανακοινωθεί κάτι μέχρι στιγμής.Ας ελπίσουμε κάτι να γίνει, η KLM το χει χέσει με τις τιμές.
 
Last edited:

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Να σας ρωτήσω γιατί θα με σκάσει αυτή η aegean. Έχω ζητήσει εδώ και δύο εβδομάδες να κάνω κράτηση (μέσω ενός δωρεάν εισιτηρίου που δικαιούμαι λόγω καθυστέρησης) για πτήση στις 11/11 από Νάξο - Αθήνα. Με έχει βάλει σε λίστα, λόγω του ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα (αν και σε εμένα μια χαρά διαθεσιμότητα εμφανίζει, και γνωρίζω κιόλας εκ πείρας ότι Φθινόπωρο/Χειμώνα η πτήση είναι άδεια λόγω κόστους). Πήρα χτες να δω τι γίνεται γιατί πρέπει να ταξιδέψω την συγκεκριμένη ημερομηνία και θέλω να ξέρω και μου είπε ότι είμαι ακόμα στην λίστα και μπορούν να με ειδοποιήσουν μέχρι και μία ώρα πριν την πτήση. Δηλαδή εγώ μετά φτερά θα βγάλω για να πάω στον προορισμό μου αν μου ρίξουν χ? Επίσης ζήτησα αντί για το δωρεάν εισιτήριο να κάνω εξαργύρωση πόντων και πάλι μου είπαν ότι θα με βάλουν σε λίστα, ενώ πολλές φορές έχω κάνει εξαργύρωση και λίγες ώρες πριν την πτήση. Σωστά λοιπόν γίνεται όλο αυτό ή παίζουν με τα νεύρα μου?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Αν μπεις στο λογαριασμο σου Miles and Bonus μπορεις να τσεκαρεις διαθεσιμοτητα των award tickets για οποιαδηποτε ημερομηνια και προορισμο.
Οι διαθεσιμοτητες των θεσεων σε ολο το αεροπλάνο δεν έχει σχέση με τα ελάχιστα award που διατιθενται
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Να σας ρωτήσω γιατί θα με σκάσει αυτή η aegean. Έχω ζητήσει εδώ και δύο εβδομάδες να κάνω κράτηση (μέσω ενός δωρεάν εισιτηρίου που δικαιούμαι λόγω καθυστέρησης) για πτήση στις 11/11 από Νάξο - Αθήνα. Με έχει βάλει σε λίστα, λόγω του ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα (αν και σε εμένα μια χαρά διαθεσιμότητα εμφανίζει, και γνωρίζω κιόλας εκ πείρας ότι Φθινόπωρο/Χειμώνα η πτήση είναι άδεια λόγω κόστους). Πήρα χτες να δω τι γίνεται γιατί πρέπει να ταξιδέψω την συγκεκριμένη ημερομηνία και θέλω να ξέρω και μου είπε ότι είμαι ακόμα στην λίστα και μπορούν να με ειδοποιήσουν μέχρι και μία ώρα πριν την πτήση. Δηλαδή εγώ μετά φτερά θα βγάλω για να πάω στον προορισμό μου αν μου ρίξουν χ? Επίσης ζήτησα αντί για το δωρεάν εισιτήριο να κάνω εξαργύρωση πόντων και πάλι μου είπαν ότι θα με βάλουν σε λίστα, ενώ πολλές φορές έχω κάνει εξαργύρωση και λίγες ώρες πριν την πτήση. Σωστά λοιπόν γίνεται όλο αυτό ή παίζουν με τα νεύρα μου?
Απαντώ στο μήνυμα μου. Πήρα τηλέφωνο την ολυμπιακή και μου εξαργύρωσε αμέσως τους πόντους, καμία σχέση δηλαδή με την αναποδιά της aegean.
 

anonymous6

Member
Μηνύματα
66
Likes
57
Από 2 Ιουνίου 2015 ξεκινούν τα δρομολόγια Αθήνα-Πρέβεζα/Άκτιο και Πρέβεζα/Άκτιο-Αθήνα.
Διαθέσιμες και οι τιμές των δρομολογίων.
 

George V

Member
Μηνύματα
80
Likes
29
Καλησπέρα! Επειδή πλησιάζει η μερα της πτήσης , πέρυσι που ειχα πετάξει ξανα με Aegean ειχα διαλέξει την 8 νομίζω αλλα ηταν ανάμεσα σε 2 παράθυρα και δεν ειχα άνετη θεα :p και στην επιστροφή πήγα μια θέση μπροστά . Υπάρχει κάπου το πλάνο με τις θέσεις όπως αυτο που σου δίνει οταν κάνεις το E-check in ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom